Czy mogę podać ten lek? W jakiej ilości?

Badania, lekarstwa, rany, operacje i opieka pooperacyjna;

Moderator: Dzima

zieloneczka

Czy mogę podać ten lek? W jakiej ilości?

Post autor: zieloneczka »

witam, niedawno wrocilam od weterynarza, bo moj Tosiaczek zaczal kichac i caly czas mial straszna chrype. poszlam dio tego weterynarza co zawsze. okazalo sie ze maly ma zapalenie gardla. podal antoybiotyk- penicyline. wrocilam do domu i przeczytalam ze penicyliny nie wolno podawac swinkom. mama mowi zebym nie wierzyla w internet, bo w koncu ten weterynarz z grzybcy toska wyleczyl to i teraz maly wyzdrowieje. po za tym on jest po studiach i niby wie co robi.
a ja juz nie wiem co mam myslec. we wtorek mam isc na powtorke antybiotyku.nie podal niczego oslonowo. dawka peniciliny jka dal to 0,1 ml. a maly wazy 650 .
shoti1910

Re: podanie peniciliny na zapalenie gardla

Post autor: shoti1910 »

W penicylinie z tego co wiem najbardziej niebezpieczny jest wstrząs anafilaktyczny, jest śmiertelny, co ciekawe słyszałam, że najczęściej występuje właśnie po drugiej dawce :? Ale moje królice miały kiłę leczoną penicyliną i bardzo szybko wyzdrowiały więc nie wiem czy to częste przy penicylinie (ten wstrząs)
Katia69

Re: podanie peniciliny na zapalenie gardla

Post autor: Katia69 »

Nie wolno penicyliny!Nie ma u Ciebie innego weta?
Koniecznie kup w aptece lakcid i podawaj prosiaczkowi.
zieloneczka

Re: podanie peniciliny na zapalenie gardla

Post autor: zieloneczka »

mama powiedziala ze jezeli bedzie poprwa to nie pojdziemy na kolejna dawke. a po czym rozpoznac ten wstrzas ? sa inni weterynarze ale od poczatku chodzilm do niego . wydawalo mi sie ze zna sie na swinkach, bo jest mlody. np. wiedzial ze nie wolno swinek kapac. a ten lakcid to drogi ijak go podawac ?
Katia69

Re: podanie peniciliny na zapalenie gardla

Post autor: Katia69 »

http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =21&t=102-
daj mamie do przeczytania.

Lakcid chyba dwa razy dziennie można,ale niech ktoś się jeszcze wypowie.Podanie probiotyku jest niezbędne!
Koszt ok.17 zł.
shoti1910

Re: podanie peniciliny na zapalenie gardla

Post autor: shoti1910 »

Pół ampułki na dzień, kosztuje trochę ponad 20 zł. Jest taki proszek w szklanej ampułce, odłamuje się łepek i wlewa trochę wody :)
Wstrząs no cóż... Objawia się śmiercią :(
Ale nie można też tak sobie przerywać antybiotyku... Ja bym poszła, powiedziała, że dowiedziałam się o czymś takim i wolę jakiś betamox, a nie zgadzam się na dalsze leczenie penicyliną...
Penicylina ogólnie nie jest złym antybiotykiem, ale wiem, że była wycofana na jakiś czas właśnie przez to, robi się jakieś tam prób, ale nie pamiętam jak to dokładnie wygląda.
zieloneczka

Re: podanie peniciliny na zapalenie gardla

Post autor: zieloneczka »

dzieki za pomoc .
Katia69

Re: podanie peniciliny na zapalenie gardla

Post autor: Katia69 »

Dokładnie,leczenie trzeba kontynuować.Gdzieś była lista bezpiecznych antybiotyków,ale nie mogę znaleźć...
O witaminie c w kropelkach lekarz coś wspominał?Bardzo ważna rzecz.

Trzymaj prosiaczka w ciepłym miejscu,na suchej ściółce,z dala od przeciągów.Powodzenia!
zieloneczka

Re: podanie peniciliny na zapalenie gardla

Post autor: zieloneczka »

wet. nic nie mowil oprocz tego ze to zapalenie gardla . nawet niepowiedzial jaki lek podal.
daje malemu duzo pietruszki i zaraz wloze mu jego najcieplesza norke i butelke z ciepla woda :)
shoti1910

Re: podanie peniciliny na zapalenie gardla

Post autor: shoti1910 »

To skąd wiesz, że podał jakąś penicylinę?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chirurgia i podstawowa opieka zdrowotna”