Zioła uzupełniające, suszki - które wybrać?

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gegoru
Posty: 27
Rejestracja: 05 wrz 2018, 9:47
Miejscowość: Kraków
Kontakt:

Zioła uzupełniające, suszki - które wybrać?

Post autor: Gegoru »

Moje świnki chwilowo przechodzą na dietę związaną z leczeniem ich wzdęć. Weterynarz polecił, abym oprócz sianka, karmy i wody dodał do ich jadłospisu jakieś suszki albo zioła uzupełniające.

Stąd pytanie do Was - co polecacie? Co u Was się sprawdziło? Za czym Wasze świniaczki przepadają?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
hucułek

Re: Zioła uzupełniające, suszki - które wybrać?

Post autor: hucułek »

Moi chłopcy polecają skrzyp, babkę lancentową, mniszek lekarski, pokrzywę, miętę i melise. To ich ulubione. :love:
A przy problemach trawiennych podaję więcej liści malin. Ale moi chłopcy je mniej lubią (tych kupionych nie chcieli, a naturalne z ogrodu wcinają). ;)
Natomiast odradzam dziurawiec i wszystkie zioła kwieciste - moi chłopcy (wszyscy) nie zjadają kwiatów.
I polecam patrzeć na ich wielkość, ponieważ np u nas jak zioła są mocno pokruszone to chłopcy nie jedzą.
Ostatnio zmieniony 23 gru 2019, 15:10 przez hucułek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gegoru
Posty: 27
Rejestracja: 05 wrz 2018, 9:47
Miejscowość: Kraków
Kontakt:

Re: Zioła uzupełniające, suszki - które wybrać?

Post autor: Gegoru »

Dzięki wielkie za pomoc.

Zakupiłem Mniszek Lekarski i Babkę i dodaję troszkę do suchej karmy i świniaczki zajadają, więc jest dobrze. Kiedyś kupowałem ziółka uzupełniające i średnio szło i obawiałem się, że tutaj będzie podobnie, ale na całe szczęście nie :)

Może świniaczki nie lubią pokruszonych, bo lubią sobie pochrupać, a najlepiej duże kawałki ;)
hucułek

Re: Zioła uzupełniające, suszki - które wybrać?

Post autor: hucułek »

Bo właśnie te mieszanki uzupełniające i wszystkie gotowe są zwykle "zmielone" i niechętnie jedzone.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”