Mata łazienkowa

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
guinea pig
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2017, 14:53
Miejscowość: Brzesko
Kontakt:

Mata łazienkowa

Post autor: guinea pig »

Moje świnki cały czas miały trociny teraz zastanawiam się czy nie lepiej byłoby dać im matę łazienkową i moje pytanie brzmi czy świnki jej nie jedzą, co dajecie pod taką matę oraz jak ją czyścicie żeby nie śmierdziała od moczu
hucułek

Re: Mata łazienkowa

Post autor: hucułek »

Moje jak chciałam z trocin przestawić to miały świetną zabawę w obgryzanie. Można próbować, ale u nas nie podziałało. :świnka1:
Awatar użytkownika
joaś
Posty: 508
Rejestracja: 13 sie 2014, 8:40
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Mata łazienkowa

Post autor: joaś »

co świnia to opinia ;)
ja akurat mam maty łazienkowe od zawsze, nigdy nie były podgryzane. pod matą trociny mieszane ze żwirkiem, z tym, że u nas mata nie zakrywa całego dna klatki - jest odstęp przy końcach na 8-10cm i tam głównie świnie leją. nie wiem, czy tacy uprzejmi, czy fajniej jest sikać na wiórki ;)
matę piorę ręcznie co 2-3 tygodnie, używam zwykłego płynu do prania, tylko trzeba potem bardzo porządnie wypłukać. jak zaczyna podśmierdywać (raz na pół roku, czasem rzadziej) - wymieniam.
Awatar użytkownika
katia
Posty: 223
Rejestracja: 10 mar 2018, 20:48
Miejscowość: Ustroń
Kontakt:

Re: Mata łazienkowa

Post autor: katia »

Mam świnki długowłose i dla nich mata jest idealna. Pod spodem mam drewniany żwirek. Matę piorę raz w tygodniu. Niekiedy świnie maja fazę na podgryzanie ale chyba jej nie jedzą bo znajduję fragmenty rozrzucone po klatce. Dla mnie to najwygodniejsze i najczystsze rozwiązanie. Polecam
Czupi i Milka : viewtopic.php?f=55&t=8592
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”