Grzybice

Grzybice, świerzb, wszoły, łupież, inne problemy;

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
Olga1109

Re: Grzybice

Post autor: Olga1109 »

Wygląda trochę jak jakiś drożdżak czy coś tędy.. Nie znam się, ale poszłabym do weta mimo wszystko
Iceberg1976

Re: Grzybice

Post autor: Iceberg1976 »

ciężko stwierdzić, na grzybicę mi to nie wygląda, może to być blizna po dawnym ugryzieniu, może być coś podobnego do płytki eozynofilowej u kotów, może być blizna po jakimś zastrzyku, albo leku podawanego w kroplach na skórę

drapie się?
Awatar użytkownika
justynuszek
Posty: 1678
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:41
Miejscowość: Sosnowiec
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Grzybice

Post autor: justynuszek »

Hmm możliwe, że miał tam kroplówkę ale to raz i w lutym :roll: Kropli na skórę żadnych nie miał.
Nie widziałam, żeby się jakoś specjalnie drapał, jak go głaszczę to też nie reaguje czyli raczej nie boli.
Obrazek Obrazek
zamówienia kalendarzy i gadżetów SPŚM: zamowienia@forum.swinkimorskie.eu
Laraine

Re: Grzybice

Post autor: Laraine »

Justyna, moja zmarła mysz miała kiedyś coś identycznego, w tym samym miejscu. U mysza była to blizna po zastrzyku.
Ale skoro piszesz, że Leon nie miał żadnych zastrzyków ostatnio robionych... to pojęcia nie mam, co to może być :idontknow:
Awatar użytkownika
justynuszek
Posty: 1678
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:41
Miejscowość: Sosnowiec
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Grzybice

Post autor: justynuszek »

Chyba, że by go Michał drapnął? :think: Nie wiem.
Pójdę do weta dzisiaj/jutro. Dziwne to to.

Leon zawsze ma zastrzyki w kark. Tylko po zabiegu w lutym miał raz albo dwa zastrzyk/kroplówkę w grzbieto-boko-tyłek.
Obrazek Obrazek
zamówienia kalendarzy i gadżetów SPŚM: zamowienia@forum.swinkimorskie.eu
giziun

Re: Grzybice

Post autor: giziun »

Witam

Jestem świeżą posiadaczką dwóch świnek. Zostały zakupione w sobotę.
Wvczoraj (niedziela) u jednej z nich (rozetki) zauważyłam w jedenj z rozetek takie łuszczące się miejsce.
Świnka nie drapie się.
Czy to będzie przyniesiona ze sklepu grzybica?
Dziękuję za sugestie
Pozdrawiam
Asia909

Re: Grzybice

Post autor: Asia909 »

Hej :)
Mam pytanie:
Tośka miała już dawno grzybicę, podczas ciąży też ale była leczona Fungiderm'em. Przestała się drapać to już jej się psikaliśmy. Nic nie powróciło i jest dobrze. Ale Neska o dziwo nie zaraziła się od Tośki. Od chyba 2 tygodni zaczęła się drapać. Nie wiem czy ją też trochę potraktować Fungiderm bo zostało mi pół butelki. Żadnych strupków nie ma, sierść gęsta błyszcząca. Proszę o rady :)
Awatar użytkownika
Inez
Posty: 2175
Rejestracja: 12 lip 2013, 17:49
Miejscowość: Niedzica
Lokalizacja: Niedzica
Kontakt:

Re: Grzybice

Post autor: Inez »

Jak nic na skórze nie ma to ja bym nie psikała tylko obserwowała. Fungiderm stosuje się miejscowo na grzybka. Całej świnki nie będziesz psikać jak nic nie ma. Przeglądaj codziennie futro, skórę. Gdyby zaczęła tracić więcej futra, miała strupki, łupież to wtedy do weta. Jak nie jesteś pewna, to on potwierdzi bądź wykluczy. Świnka może się drapać jak ma nowe siano bądź ściółkę, jak jest suche powietrze w domu (sezon grzewczy się zaczął).I z wielu innych przyczyn.
Obrazek

W pilnych sprawach proszę o pw.
Snail7288

Re: Grzybice

Post autor: Snail7288 »

Witam, mam nadzieję , że pomożecie.
Mam 2 świnki w wieku około 6 i 5 miesięcy, 2 samce. Grzybicę leczę u nich bardzo długo bo już chyba kilka miesięcy. Weterynarz zapisał Daktarin w pudrze lub masci do stosowania przez 10 dni. Oczywiście robilem to ale po 10 dniach nie ustapilo wiec smarowalem do skutku . Po miesiacu zeszlo wszystko, umylem klatke octem i myslalem ze wszystko bedzie ok. Kilka miesiecy byl spokoj. Potem to wrocilo, wzialem co bylo pod reka czyli maść Clotrimazolum i lecze nią świnki już jakieś 2 miesiące. Widać, że pomaga, ale ciągle wyskakuje coś innego. Co mam zrobić ? Może umyć klatkę nie wiem wyrzucić drewniany domek ? Z tego co wiem jednak to świnka jest nosicielem grzyba więc ją trzeba najpierw wyleczyć. Pomóżcie proszę, to chyba nienormalne żeby tyle czasu leczyć grzybice. Już nie patrze na kase ile tego poszło na te wszystkie maści , chcę pomóc zwierzakom. Na szczescie nie odbija sie to na ich zdrowiu, sa aktywne, duzo jedza i pija bawia sie. Pozdrawiam dzieki za kazda rade !!!
Libra20

Re: Grzybice

Post autor: Libra20 »

Nie wiem co tam masz w klatce ale ja bym wszystko wyrzuciła przy grzybicy... Domki, hamaki, norki itp. Z tego co ja wiem to grzybicę się leczy bardzo długo (niedawno skończyłam leczenie psa i kota - trwało 3 miesiące). Pani dr mówiła mi, że niestety grzybica "lubi wracać" i jak już się zaplęgnie to ciężko się jej pozbyć. Nie wiem czy u świnek jest tak samo ale wydaje mi się że tak. Szkoda że po 10 dniach nie poszedłeś na kontrolę (tak wnioskuję z wpisu), bo być może tak jest coś jeszcze poza grzybem że tak się trzyma. U nas to było jeszcze zapalenie miejsc zagrzybionych i potrzebne były sterydy i leki przeciwzapalne żeby pomogło. Ja sugeruję wizytę u specjalisty od zwierząt egzotycznych bo nie każdy wet się zna na świnkach. Mamy tu na forum rozpiskę z lekarzami weterynarii:

http://forum.swinkimorskie.eu/viewforum.php?f=31

Poszukaj w Twoim mieście/ okolicy i najlepiej pójdź z prosiakiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy skórne”