świnki morskie i węże w jednym mieszkaniu

Dyskusje niekoniecznie o świnkach.

Moderatorzy: Panna Fiu Fiu, Dzima, kakazuma

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
ODPOWIEDZ
margonel
Posty: 624
Rejestracja: 28 lip 2018, 9:15
Miejscowość: Białystok
Kontakt:

świnki morskie i węże w jednym mieszkaniu

Post autor: margonel »

Na jednej z facebook'owych grup edukacyjnych dot. świnek morskich, pojawił się post rozżalonej terrarystki (węże), że nikt nie chce dać jej do adopcji świnki morskiej. Nie jako kulinarium dla węża ale kolejne zwierzę do hodowli. Pominę większość komentarzy członków grupy - "miłośników" i posiadaczy świnek - aprobujących ten pomysł, który osobiście uważam za nieakceptowalny bez względu na zabezpieczenia techniczne. Jedna z moderatorek jest także zwolenniczką zamieszkiwania obu gatunków w obrębie jednego mieszkania (!) i obficie wypowiedziała się na ten temat, po czym możliwość dalszego komentowania zamknięto. I tak to poszło w świat.
Jakie jest stanowisko SPŚM w tej kwestii ? Ogrom doświadczenia, znajomość psychiki i behawioru świnek czyni opinie członków Stowarzyszenia bardzo cennymi.
Czekam niecierpliwie na odpowiedź.
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: świnki morskie i węże w jednym mieszkaniu

Post autor: Bulletproof »

Post widziałam, komentarzy nie śledziłam. Czemu to jest nieakceptowalne?
Myślę, że psychika i behawior świnek tutaj nie ma za wiele do rzeczy, myślę że autorka postu wręcz by nie dopuściła do zobaczenia się tych dwóch gatunków, więc nie wiem jakie psychiczne aspekty należy tutaj rozpatrywać ;) Myślę, że to, czy ktoś wydałby swoje tymczasy do takiego domu, to już kwestia jak to naprawdę by wyglądało, po odpowiednio przeprowadzonym WPA i woli DT.
limonkowy
Posty: 20
Rejestracja: 10 lis 2020, 14:22
Miejscowość: Kraków

Re: świnki morskie i węże w jednym mieszkaniu

Post autor: limonkowy »

Wydaje mi się, że jeśli terrarium takiego węża jest dobrze zabezpieczone, to nie ma jakiegoś wielkiego ryzyka. Na pewno wtedy trzeba się bardziej "pilnować", ale jest to do ogarnięcia. :)
Pelcia
Posty: 208
Rejestracja: 30 lip 2013, 9:56
Miejscowość: Kraków
Kontakt:

Re: świnki morskie i węże w jednym mieszkaniu

Post autor: Pelcia »

Ludzie, o czym wy mówicie? Przecież te świnki i te węże mają własne zmysły, i wiedzą nawzajem, że obok jest ofiara i drapieżnik.
Dlatego ze względu na dobrostan świnek i też węży nie należy w jednym domu trzymać ich razem.
Ktoś się zabawia żwierzętami po prostu, i na pewno kiedyś z miłości do węża wrzuci żywą świnkę do terrarium, żeby sobie zapolował, bo to niby naturalne.
A po drugie za chwilkę będzie stado rozmnożonych świnek, bo to przecież też niby takie naturalne, i na olx pojawią się ogłoszenia o nadwyżce po wężu.
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: świnki morskie i węże w jednym mieszkaniu

Post autor: Bulletproof »

Takie oskarżenia wydają się nie na miejscu. Dużo moich znajomych ma przeróżne zwierzęta w jednym domu i nigdy nie dopuściliby, by stała im się krzywda. Pisanie "na pewno" coś się wydarzy jest śmieszne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze sprawy”