Pytania przed-adopcyjne

Jeśli chciałbyś adoptować świnkę, ale nie wiesz jak to zrobić lub masz jakieś wątpliwości - napisz tutaj.

Moderator: pastuszek

ODPOWIEDZ
Koral94
Posty: 6
Rejestracja: 14 lut 2021, 20:30
Miejscowość: Kraków
Kontakt:

Pytania przed-adopcyjne

Post autor: Koral94 »

Dzień dobry,

Chciałabym zadać parę pytań przed decyzją o adopcji, prosiłabym doświadczone osoby o rady :)

Postaram się opisać historię krótko: Przygarnęłam niegdyś dwie małe świnki - jedną z zarejestrowanej hodowli z "adopciakiem" w pakiecie. Żyły sobie razem dwie, bardzo związane. Po roku dołączyła do nich świnka-laborka, mieszkały w klatce 120 cm (takie standardy w "tamtych czasach" :)). Niestety, adopciak zmarł niedawno, pokonany przez chorobę pęcherza, jest to dla mnie temat wciąż świeży i bolesny.

Akutalnie mieszkają więc u mnie 3-latka i 2-latka. Mimo, że ból po stracie przyjaciółki i najukochańszej bułki nie minął, rozważam adopcję kolejnej świnki. Dla siebie - ponieważ kocham te stworzonka ale i dla moich dwóch pozostałych buł - bo wydaje mi się, że są dużo bardziej osowiałe i dla nowej świnki - bo mam w sercu dużo miłości, którą mogę dać jakiejś istotce w potrzebnie.

W związku z tym mam pytania, dotyczące przede wszystkim zachowań socjalnych - moje dwie dziewczyny to raczej dominatorki, pełne energii złośnice - czy w tym wypadku powinnam poszukiwać raczej młodej/małej świnki, licząc na spokojne łączenie? Czy domy tymczasowe są w stanie ocenić charakter starszej świnki na tyle, by zakumplowała się z moimi krokietami? Pytam, ponieważ ja przy łączeniu jestem bardzo miękka, przeżyłam to raz i nie wspominam najlepiej :) Powiem o sobie szczerze - panikara. Poza tym, liczyłam na to, że młodsze zwierzątko "rozrusza" moje świnki, jednak nie wiem, czy domy tymczasowe spojrzą na mnie przychylnym okiem, jeśli wprost zapytam o młodszą świnkę.

Klatka - Zamierzam dostosować się do nowych wytycznych, czy dla 3 świnek (samiczek) klatka Ferplast 140 cm będzie w porządku?

Dziękuję i pozdrawiam,
Karolina
:świnka1: :świnka1:
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9995
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Pytania przed-adopcyjne

Post autor: Dzima »

Klatka 140ka będzie ok.
Każdy dt podejmuje decyzję ws wyadoptowania swojego podopiecznego, więc ciężko odpowiadać za wszystkich.
Nie wiem czy aktualnie są takie maluchy do adopcji.
Jeśli tak bardzo panikujesz to nie bierz udziału w łączeniu :lol: bo to udziela się świnkom, a malucha będą na pewno przeganiać jeśli obie są dominujące.
A może kastrata? ;) Zwykle lanie od samiczki im niestraszne, obsikanie to pełnia szczęścia :lol: może faceta im trzeba?
A jeśli są takie wredne... sprawdź chociaż najstarszą czy nie ma cyst.
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
Koral94
Posty: 6
Rejestracja: 14 lut 2021, 20:30
Miejscowość: Kraków
Kontakt:

Re: Pytania przed-adopcyjne

Post autor: Koral94 »

Dziekuje za odpowiedź :)
Babeczki wróciły z kontroli od weta w zeszłym tygodniu, cysty sie nie rozwijają, zdaje się, że to po prostu takie dwie złośnice.

Moze faktycznie poszukam kastrata. Jeden mi sie tu nawet ogromnie podobał, ale niestety daleko. Ale będę czuwać!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę adoptować świnkę!”