Piłowanie ząbków świnki morskiej

Moderator: Dzima

Regulamin forum
"Proszę, znaj mnie i moje zwyczaje. Jak każda inna żywa istota, mogę zachorować. Jednak w odróżnieniu od drapieżników, ja ukrywam swoją chorobę i słabość, aby przeżyć. Twoim obowiązkiem jest pilnować mojej wagi i wiedzieć, czy nie zmarzłam albo się nie przegrzałam. Znaj moje ciało i dotyk mojej sierści. Znaj błysk moich oczu i wrażliwość moich uszu. Zauważ, kiedy podupadam na zdrowiu. Dla mojego dobra, znaj mnie."

1. Przed utworzeniem nowego tematu sprawdź przy pomocy wyszukiwarki czy temat był już poruszany na forum - jeśli temat już istnieje postaraj się kontynuować wątek
2. Określ rzeczowo tytuł nowego wątku - tematy w stylu: "Pomocy !!!", "Mam problem ..." utrudniają innym użytkownikom korzystanie z forum
3. Do bezpośredniego kontaktu z innymi użytkownikami używaj skrzynki prywatnych wiadomości, ewentualnie shotbox'a.
ODPOWIEDZ
guinea pig
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2017, 14:53
Miejscowość: Brzesko
Kontakt:

Piłowanie ząbków świnki morskiej

Post autor: guinea pig »

Czy piłowanie ząbków śwince morskiej jest bezpiecznym zabiegiem, ile kosztuje i jak potem żywić świnkę morską
Awatar użytkownika
zwierzur
Posty: 3799
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:59
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Piłowanie ząbków świnki morskiej

Post autor: zwierzur »

Dlaczego chcesz je piłować? "Piłowanie" ząbków, czyli ich korekta wykonywana jest z zalecenia weterynarza, przez specjalistę od zwierząt egzotycznych, najlepiej gryzoni. W drugim wątku piszesz, że świnka ma dużą przerwę między dolnymi siekaczami. Moim zdaniem, należy skonsultować się z weterynarzem i to jak najszybciej. Czy zwierzątko ma problemy z jedzeniem? Cena takiego zabiegu może wynosić od 25 zł do 250zł, zależnie od tego, jak rozległy i skomplikowany będzie zabieg. Czasem potrzebna jest narkoza, ale zanim zostanie podana trzeba wykonać szereg badań, aby lekarz był pewien, że nic się śwince nie stanie, gdy ją znieczuli. To podnosi koszty. Idź do weterynarza zanim naprawdę zaczną się kłopoty. Zaniedbane choroby zębów, to mnóstwo wizyt w lecznicy, cierpiące zwierzątko i pustoszejący portfel. Tu masz polecanych weterynarzy:

viewforum.php?f=31

Sprawdź, gdzie masz najbliżej i nie czekaj. Szkoda zwierzaka.
Dobre chwile są jak wisienki na torcie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i Problemy”