Biegunki i miękkie bobki

Biegunki, zatwardzenia, wzdęcia, zapalenie jelit, nieprawidłowa waga;

Moderator: Dzima

Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Biegunki i miękkie bobki

Post autor: martuś »

Asita pisze: Czy ktoś zna i poleca Supreme Petfoods Fibafirst?
Moim kupiłam ostatnio. Mają od zeszłego tygodnia ale niezbyt im smakuje.

Ludzki probiotyk nie ma przeciwwskazań ale skład jest inny. Świnki mają inne bakterie w przewodzie pokarmowym i ludzki probiotyk nie będzie zbytnio dobry :idontknow:
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
pagzik

Re: Biegunki i miękkie bobki

Post autor: pagzik »

Podaje mu sianko i zioła zuzala oraz karmę cavia naturę i complete(mniej lubi). Dodatkowo w brzuszku słychać cos w stylu burczenia. Niby normalny dziwek, ale jednak kiedys nie był taki częsty.
Dostawał antybiotyk 3 dni a probiotyk 8.
Badanie bobkow było na poczatku choroby, a po kuracji juz bez, weterynarz zbadał go tylko przez macanie brzuszka.
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Biegunki i miękkie bobki

Post autor: Jack Daniel's »

Espumisan możesz podać, 1ml 3xdziennie. Może mieć wzdęcie
pagzik

Re: Biegunki i miękkie bobki

Post autor: pagzik »

Byłam dziś u weta. W bobkach tylko zbyt mało dobrych grzybów, poza tym wszystko ok. Dostał Biolapis na 6 dni i RodeVit Gastro na 2 tygodnie.
edit po 3 dniach: już jestem załamana, rano były zwykłe bobki, a później znowu biegunka i już teraz jest masakra... ale zachowuje się normalnie, co o chodzi? :think:
Awatar użytkownika
dortezka
Posty: 7489
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:28
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re: Biegunki i miękkie bobki

Post autor: dortezka »

Jeśli raz podałam smecte i nie podziałała (tzn nie wiem jak w ciągu dnia, jak wróciłam po 10h to nadał świnia robi boba w formie rozsmarowującej się) to mogę podać ją jeszcze raz? Brzuszek nie jest wzdęty, kupka w formie.. masła orzechowego.. nie wodnista ale rozsmarowywuje się i strasznie śmierdzi.. w ndz u nas pozamykane i musimy jakoś do pn przetrzymać :( świnia ma apetyt i je.. odcięłam ją od świeżego..
Wątek moich Pipulek: :love:
http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... f=55&t=658

Halinko, Pigulku, Balbisiu, Fifi&Rifi, Freciu.. tęsknimy :cry: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =71&t=4215
Lavi

Re: Biegunki i miękkie bobki

Post autor: Lavi »

Mam problem z moją Rzabą. Już od dłuższego czasu robi dość luźne bobki tak jakby kilka połączonych i rozciapanych. Pomyślicie dlaczego zwlekałam z pomocą, ale świnka jest na co dzień z rodzicami, którzy tylko z nią rozmawiają, karmią i zmieniają troty.. Mnie nie było ponad 3 tygodnie... Zachowuje się normalnie, je i pije, nie jest osowiała. Tylko te kupy. Najgorsze jest to, że ona w tym siedzi i ciągle się tym brudzi. Od razu ograniczyłam warzywa i owoce. Często ją podmywam, kupiłam Bio Lapis, dostaje po pół saszetki rozpuszczonej w 25ml od dwóch dni ale nie ma poprawy. Czy po tych zalecanych 5 dniach powinno być lepiej?
I ona te 25ml powinna na raz wypić? Podaje jej w insulinówce ale wszystkiego nie wypija więc wlewam jej to do poidełka. Już nie wiem jak jej pomóc.
Zaznaczam, że konsultowałam się z wetem (jak na złość nigdy nie mogę trafić na któregoś od małych zwierząt)

Aha! Wczoraj zrobiła 3 "ładne" bobki, ale połączone! A dziś znowu papka...
lubię

Re: Biegunki i miękkie bobki

Post autor: lubię »

Pierwsze pytanie jaki masz Bio-Lapis, bo są dwa rodzaje, niestety w bardzo podobnych opakowaniach: jeden to dobry probiotyk, drugi to tylko suplement oparty na drożdżach piwnych. Ten pierwszy pomoże wyregulować układ pokarmowy, ten drugi w zasadzie tylko uzupełnia braki w witaminach i minerałach.
Nie musisz rozcieńczać w 25ml, nie ma bata, żeby świnia tyle na raz zjadła :lol: Rozrabia się w najmniejszej możliwej ilości wody, np. na łyżeczce i podaje na raz. Jeśli biegunka jest bardzo intensywna, to możesz podać odrobinę Smecty. Na razie podawaj ten probiotyk, trzymaj ją tylko na suchym żarciu i obserwuj. Albo będzie poprawa, albo nie - wtedy koniecznie do weta od gryzoni, bo czasem biegunka jest dolegliwością samą w sobie, czasem jej przyczyną są pasożyty, a czasem jest tylko objawem poważniejszej choroby.
Lavi

Re: Biegunki i miękkie bobki

Post autor: Lavi »

lubię pisze:Pierwsze pytanie jaki masz Bio-Lapis, bo są dwa rodzaje, niestety w bardzo podobnych opakowaniach: jeden to dobry probiotyk, drugi to tylko suplement oparty na drożdżach piwnych. Ten pierwszy pomoże wyregulować układ pokarmowy, ten drugi w zasadzie tylko uzupełnia braki w witaminach i minerałach.
Nie musisz rozcieńczać w 25ml, nie ma bata, żeby świnia tyle na raz zjadła :lol: Rozrabia się w najmniejszej możliwej ilości wody, np. na łyżeczce i podaje na raz. Jeśli biegunka jest bardzo intensywna, to możesz podać odrobinę Smecty. Na razie podawaj ten probiotyk, trzymaj ją tylko na suchym żarciu i obserwuj. Albo będzie poprawa, albo nie - wtedy koniecznie do weta od gryzoni, bo czasem biegunka jest dolegliwością samą w sobie, czasem jej przyczyną są pasożyty, a czasem jest tylko objawem poważniejszej choroby.
Też mi się to wydawało nierealne, ale właśnie kiedyś tu się pojawiło pytanie czy taki "skoncentrowany" roztwór nie zaszkodzi podany na raz? Z drugiej strony pół saszetki mi się nie rozpuści w tak małej ilości.
A Bio-Lapis mam taki jak na zdjęciu, nie wiem czy po samej saszetce się da ocenić czy to ten właściwy. Wierzę, że wet zamówił ten właściwy po nakreśleniu sytuacji Obrazek
Nie wiem dlaczego dodaje odwrotnie :?
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Biegunki i miękkie bobki

Post autor: sosnowa »

Nie wiedziałam, ze są dwa. ten wygląda ok.
Nic im nie będzie jak wsypiesz pół saszetki do strzykawki np 3ml, dodasz wody, pomachasz, żeby się wymieszało o podasz (oczywiście bez igły :D )
Jest wzdęta? Bo wtedy warto jeszcze wdrożyc espumisan albo bobotic, tak ok 1 ml.
lubię

Re: Biegunki i miękkie bobki

Post autor: lubię »

sosnowa pisze:Jest wzdęta? Bo wtedy warto jeszcze wdrożyc espumisan albo bobotic, tak ok 1 ml.
Albo mielony kminek :ok:
Też nie wiedziałam, aż kiedyś postanowiłam sprawdzić co ten probiotyk tak słabo działa - niestety po saszetkach się nie da rozróżnić (chyba), na pudełku jest skład. U mnie były tylko drożdże w składzie, bez bakterii. A w Wawie mają taki z bakteriami. Bądź mądry i pisz wiersze :idontknow:
W 5 ml powinno się spokojnie rozpuścić, nawet 2 dają radę. Wystarczy zrobić takie rzadkie błotko, ewentualnie potem dopoić świnkę czystą wodą, jeśli sama nie pije, ale mieć pewność, że zjadła pełną porcje probiotyku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ pokarmowy”