Samotna świnka

Potrzebujesz pomocy? Napisz tutaj!

Moderator: pastuszek

ODPOWIEDZ
Minene

Samotna świnka

Post autor: Minene »

Ostatnie dwa tygodnie były dla mnie bardzo ciężkie. Zmarły mi dwie świnki, mimo intensywnego leczenia weterynaryjnego i pozostał mi ostatni samczyk. Bardzo się o niego martwię, bo widzę jaki stał się nagle osowiały przez nagłą utratę towarzystwa. Nie chcę w kupować/adoptować nowych świnek, bo niedługo planuję wyprowadzkę i wiem, że przez dłuższy czas będę musiała być ostrożna z wydatkami, więc nieodpowiedzialnym byłoby branie teraz dodatkowego zwierzaka. Nie mam pojęcia co mogę teraz zrobić.
Awatar użytkownika
zwierzur
Posty: 3799
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:59
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Samotna świnka

Post autor: zwierzur »

Co dolegało tym dwóm, które odeszły? Wiadomo, dlaczego? W jakim wieku ten biedny samotnik? Zdrowy? Chcesz go oddać? Niedobrze, żeby był jedynakiem...
Dobre chwile są jak wisienki na torcie...
Minene

Re: Samotna świnka

Post autor: Minene »

U jednej rak, u drugiej nie było pewne na 100%, bo nie zdążono przeprowadzić dokładnych badań... na pewno odnaleziono u niej guza i stwierdzono problemy z mięśniem sercowym (były leczone w lecznicy "ogonek"). Z nim wszystko ok. Ma teraz ponad dwa lata. Nie wiem właśnie, czy go oddawać, ale też pojawiły się u mnie takie myśli, że tak byłoby dla niego najlepiej.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2020, 12:24 przez Minene, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zwierzur
Posty: 3799
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:59
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Samotna świnka

Post autor: zwierzur »

Nie powinien być sam, na pewno. Jeśli zdecydujesz się oddać - zapytaj w Ogonku, czy ktoś nie szuka samczyka. Często ludzie pytają właśnie w lecznicy. Myślę, że nie odmówiliby pomocy. Wiem, że czasem szukają domów pacjentom, których właściciele się zrzekli.
Dobre chwile są jak wisienki na torcie...
Minene

Re: Samotna świnka

Post autor: Minene »

Zadzwoniłam do ogonka i zapisali mój numer w razie co, ale podobno bardzo rzadko zdążają się u nich chętni do adopcji. Polecono mi właśnie spróbować przez SPSM.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Samotna świnka

Post autor: porcella »

No to zapraszamy! Może być przez Ogonek, może być inaczej, znajdziemy dobry dom!

Edit: umówione :-)
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Samotna świnka

Post autor: sosnowa »

Mój Boże, spotkało go to samo, co moje samice! One straciły swego kastrata nagle tydzień temu.
Niech sobe nawzajem pomogą :pocieszacz:
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Samotna świnka

Post autor: porcella »

"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomóżmy sobie nawzajem”