Zmiana skórna i leczenie świnki

Grzybice, świerzb, wszoły, łupież, inne problemy;

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
sonreida

Zmiana skórna i leczenie świnki

Post autor: sonreida »

Przed wczoraj nabyliśmy czteromiesięczna świnkę morska i wczoraj wieczorem zauważyłam coś na jej brzuszku, zdjęcie w załączeniu. Ponadto obok sutka i na nóżce ma takie dwa male miejsca, które wyglądają jakby się skórka łuszczyła. Przed wizytą u weterynarza chciałabym się zapytać, czy ktoś miał taki przypadek i co zdiagnozował weterynarz, ponieważ mimo tego, że z innymi świnkami chodziłam do weterynarzy od świnek, to niestety nie zawsze od razu stawiano prawidłową diagnozę. Dlatego chciałabym mieć jakieś rozeznanie.

Proszę też o informację czy komuś weterynarz dla świnki przepisał clotrimazolum krem lub maść tribiotic.

Proszę o pomoc.

Obrazek
Pelcia
Posty: 208
Rejestracja: 30 lip 2013, 9:56
Miejscowość: Kraków
Kontakt:

Re: Zmiana skórna i leczenie świnki

Post autor: Pelcia »

Na zdjęciu ta zmiana nie jest groźna, bo jest sucha, nic nie cieknie i jakby już zagojone.
Ja bym teraz każdego dnia dawała tej śwince trawy, liście i zioła z łąki, ponieważ wit. C z tych roślin jest od razu przyswajana.
Do tego oczywiście siano i czysta woda.
Podczas takiego naturalnego żywienia szybko się goją zmiany na skórze.
Ma też to zbawienny wpływ na całe zdrowie.
sonreida

Re: Zmiana skórna i leczenie świnki

Post autor: sonreida »

Hej, czy ktoś wie co to jest? Świnka ma 8 miesięcy jest bardzo ruchliwa, nie udało mi się zrobić wyraźniejszego zdjęcia. Świnka zachowuje się normalnie, ma apetyt, bawi się. Plama pojawiła się tylko w jednym miejscu i ma ok. 0,5 cm średnicy. Druga świnka nie ma żadnych problemów skórnych. Pod tą plamą widoczną na zdjęciu jest też mały strupek. Znajduje się on między sierścią, nie to placek tak jak ta rana na zdjęciu. Plama znajduje się za uchem, w odległości od ucha ok. 1-1,5 cm.
Czy świnka mogła się sama tak podrapać? Dodam, że ma bardzo ostre pazurki, jeszcze nie miała obcinanych i nadal są krótkie. Jednak mi się wydaje, że to za duża powierzchnia rany, żeby sama się tak podrapała. A może przy zabawie druga świnka wyrwała jej sierść?

Proszę o pomoc, ktoś miał takie doświadczenia?

Pozdrawiam
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy skórne”