Problemy z oczami, chore oczy, urazy

Problemy z zębami, problemy z jedzeniem, problemy okulistyczne, problemy z uszami, problemy z nosem;

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
Clary21

Re: Problemy z oczami, chore oczy, urazy

Post autor: Clary21 »

Dziękuję już dodałam
MEMOrySTICKer

Re: Problemy z oczami, chore oczy, urazy

Post autor: MEMOrySTICKer »

Zdecydowanie pokazałabym lekarzowi, najlepiej specjaliście (ja polecam dr Elwirę Buczek) Zdjęcie mało czytelne, najbardziej mi to wygląda na heterotropowe procesy kostnienia, ale mnie to se może wyglądać. Namawiam na wizytę.
Clary21

Re: Problemy z oczami, chore oczy, urazy

Post autor: Clary21 »

Dziekuje za odpowiedź, a czy to jest groźne? Czy to to samo co odpryskowiak?
MEMOrySTICKer

Re: Problemy z oczami, chore oczy, urazy

Post autor: MEMOrySTICKer »

Nic więcej Ci na ten temat nie powiem. Tak to MI wygląda na podstawie źródeł i wiedzy nabytej w procesie walki o komfort MEMOry'ego. Z pamięci, to są pewne dyskusje co do podłoża tego schorzenia. Cukrzyca, kwestie gospodarki wapniowej. Co do ewentualnego leczenia, prognoz - musiałabym zajrzeć do źródeł (jutro?)
Namawiam na wizytę. Lekarz obejrzy, zdiagnozuje i wszystko wyjaśni. Wszystko inne jest wróżeniem z fusów.
Clary21

Re: Problemy z oczami, chore oczy, urazy

Post autor: Clary21 »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi ;)
Lekarz powiedział że to zmiany pigmentacyjne i żewystępuje to czasem swinek starszych, chociaż moja ma 2 latka. Teraz będę obserwować.
Clary21

Re: Problemy z oczami, chore oczy, urazy

Post autor: Clary21 »

Dzień dobry, piszę ponownie odnośnie mojej świnki. Byłam u weternarza i powiedział, że są to zmiany pigmentacyjne i nic nie da się z tym zrobić oraz że to zasłania jej pole widzenia, że z czasem może stracić wzrok. Teraz jej jedno oczko jest jakby zasnute lekką mgłą i białej otoczki przybyło. Nie mam pojęcia co zrobić, liczę, że jest na to sposób. W moim mieście (Szczecinie) nikt nie zna się na świnkach dlatego proszę o pomoc :(
MEMOrySTICKer

Re: Problemy z oczami, chore oczy, urazy

Post autor: MEMOrySTICKer »

Nie natknęłam się podczas przekopywania przez literaturę na coś takiego jak zmiany pigmentacyjne (co oczywiście nie znaczy, że dotarłam do wszystkiego).
Radę mam tylko jedną. Skonsultować to z innym specjalistą, oczywiście najlepiej by było odwiedzić okulistę, i to z doświadczeniem w badaniu gryzoni. Tak, jak wcześniej pisałam, polecam dr Elwirę Buczek z zespołu dr Garncarza (prowadzi konsultacje również w innych lecznicach w Warszawie). Jeśli już się gdzieś wybierać, to od razu uderzać do najlepszych. Dr Buczek ma najdłuższą praktykę wśród lekarzy zajmujących się w Pl gryzoniami. To jej nazwisko wymieniali lekarze "ogólni" jako najbardziej kompetentnej w dziedzinie okulistyki zwierząt egzotycznych.
Dobry też wcześniej spróbować porozmawiać z Waszym lekarzem i poprosić o polecenie kogoś. Może w okolicy przyjmuje jakiś dobrym okulista ogólny gotowy zmierzyć się z gryzoniem. W naszym przypadku takie rozwiązanie nie sprawdziło się w pełni, bo choć wynik pierwszego badania okulistycznego jest w dużej mierze zbieżny z rozpoznaniem postawionym przez dr Elwirę i było istotnym krokiem w diagnostyce MEMOry'ego, to dopiero dr Elwira postawiła kompletną diagnozę i - co najważniejsze - wdrożyła skuteczne leczenie. To dzięki niej Memek już nie cierpi z powodu problemów z oczami.
Wzrok tracił stopniowo, obecnie jest całkowicie ślepy, ale w niczym mu to nie przeszkadza. Nadal jest tym samym zołzowatym prośkiem. Nic nie jest w stanie przywrócić mu widzenia, ale najważniejszym celem było przywrócenie komfortu życia, czyli wyeliminowanie bólu. Jak to powiedziała dr Elwira "zwierzę to nie człowiek i świetnie sobie kompensuje wzrok pozostałymi zmysłami. A RUDOlf jest tego książkowym przykładem.
MEMOrySTICKer

Re: Problemy z oczami, chore oczy, urazy

Post autor: MEMOrySTICKer »

Umknęło mi i wyszło nieprecyzyjnie. Zmiany pigmentacyjne i owszem, ale jako objaw, a nie finalne rozpoznanie. Podłoże takich zmian może być rożne. Czy w przypadku Twojego zwierzęcia cokolwiek można zrobić - trudno powiedzieć dopóki nie wiadomo jaka jest przyczyna. To zawsze warto sprawdzić. Zwłaszcza jeśli widocznym objawom towarzyszą inne dolegliwości obniżające komfort życia.
Clary21

Re: Problemy z oczami, chore oczy, urazy

Post autor: Clary21 »

Dziękuję za odpowiedź, w piątek idę do innego weta. Nie wydaje mi się żeby towarzyszyły temu inne dolegliwości, mała się zachowuje normalnie, nie wygląda na to, by coś ja bolało. Niestety w moim mieście nie ma specjalistów, czy chociaż weterynarzy znających się na gryzoniach, a do Warszawy mam kilkaset kilometrów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Twarzoczaszka”