Problemy z zębami i zgryzem

Problemy z zębami, problemy z jedzeniem, problemy okulistyczne, problemy z uszami, problemy z nosem;

Moderator: Dzima

Pelcia
Posty: 208
Rejestracja: 30 lip 2013, 9:56
Miejscowość: Kraków
Kontakt:

Re: Problemy z zębami i zgryzem

Post autor: Pelcia »

Mica powinna choć przez tydzień dostawać lek od bólu do buzi Meloxicam z odrobiną wody, bo on działa też przeciwzapalnie, i wtedy obserwować ją czy zaczyna coś sama jeść.
Trzeba położyć koło niej trawę i płatki owsiane, i coś niecoś powinna skubnąć, bo ból się zmniejszy i ona z czasem nabierze wiary w siebie.
A wyrywanie zębów to dla gryzonia porażka do końca życia..
Awatar użytkownika
Darjar
Posty: 27
Rejestracja: 24 paź 2015, 7:53
Miejscowość: Ozorków
Kontakt:

Re: Problemy z zębami i zgryzem

Post autor: Darjar »

Mika w dniach 16-20 września miała podawany co 12 godzin Lexicom 0,2g oraz Balsam Szostakowskiego 0,5g. Je tylko ogórka i skubnie troszkę sałaty. Ponadto siedzę w domu i karmię ją w dzień średnio co 2,5-3 godziny strzykawką papką zrobioną z Cavii Complete z dodatkiem płatków owsianych oraz sokiem ze startego ogórka choć ostatnio dodaję mniej płatków bo nie może przełknąć. Jej poranna waga w ostatnich dniach mnie niepokoi bo bardzo spada tj.
16.09 - 845g
17.09 - 835g
18.09 - 834g
19.09 - 839g
20.09 - 843g
21.09 - 824g
22.09 - 824g
23.09 - 831g
24.09 - 812g
25.09 - 802g.
Prawie nie wychodzi z domku i jest osowiała choć ma ochotę jeść ale nie może :(.
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Problemy z zębami i zgryzem

Post autor: sosnowa »

Może dodaj coś tuczącego, jakieś karmy ratunkowe ZIętka (bardzo drobno zmielone) rodi care, może sinlac domieszaj?
Awatar użytkownika
Darjar
Posty: 27
Rejestracja: 24 paź 2015, 7:53
Miejscowość: Ozorków
Kontakt:

Re: Problemy z zębami i zgryzem

Post autor: Darjar »

Pomogliśmy Mice odejść aby nie cierpiała, szczegóły napisano w wątku o przerośniętych zębach. Nadal nie możemy się z tego otrząsnąć :(.
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Problemy z zębami i zgryzem

Post autor: sosnowa »

Bardzo współczuję
anka

Re: Problemy z zębami i zgryzem

Post autor: anka »

Chcialam Was spytac,czy miala ktoras z Waszych swinek robiona korekte zebow w narkozie wziewnej czy tylko w ogolnej?
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Problemy z zębami i zgryzem

Post autor: martuś »

Moja ma cały czas robione korekty na wziewce. Teoretycznie bezpieczniejsza forma uspokojenia i świnka dużo szybciej dochodzi do siebie.
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
anka

Re: Problemy z zębami i zgryzem

Post autor: anka »

Wiem o tym,dlatego poszlam do tej pani weterynarz,bo na stronie internetowej napisala,ze stosuje u swinek narkoze wziewna.Niestety,stwierdzila,ze przy korekcie zebow narkoza wziewna jest niemozliwa,bo nie ma jak swince trzymac maseczki na pyszczku.Dlatego pytam jak to u Was wygladalo
Ollinek

Re: Problemy z zębami i zgryzem

Post autor: Ollinek »

Moja świnka już od roku co 21 dni ma korekcje pod narkoza wziewną.
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Problemy z zębami i zgryzem

Post autor: kimera »

Nie wiem, jak to robią, ale jest to możliwe, bo dwa razy moje świnki miały korygowane zęby, i za każdym razem na wziewce. Były przytomne i zdrowe w kilka minut. Dwa razy świnki dostawały narkozę w postaci zastrzyku i wybudzały się długo i ciężko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Twarzoczaszka”