Porażenie nerwu na wskutek urazu? Świnka nie mruga

Problemy z zębami, problemy z jedzeniem, problemy okulistyczne, problemy z uszami, problemy z nosem;

Moderator: Dzima

Awatar użytkownika
Meg
Moderator globalny
Posty: 569
Rejestracja: 18 lip 2013, 9:43
Miejscowość: Kraków
Kontakt:

Re: Porażenie nerwu na wskutek urazu? Świnka nie mruga

Post autor: Meg »

Dajcie znać jak wypadła konsultacja! Kciuki za malucha :fingerscrossed:
GingerKid

Re: Porażenie nerwu na wskutek urazu? Świnka nie mruga

Post autor: GingerKid »

Niestety wczoraj rano dostałam wiadomość od dr Oliwii, że musimy wizytę przełożyć na wtorek, bo jej opiekunka do dziecka zrezygnowała. Skontaktowaliśmy się z naszą lecznicą, bo wcześniej nasza doktor dała nam tyle antybiotyku, żeby starczyło do konsultacji, ale wczoraj powiedziano nam żeby kontynuować już tylko floxal i corneregel tak jak do tej pory. Generalnie oczko bez zmian na lepsze... Na szczęście humor dopisuje, apetyt też, nawet nam się troszkę utyło :lol: Według naszej weterynarz oczko będzie do usunięcia (gdyby to był sam uraz oczka bez porażenia już było by to wyleczone, ale jak można się domyślić- dalej nie mruga). Sama zasugerowała konsultację u dr Oliwii, ale już wtedy byliśmy umówieni :lol: Z tego co czytałam na forum wnioskuję, że sporo świneczek leczy więc liczę, że będzie umiała odpowiedzieć na moje pytania i oszacować co robić dalej
GingerKid

Re: Porażenie nerwu na wskutek urazu? Świnka nie mruga

Post autor: GingerKid »

Na osłodę fotka z wybiegu na wypasie. W końcu jest niedziela :102:
Obrazek
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23055
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Porażenie nerwu na wskutek urazu? Świnka nie mruga

Post autor: porcella »

Dr Oliwia to naprawdę bardzo dobry doktor, a jesli będzie trzeba leczyć operacyjnie, to również te zabiegi robi. Usunięcie oka to jednak zawsze ostateczność, oby się udało.. :fingerscrossed:
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Pelcia
Posty: 208
Rejestracja: 30 lip 2013, 9:56
Miejscowość: Kraków
Kontakt:

Re: Porażenie nerwu na wskutek urazu? Świnka nie mruga

Post autor: Pelcia »

Też kiedyś miałam taki przypadek i mój lekarz zalecił doustnie Meloxicam (inaczej Metacam) 1 raz dziennie przez 10 dni.
I to pomogło od razu.
GingerKid

Re: Porażenie nerwu na wskutek urazu? Świnka nie mruga

Post autor: GingerKid »

Jesteśmy po konsultacji. Dr Oliwia zbadała Lelka. Wyczuła guz na tarczycy i według niej jest on powodem porażenia nerwu. Musimy jak najszybciej wykonać usg tarczycy i zrobić z tym guzem porządek. W następnej kolejności magnetoterapia (dopiero po zabiegu- w końcu mogłaby pobudzić guza do wzrostu). Mamy zakraplać sobie Ciloxal, tropicamid i tak jak do tej pory Corneregel. Powiedziała też, że usunięcie oka nie rozważa. Powiedziała w prost "nie wiem czy będzie widział, ale mogę zapewnić, że po tym leczeniu oko będzie wyglądało przyzwoicie".
Poleciła mi też kontakt z mgr Janiną Dąbrowską z animal center w sprawie magneto, bo powiedziałam, że jesli aparat moze by ten sam to mogłabym mu robić zabiegi u siebie w przychodni. Kazała się na siebie powołać i podobno Pani mgr Janina powinna udzielić mi informacji co do parametrów zabiegu.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23055
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Porażenie nerwu na wskutek urazu? Świnka nie mruga

Post autor: porcella »

Nie czekaj długo. .. Tnij tego guza a my bedziemy trzymać!
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
GingerKid

Re: Porażenie nerwu na wskutek urazu? Świnka nie mruga

Post autor: GingerKid »

Porcella, a jesteś w stanie polecić klinikę, w której zrobimy dobre USG i która zrobi nam zabieg usunięcia tego guza? Szczerze mówiąc nasza wet z okolicznej przychodni była za usunięciem oka na moje pytanie czy w takim razie w razie ostateczności wykonują taki zabieg usłyszałam, że MOŻE ona z tamtejszym chirurgiem by to zrobiła. Mówiła, że USG tarczycy wykonać jest u świnki bardzo trudno, a przy guzach tarczycy usuwają całą tarczycę (co oczywiście wiąże się z koniecznością przyjmowania leków do końca życia). Dr Oliwia wyczuwała guzek wyraźnie po lewej stronie. Czytałam dobre opinie o dr Piotrze Marcińskim, który wykonuje usg. Masz jakieś info czy on pracuje w pulsvet np?
Awatar użytkownika
Meg
Moderator globalny
Posty: 569
Rejestracja: 18 lip 2013, 9:43
Miejscowość: Kraków
Kontakt:

Re: Porażenie nerwu na wskutek urazu? Świnka nie mruga

Post autor: Meg »

Umówcie się do Pulsvetu- na miejscu zrobią USG, pobiorą pewnie krew by określić poziom hormonu T4 i ustalicie co i jak z zabiegiem. Operują na wysokim poziomie, z czystym sercem mogę polecić.
Przy umawianiu się wspomnij jaki jest u prosiaczka problem, a na pewno zostaniesz umówiona tak by możliwa była pełna diagnostyka od razu.
Kciuki! :*
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Porażenie nerwu na wskutek urazu? Świnka nie mruga

Post autor: sosnowa »

Dr Wdowiarska z Pulsvetu robi super USG, rewelacyjny jest też dr Marciński, przyjmuje w róznych miejscach w Warszawie. Co do operacji, to wszystkie miały w Medicavecie i zawsze było wszystko bardzo dobrze, przeszliśmy i wycinanie węzła chłonnego spod szyi i enukleację obu zawiązków gałek u niewidomej świnki, o wszelkich zabiegach na drogi rodne i sterylkach nie wspomnę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Twarzoczaszka”