Zapalenie/grzybica skóry łapek

Grzybice, świerzb, wszoły, łupież, inne problemy;

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
Pelcia
Posty: 208
Rejestracja: 30 lip 2013, 9:56
Miejscowość: Kraków
Kontakt:

Re: Zapalenie/grzybica skóry łapek

Post autor: Pelcia »

Porcella - dzięki za pomysł z aloesem!
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Zapalenie/grzybica skóry łapek

Post autor: martuś »

Wiem, że aloes dobry ale nie mam skąd wziąć :idontknow: Dzisiaj wygląda to zupełnie inaczej. Ten "strup" odpadł i została tylko czerwona kropka. Przy podo wiem, że łapka jest opuchnięta, jest ranka a w niej przeważnie zbiera się ropa. U Nali czegoś takiego nie ma :think:
Niestety świnki mi się starzeją i wyskakują różne dziwne rzeczy :idontknow:

Foto z dzisiaj
Obrazek


Łapkę zawijamy dwa razy dziennie mniej więcej na godzinę/dwie. Jakoś boję się żeby cały czas miała ją owiniętą...
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Zapalenie/grzybica skóry łapek

Post autor: porcella »

Pontusowi na starość robiły sie takie nagniotki. Dopóki strupek odpada i pod spodem jest gładka skóra, to smaruj witaminami, trzymaj na suchym i się nie przejmuj, to nie podo.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Witerrose

Re: Zapalenie/grzybica skóry łapek

Post autor: Witerrose »

Dołączę się do tematu, żeby nie tworzyć nowego wątku.

Jesteśmy po leczeniu pododermatitis. Na początku świnka dostawała antybiotyk (ogólnie bo oprócz łapek mamy kilka innych problemów), moczyłam łapcie w rivanolu, albo roztworze jodyny lub roztworze soli. Stosowałam maść z aktywnym kremem manuka, solcoseryl, oliwkę ozonella, alantan plus - na zmianę.

Z powodu 2-krotnego podana sterydu na inną chorobę wszystko się wolno goiło, teraz łapki wyglądają w miarę ok, zostały zaczerwienienia, z którymi mam nadzieję sobie poradzę. Niestety jedna łapka jest spuchnięta cały czas. Weterynarz stwierdził, że taki stan zapalny już może zostać niestety, a skoro świnka następuje na łapkę normalnie to nic nie powinno się dziać. Ja jednak obawiam się żeby nie doszło do jakiegoś zapalenia stawu, kości.

Kupiłam ostatnio mydło Mansuan, ale nie jestem pewna w jakich proporcjach je rozcieńczać. Zresztą żadnych otwartych ran, wrzodów na łapkach już nie ma. Szukam czegoś co jednak pomoże w zejściu tej opuchlizny.

Ktoś ma jakiś pomysł?
tanatos88
Posty: 47
Rejestracja: 14 mar 2017, 12:48
Miejscowość: Tychy
Kontakt:

Re: Zapalenie/grzybica skóry łapek

Post autor: tanatos88 »

Hej, miałam nadzieję, że ktoś bardziej doświadczony podsunie jakiś pomysł.
Ale tak mnie naszło- może altacet? Jutro będę u weterynarza (jesteśmy w trakcie leczenia i co chwilę szukam i podsuwam wetowi nowe pytania), więc zapytam o altacet i dam znać.

Wet powiedział, że altacet można spróbować, ale lepiej w postaci przyłożenia namoczonego wacika niż żelu do zlizania.
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Zapalenie/grzybica skóry łapek

Post autor: sosnowa »

W wątku Foczki była sugestia, żeby spróbować też moczenia w rumianku. Szałwia chyba też niezła, tylko wysusza, więc potem maść z wit A chyba?
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zapalenie/grzybica skóry łapek

Post autor: kimera »

Łapki odkażać tym, co akurat jest pod ręką, może być roztwór manusanu, roztwór jodyny, soli, etc. Po osuszeniu poduszeczki trzeba posmarować kremem natłuszczającym albo olejem kokosowym.
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Zapalenie/grzybica skóry łapek

Post autor: sosnowa »

Są sprzeczne opinie, dlatego ciekawa jestem aktualnej i od praktyka. jakie podłoże jest najlepsze przy podo?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy skórne”