Żwirek silikonowy lub inny dla alergików

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
Iskra

Żwirek silikonowy lub inny dla alergików

Post autor: Iskra »

Cześć
Od dłuższego czasu stosuje żwirek drewniany i matę. Świnkę mam od 7 lat, a od około trzech mam alergię na moją swinkę. Zastanawiam się czy to nie jest spowodowane żwirkiem, który jest z sosny. Świetnie się sprawdza (testowałam już wszystko), ale za każdym razem gdy się z nią bawię mam bąble na rękach, a przy sprzątaniu kicham i mam katar.
Czy silikonowy żwirek dla gryzoni jest dla świnki bezpieczny? Oczywiście plus mata
A może jakieś inne rozwiązanie?
Z góry dziękuję 8-)
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Żwirek silikonowy lub inny dla alergików

Post autor: Bulletproof »

Niestety, przy świnkach możemy używać tylko pelletu drewnianego. To co opisujesz, wygląda na alergię na naskórek świnki. Robiłaś badania skórne pod tym kątem? :)
Iskra

Re: Żwirek silikonowy lub inny dla alergików

Post autor: Iskra »

Nie robiłam, ale planuje. Mimo wszystko nawet jeśli jestem uczulona na świnkę badania w niczym nie pomogą bo jej nie oddam
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Żwirek silikonowy lub inny dla alergików

Post autor: Bulletproof »

Można żyć z alergią, podstawa to dobre leki antyhistaminowe, dobrze wietrzony pokój i branie na ręce albo w rękawiczkach, albo po prostu nie dotykać tymi rękoma twarzy i zawsze dokładnie potem myć :)
kosu22

Re: Żwirek silikonowy lub inny dla alergików

Post autor: kosu22 »

Badania skóry są chyba dosyć kosztowne? Ktoś zna cenę za takie skomplikowane badanie? Czy ktoś to refunduje?
Awatar użytkownika
Yavii
Posty: 28
Rejestracja: 29 cze 2014, 18:01
Miejscowość: Leighton Buzzard
Kontakt:

Re: Żwirek silikonowy lub inny dla alergików

Post autor: Yavii »

kosu22 pisze:Badania skóry są chyba dosyć kosztowne? Ktoś zna cenę za takie skomplikowane badanie? Czy ktoś to refunduje?
Chodzi Ci o testy alergiczne? Są za darmo (ja miałam skierowanie od rodzinnego do alergologa, ten dał mi na testy. Oczywiście jak prywatnie to płacisz, ale nie wydaje mi się by kosztowały fortunę.
Iskra pisze:Zastanawiam się czy to nie jest spowodowane żwirkiem, który jest z sosny.

Skoro stosujesz ten sam od lat to nie sądzę. Ale możesz zrobić test. Usuń żwirek, umyj dokładnie kuwetę i daj pod matę podkłady jednorazowe. Zobacz jak wtedy reagujesz, jak ciągle to samo, to znaczy, że to nie wina żwirku. Choć tak na prawdę to obstawiam alergię na świnkę (ślinę). Świnki myją się po całym futerku, które potem dotykasz skórą. Jeśli alergia nie jest silna, to dokładne umycie rąk po dotykaniu świnki powinno pomóc. Jak silniejsza, leki antyhistaminowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”