Czy mogę podać ten lek? W jakiej ilości?

Badania, lekarstwa, rany, operacje i opieka pooperacyjna;

Moderator: Dzima

zieloneczka

Re: podanie peniciliny na zapalenie gardla

Post autor: zieloneczka »

widzialam co bylo napisane na butelce, do ktorej wkladal strzykawke i jeszcze pisalo to jak zapisywal w komputerze .
shoti1910

Re: podanie peniciliny na zapalenie gardla

Post autor: shoti1910 »

No ja nie pomogę, nic więcej nie wiem prócz tego co napisałam. Ale jak na liście penicylina jest zakazana to oznacza, że pewnie znaczny procent świnek ma uczulenie na penicyliny. Tak jak mówiłam, wstrząs jest po drugiej dawce bo toksyny uwalniają się do organizmu. To dość skomplikowane, tak czy inaczej nie zgadzałabym się na podanie drugiej dawki.
zieloneczka

Re: podanie peniciliny na zapalenie gardla

Post autor: zieloneczka »

jeszcze raz dzieki za pomoc. oczywiscie bede chciala inny antybiotyk, chociaz nie wiem czy nie isc do innego weta.
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: podanie peniciliny na zapalenie gardla

Post autor: martuś »

Nie zgadzaj się na podanie tego antybiotyku. Na zapalenie gardła wystarczy enrofloksacyna. Penicyliny podaje się w ciężkich przypadkach, na które enrofloksacyna jest za słaba, wtedy świnka musi być pod stałą kontrolą weta. Powiedz wetowi, że chcesz żeby to podał śwince. Probiotyk podaje się ok.2 godzin po antybiotyku, kontynuuje się jeszcze 5 dni po skończonym antybiotyku. Dziwi mnie to, że kolejny zastrzyk dopiero we wtorek. Przeważnie antybiotyk podaje się co 24 godziny, niektóre co 48 godzin. Enrofloksacynę podaje się co 24 godziny - albo będziesz chodziła z nim na zastrzyki albo poproś o tabletki. Dawka to ok. 10mg/kg masy ciała. Betamox też nie jest wskazany bo zawiera amoksycylinę.
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
Chryzantem
Posty: 952
Rejestracja: 05 sie 2013, 14:37
Miejscowość: Katowice
Kontakt:

Czy mogę podać ten lek? W jakiej ilości?

Post autor: Chryzantem »

Andzia ma od niedawna dziwne boby, nie jest to jakaś biegunka ale poprosiłam mamę żeby kupiła w aptece Lakcid.
Oczywiście zignorowała to, bo stwierdziła że będzie za silne dla świnek i przyniosła Carbosal - syrop z węglem.
Niby wszystkie składniki są w porządku (węgiel+czarna jagoda), ale sam fakt że to syrop cukrowy nieco mnie odstrasza. Mogę to podać Andziuli? Jeśli tak to w jakiej dawce?
Andzia [*], Klara [*], Zosia [*], Stefanka [*], Nunci [*], Fifka[/url]
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Carbosal - podawać czy nie

Post autor: kimera »

Lakcid na pewno nie będzie za silny, bo to probiotyk, nie żaden lek.
A zamiast tego syropku, nie można byłoby podać śwince trochę samego węgla lekarskiego i jagód (o tej porze to chyba suszone...)?
Asia909

Re: Carbosal - podawać czy nie

Post autor: Asia909 »

Tez tak mysle. Ja zawsze podaje zwykly wegiel i jest dobrze. Lakcid to nie jest lek przeciwbiegunkowy ale lek ktory uzupelnia flore bakteryja. Podaje sie go podczas biegunek ale jako wspomaganie.
Co do syropu to ja bym go nie podawala...
Seszen

Klindamycyna świnka z ropniem

Post autor: Seszen »

Dzień dobry :) Wyczytałam na liście leków niebezpiecznych, że nie można śwince klindamycyny podawać doustnie. Wet, który leczy naszą świnkę zalecił doustne podawanie dalacinu c (1/8 kspsułki 75mg raz dziennie). Świnka ma ropień przy zębach trzonowych już oczyszczony. Czy można śwince podać podskórnie dalacin lub inny lek z klindamycyną?
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Żurawit i wit C

Post autor: joanna ch »

Mam pytanie - czy mogę podawać za jednym zamachem wit C i żurawit? Czy w jakiś sposób jedno neutralizuje działanie drugiego?
lubię

Re: Żurawit i wit C

Post autor: lubię »

Raczej potęguje, ale też nie sądzę. Żurawit jaki, zaparzany?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chirurgia i podstawowa opieka zdrowotna”