Chciałabym się przywitać

Dyskusje niekoniecznie o świnkach.

Moderatorzy: Panna Fiu Fiu, Dzima, kakazuma

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
ODPOWIEDZ
Fuś

Chciałabym się przywitać

Post autor: Fuś »

Witam, jestem mamą 3 córek, jedną z nich marzy o morskim prosiaku.
Z tego co doczytałam to lepiej 2 niż 1. W planie 2 samiczki (czy lepiej samce)klatka 100x50cm niestety 120 się nie zmieści.Klatka ma stać na podłodze (może?).
Planuję dry bed na podkładzie higienicznym lub pelecie i peleton w kuwecie rogowej drewniany(?)domek lub inny z miękkim kocykiem.
Paśnik typu kula( czy nie jest niebezpieczny? Dla szynszyli jest) pytanie o siano bo czy tylko zwykłe czy takie ziołowe z miętą lub innym ziołem może być? (Nie przejżałam całego forum czy jest tu jakaś lista ziół jadalnych) jak z świeżym jedzeniem co polecacie co ile? (link do tematu proszę). Jaką karmę polecacie? Wybieg w pokoju (kot będzie w tym czasie w łazience żeby dzieliły go podwójne drzwi.jest jakiś dobry poradnik o chodowli świnek?
Awatar użytkownika
katia
Posty: 223
Rejestracja: 10 mar 2018, 20:48
Miejscowość: Ustroń
Kontakt:

Re: Chciałabym się przywitać

Post autor: katia »

No cześć!
Na stronie głównej jest cały dział poświęcony żywieniu świnek ale i tu na forum są te wszystkie informacje. Szczerze polecam się z nimi zapoznać jak i z tym jak powinno wyglądać mieszkanie/klatka dla świnek.

Chciałabym tez o coś dopytać ... W jakim wieku są dzieci? Jesteś pewna, że poradzicie sobie z opieką i zapewnieniem wszystkiego co niezbędne dla świnek?
Czupi i Milka : viewtopic.php?f=55&t=8592
Obrazek
Fuś

Re: Chciałabym się przywitać

Post autor: Fuś »

Ta co marzy o śwince będzie miała 10, ma obycie z szynszylami ja mam . Więc rozumie że to nie zabawka, szynszyla to też płochliwe i delikatne gryzonie szybkie i zwinne jedzenie skaczą mega wysoko. Rozumie że zwierzę może nie lubić głaskania brania na ręce i kolana, że mimo to wymaga uwagi i cierpliwości. My rozumiemy że pomimo że nazywa się, że zwierzę jest dziecka to odpowiedzialność za nie jest nasza. Zaczynam od zbierania informacji żeby zwierzątku było jak najlepiej. Żeby pomóc wybrać klatkę i akcesoria, karmę itp.
Czy jestem pewna że poradzimy sobie... Nie wiem bo jeszcze wszystkiego o świnkach nie wiem na tę chwilę wydaje mi się że tak. Chcę się wszystkiego dowiedzieć żeby tę pewność mieć.
Awatar użytkownika
Beatrice
Posty: 2855
Rejestracja: 05 gru 2014, 13:10
Miejscowość: Lublin
Kontakt:

Re: Chciałabym się przywitać

Post autor: Beatrice »

Każdy kiedyś miał tę pierwszą świnke i każdy jest w stanie przyswoić praktycznie wiedzę o tych miluchach!
Myślę, że rodzaj sianka każda swinka w koncu wybierze sobie sama. Kupcie różne zobaczycie. Pamiętajcie tylko, że pasnik z siankiem absolutnie musi być wypelniony. Podobnie ziółek nie ograniczamy. Moje najbardziej lubią babkę lancetowa , mniszek i różne mieszanki, ale myślę, że i tu spora dowolność.
Drybed i pellet jest ok, my tez tak mamy. Futrzaste kochają wygodę! Będzie dobrze! :buzki:
Moje świnki - Belinda i Pernilla :
Obrazek
oraz mopsik Bella
Pamięci ukochanego Icunia i poprzedzającej go Wielkiej Czwórki...
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Chciałabym się przywitać

Post autor: porcella »

Witamy!
10 lat to akurat :-)
klatka 100 cm to zdecydowanie samiczki - nie są tak terytorialne, mniej będą się ganiać. Jednak konieczne i tak będą codzienne wybiegi - nie musza być wielogodzinne, ale są niezbędne, żeby świnki nie otępiały i nie zmieniły się w maszynki jedząco-bobczące.
Proponuję poczytać i zajrzeć na nasżą stronę www http://forum.swinkimorskie.eu/SPSM/inde ... &Itemid=78 i FB :-)
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
LadyZ
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2020, 19:59
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Chciałabym się przywitać

Post autor: LadyZ »

Hejka!
Ja też dopiero zaczynam przygodę ze świnkami ( a właściwie to jeszcze nie zaczęłam ;) ). Jak na razie zbieram informacje, przeszukuję internet, YouTube i to forum ;) . Szukanie zaczęłam od blogów, bo gdzieś słyszałam, że warto. Znalazłam jeden ciekawy, naprawdę dużo rzetelnej wiedzy o prośkach. Jedyne co, to że ostatni post jest z 2017 roku. Zastanawiałam się czy te dane są wciąż aktualne i czy coś się zmieniło? W każdym razie, mam nadzieję, że jak się to siedzenie w domu skończy to dostanę świnki :świnka1: . Już nie mogę się doczekać :love: . Mama postawiła jeden warunek: do końca kwarantanny i jeszcze tydzień mam mieć porządek w pokoju. Wytrzymałam już miesiąc.
anna.wozniak95

Re: Chciałabym się przywitać

Post autor: anna.wozniak95 »

cześć! koniecznie kup swoim pociechom świnki
Domi1987

Re: Chciałabym się przywitać

Post autor: Domi1987 »

Hej jestem tu nowa :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze sprawy”