Domki - problemy, pytania, porady

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

guitargirl

Domki - problemy, pytania, porady

Post autor: guitargirl »

Zakładam ten temat pod wpływem własnych doświadczeń. Jeden z tymczasów, Zorro, w nocy ganiał się z kumplem i z rozpędu chciał wyskoczyć przez okienko. Niestety, przeszła tylko głowa... Narobił takiego hałasu, że obudził cały dom z psami włącznie. Udało się poodłamywać ściankę i uwolnić biedaka, ale jeszcze kilka godzin dochodził do siebie. Strach pomysleć, co by się stało, gdyby tak nie wrzeszczał albo nikogo nie było...
Zatem - uwaga na okna! Jeśli już, to należy dobierać takie rozmiary, żeby świnka nie mogła przełożyć głowy!
Ostatnio zmieniony 09 lut 2014, 21:04 przez guitargirl, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Tytuł zmieniony na bardziej konkretny
natalia_k

Wymiary domku dla 2 świnek

Post autor: natalia_k »

Mam pytanie. Właśnie przymierzam się do zamawiania domku dla świnek i stąd moje pytanie. Jakich wymiarów powinien być domek, aby zmieściły się w nim 2 prosiaki?
Lena87

Re: Wymiary domku dla 2 świnek

Post autor: Lena87 »

Domku nie mam, ale w klatce moich chłopaków jest półka pod którą się chowają i ma ona wymiary 30*40 cm
Asia909

Re: Wymiary domku dla 2 świnek

Post autor: Asia909 »

Moje świnki miały domek o wymiarach 40x30 cm. I jakoś zadowolone nie były, ze są pod jednym dachem. Ale wydaje mi się, że domek o wymiarach 50x30 cm będzie idealny. :)
Piorunowa

Re: Wymiary domku dla 2 świnek

Post autor: Piorunowa »

Myślę, że 40x30 ujdzie, no chyba, że masz miejsce to 50x30 będzie idealny :) Od siebie dodam jeszcze abyś uważała na domki z okienkami - zdarza się, że świnka się w tym zaklinuję, wpada w panikę i może się to źle skończyć...
Dianaxx

Domek?

Post autor: Dianaxx »

Moje świnki są bardzo płochliwe. Kiedy wypuszczam je na wybieg albo kolankujemy jest OK, ale w klatce już nie. Kiedy ktoś przejdzie po moim pokoju a one są poza domkiem od razu do niego zwiewają. Mój wujek radzi żeby usunąć domek (miał 3 świnki ale karmił je sałatą) a znajoma że trzeba poczekać.
Nie wiem co robić!
Pomóżcie!
odeta89

Re: Domek?

Post autor: odeta89 »

bez domku szybciej się oswoją, lepiej wsadź im legowisko do klatki :)
Libra20

Re: Domek?

Post autor: Libra20 »

odeta89 pisze:bez domku szybciej się oswoją, lepiej wsadź im legowisko do klatki :)

Popieram :) Póki miałam w klatce domek t był problem. Jak go wyjmiesz to chcąc nie chcąc prosiak musi "znosić" Twoje towarzystwo :D Jak nie będzie mogła się chować to szybciej zauważy że "na zewnątrz" nie dzieje się nic, co mogło by jej zagrażać :) Legowisko też super sprawa, mam je od niedawna i w życiu bym nie pomyślała że świnki tak lubią wygodę :D rozwalają się lepiej niż ja, a według mojego TŻ niedaleko mi do olimpiady z tym :laugh: tak jak Tobie dobrze się leży to się relaksujesz, uważam że świnkami jest dokładnie to samo :)
motyleqq

Re: Domek?

Post autor: motyleqq »

a ja się z Wami totalnie nie zgadzam, świnka powinna mieć możliwość schowania się, by czuć się bezpiecznie. zabieranie domku/innego schronienia to czysty egoizm. można powiesić hamak w taki sposób, by świnka mogła siedzieć pod nim-jest to dla niej bezpieczne schronienie, a nam umożliwia lepszy dostęp do zwierzaka.
Awatar użytkownika
gren
Posty: 1416
Rejestracja: 14 wrz 2013, 19:21
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa, Targówek
Kontakt:

Re: Domek?

Post autor: gren »

Ja też uważam, że świnka powinna mieć jakieś schronienie - miejsce, w którym czuje się bezpieczna. Moim prosiaczkom zamontowałam półkę. Wszystko zależy od charakteru świnki. Jedna z moich świneczek wyleguje się w każdym miejscu, daje się głaskać, nie ucieka a kiedy jest na wybiegu chodzi za mną jak piesek. Druga jest troszkę dziksza i chętnie wyleguje się pod półką lub na niej, kiedy chcę ją pogłaskać w klatce lub na wybiegu to ucieka i chowa się (przychodzi tylko jak przekupuje ją jedzeniem ;) ).
Mimo, że świnki traktowane są tak samo i w tym samym czasie zamieszkały u mnie to różnią się po prostu charakterami i mają inne potrzeby.
Dawna grenouille ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”