ułamane siekacze i ropa na podniebieniu

Moderator: Dzima

Regulamin forum
"Proszę, znaj mnie i moje zwyczaje. Jak każda inna żywa istota, mogę zachorować. Jednak w odróżnieniu od drapieżników, ja ukrywam swoją chorobę i słabość, aby przeżyć. Twoim obowiązkiem jest pilnować mojej wagi i wiedzieć, czy nie zmarzłam albo się nie przegrzałam. Znaj moje ciało i dotyk mojej sierści. Znaj błysk moich oczu i wrażliwość moich uszu. Zauważ, kiedy podupadam na zdrowiu. Dla mojego dobra, znaj mnie."

1. Przed utworzeniem nowego tematu sprawdź przy pomocy wyszukiwarki czy temat był już poruszany na forum - jeśli temat już istnieje postaraj się kontynuować wątek
2. Określ rzeczowo tytuł nowego wątku - tematy w stylu: "Pomocy !!!", "Mam problem ..." utrudniają innym użytkownikom korzystanie z forum
3. Do bezpośredniego kontaktu z innymi użytkownikami używaj skrzynki prywatnych wiadomości, ewentualnie shotbox'a.
ODPOWIEDZ
wiktor

ułamane siekacze i ropa na podniebieniu

Post autor: wiktor »

Czy waszym zdaniem powinienem coś zrobić, czy zagoi się samo? Ma ułamane górne siekacze i ze złamania lub z podniebienia wypływa ropa (?). Ropy jest więcej, akurat przy robieniu zdjęć i szamotaniu większość upłynęła.

Ma też ranę na górnej wardze, choć zgaduję że to wtórne pogryzienie się dolnym siekaczem przy braku górnego.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
zwierzur
Posty: 3799
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:59
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: ułamane siekacze i ropa na podniebieniu

Post autor: zwierzur »

Koniecznie do weterynarza, bo paskudnie to wygląda. Obecność ropy wskazuje na stan zapalny, prawdopodobnie konieczny będzie antybiotyk i - być może - skrócenie dolnych siekaczy. Nie czekaj! To się samo nie zagoi.
Dobre chwile są jak wisienki na torcie...
Awatar użytkownika
Yavii
Posty: 28
Rejestracja: 29 cze 2014, 18:01
Miejscowość: Leighton Buzzard
Kontakt:

Re: ułamane siekacze i ropa na podniebieniu

Post autor: Yavii »

Tak jak zwierzur mówi, do weta. Bo o ile same ułamane siekacze to nie problem, to ropa już tak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i Problemy”