Dziwne odgłosy świnki

Moderator: Dzima

Regulamin forum
"Proszę, znaj mnie i moje zwyczaje. Jak każda inna żywa istota, mogę zachorować. Jednak w odróżnieniu od drapieżników, ja ukrywam swoją chorobę i słabość, aby przeżyć. Twoim obowiązkiem jest pilnować mojej wagi i wiedzieć, czy nie zmarzłam albo się nie przegrzałam. Znaj moje ciało i dotyk mojej sierści. Znaj błysk moich oczu i wrażliwość moich uszu. Zauważ, kiedy podupadam na zdrowiu. Dla mojego dobra, znaj mnie."

1. Przed utworzeniem nowego tematu sprawdź przy pomocy wyszukiwarki czy temat był już poruszany na forum - jeśli temat już istnieje postaraj się kontynuować wątek
2. Określ rzeczowo tytuł nowego wątku - tematy w stylu: "Pomocy !!!", "Mam problem ..." utrudniają innym użytkownikom korzystanie z forum
3. Do bezpośredniego kontaktu z innymi użytkownikami używaj skrzynki prywatnych wiadomości, ewentualnie shotbox'a.
ODPOWIEDZ
Troodon

Dziwne odgłosy świnki

Post autor: Troodon »

Moja świnka od wczoraj wydaje dziwne odgłosy (załączam nagranie). Robi to parę razy dziennie, głównie rano i wczesnym południem, poza tym zachowuje się normalnie - jest aktywna, je, biega. Wizytę u weterynarza mam umówioną na jutro, a tymczasowo chciałbym spytać czy ktoś spotkał się z czymś takim? Jest się czym martwić?
Nagranie jest tutaj:
https://clyp.it/tnen0bn4
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dziwne odgłosy świnki

Post autor: Bulletproof »

Czy żyje ona samotnie? W jakich momentach tak piszczy, przy załatwianiu się?
Brzmi jak silny ból...
Troodon

Re: Dziwne odgłosy świnki

Post autor: Troodon »

Jest w klatce 120x60 z drugą świnką koleżanką. Karmiona Versale lage cavia nature, ma stały dostęp do siana i wody, dostaje też codziennie warzywa. Odgłosy takie wydaje nagle, bez wyraźnej przyczyny, poza tym zachowuje się normalnie. Wiem, że takie objawy mogą występować przy zapaleniu pęcherza, jednak chyba przy tym dodatkowo powinna być z tego co wiem, widoczna krew w moczu, a nie zaobserwowałem niczego takiego.
Jutro wybieram się z nią do weterynarza z listy polecanych przez SPSM i zobaczymy co on stwierdzi.
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dziwne odgłosy świnki

Post autor: Bulletproof »

Nie musi być żadnej krwi, również przy kamieniach nerkowych. Koniecznie sprawdź czy nic tam się nie dzieje
Troodon

Re: Dziwne odgłosy świnki

Post autor: Troodon »

Sprawa sie rozwiazala, swinka ma zapalenie pecherza (usg wykluczylo kamienie) i jest w trakcie antybiotykoterapii. Pomalu widac poprawe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i Problemy”