Świnka nie może jeść i robi tak jakby przeszkadzał jej język

Biegunki, zatwardzenia, wzdęcia, zapalenie jelit, nieprawidłowa waga;

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
Ohayo44

Świnka nie może jeść i robi tak jakby przeszkadzał jej język

Post autor: Ohayo44 »

Witam. Mam ponad 3 letnią świnkę morską. Od jakiegoś czasu nie je tak jak poprzednio. Nawet z ogórkiem ma problem, a to już nie jest dobry znak.
Niby jest aktywna, ale czasem usiądzie i się zgarbi i zmruży oczy. W klatce jest coraz mniej bobków. Świnka dostaje ciągle to samo siano. Wodę tak samo. Piję wodę ale mało. Próbuje jeść ale nie zawsze weźmie do jedzenia. A jak już weźmie to bardzo długo przeżuwa. Sprawdzałam zęby i nie są przerosniete. Nawet spotykałam żeby sprawdzić czy nie bolą ją zęby ale zbytnio się nie wyrywało więc chyba zęby nie bolą. Czy coś jej stanęło w przełyku? Jedyne co, to zauważyłam że czasami podnosi główkę i tak wywija buźkę w rulon i wykręca język. I czasami tak zrobi po zjedzeniu A czasem tak nagle. Weterynarza do takich zwierzątek w pobliżu brak. Mógłby ktoś mi pomóc?
Awatar użytkownika
zwierzur
Posty: 3799
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:59
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Świnka nie może jeść i robi tak jakby przeszkadzał jej j

Post autor: zwierzur »

Polecam jednak gorąco wizytę u weterynarza od "takich" zwierzątek. W województwie łódzkim jest wybór, zobacz tu: viewforum.php?f=36
To mogą być zęby trzonowe, albo inne paskudztwo. Szkoda stworzenia, bo świnki kochają jeść. Zróbcie sobie wycieczkę do Łodzi, warto, naprawdę.
Dobre chwile są jak wisienki na torcie...
Ohayo44

Re: Świnka nie może jeść i robi tak jakby przeszkadzał jej j

Post autor: Ohayo44 »

zwierzur pisze:Polecam jednak gorąco wizytę u weterynarza od "takich" zwierzątek. W województwie łódzkim jest wybór, zobacz tu: viewforum.php?f=36
To mogą być zęby trzonowe, albo inne paskudztwo. Szkoda stworzenia, bo świnki kochają jeść. Zróbcie sobie wycieczkę do Łodzi, warto, naprawdę.

Dobrze. Dziękuję
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ pokarmowy”