Oddawanie moczu z krwią i nalot na narządach rodnych

Moderator: Dzima

Regulamin forum
"Proszę, znaj mnie i moje zwyczaje. Jak każda inna żywa istota, mogę zachorować. Jednak w odróżnieniu od drapieżników, ja ukrywam swoją chorobę i słabość, aby przeżyć. Twoim obowiązkiem jest pilnować mojej wagi i wiedzieć, czy nie zmarzłam albo się nie przegrzałam. Znaj moje ciało i dotyk mojej sierści. Znaj błysk moich oczu i wrażliwość moich uszu. Zauważ, kiedy podupadam na zdrowiu. Dla mojego dobra, znaj mnie."

1. Przed utworzeniem nowego tematu sprawdź przy pomocy wyszukiwarki czy temat był już poruszany na forum - jeśli temat już istnieje postaraj się kontynuować wątek
2. Określ rzeczowo tytuł nowego wątku - tematy w stylu: "Pomocy !!!", "Mam problem ..." utrudniają innym użytkownikom korzystanie z forum
3. Do bezpośredniego kontaktu z innymi użytkownikami używaj skrzynki prywatnych wiadomości, ewentualnie shotbox'a.
ODPOWIEDZ
g_s
Posty: 7
Rejestracja: 23 lip 2018, 19:55
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Oddawanie moczu z krwią i nalot na narządach rodnych

Post autor: g_s »

Cześć, jedna z naszych świnek (1,5 roku) zaczęła tydzień temu - albo dopiero tydzien temu zauwazylismy - czasami sikać moczem wymieszanym z krwią. Tym się zajeliśmy z vetem od razu (patrz ponizej).

Dodatkowo dzisiaj widzę, że na jej drogach rodnych jest taki brzydki nalot - patrz zdjęcie.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/a2e24936d2b0286b

W związku z krwią, byliśmy u veta, badanie moczu z wynikiem 'prawidłowy', usg brzucha wykonane, nie ma większych kamieni, jest drobny piasek w pęcherzu. Dodatkowo świnka ma powiększoną macicę (ale nie jest to stan zapalny).
Sama z siebie je, nawet od ostatniego tygodnia przytyła 25g, nie piszczy jak sika.

O leczeniu pęcherza, będę dalej rozmawiał z vetem, ale co mnie nurtuje to ten nalot - ktoś ma pomysł czego może być wynikiem - jest mokry i patyczkiem do uszu łatwo go całego zebrać...
Pelcia
Posty: 208
Rejestracja: 30 lip 2013, 9:56
Miejscowość: Kraków
Kontakt:

Re: Oddawanie moczu z krwią i nalot na narządach rodnych

Post autor: Pelcia »

Ja znam taki nalot i wiele razy go widziałam. Niektóre moje świnki go miały, a inne nigdy i to przy takim samym żywieniu. Moje świnki z tym żyły długo, ale mnie to niepokoiło, jednak nie znalazłam info o tym. Od czasu do czasu raz na miesiąc wyczyściłam. Swinki u mnie przebywały na sianie, co jest ważne, aby miały sucho i czysto.
Wg mnie to może być coś z macicy, ale to tylko przypuszczenia.
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Oddawanie moczu z krwią i nalot na narządach rodnych

Post autor: martuś »

Mi się zawsze wydawało, że to jest ten mętny mocz z osadem :think: Tak zaobserwowałam u moich - jak sikały normalnie to tyłeczek był czysty a jak zjadły np natkę albo koper to wtedy właśnie całe podwozie łącznie z futerkiem miały takie białe (sikając miały nisko dupkę i mocz zanim zdążył wsiąknąć w podłoże to część wsiąknęła w świnkę).
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i Problemy”