Czy to normalne, że moja świnka nie wychodzi z domku?

Czyli czym Twoja świnka zaskoczyć potrafi

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
Świnka_Lusia

Czy to normalne, że moja świnka nie wychodzi z domku?

Post autor: Świnka_Lusia »

Dzisiaj kupiłam świnkę morską. Ma ponad miesiąc. Odkąd włożyłam ją do klatki, minęło już 6 godzin. Świnka przez ten czas nie wyszła ani na chwil. Nie jadła, nie piła. Czy to jest normalne że ze stresu może nie jeść, nie pić i nie wychodzić z domku? :?: :świnka1:
hucułek

Re: Czy to normalne, że moja świnka nie wychodzi z domku?

Post autor: hucułek »

Większość świnek w szczególności tych ze sklepów jak dostanie domek to nie wychodzi (przy ludziach). Pewnie wychodzi jak jest cisza i spokój, czyli kiedy jest sama lub w nocy. Musi się przyzwyczaić do domu. A co do jedzenia, czy jesteś pewna że nic nie je? Małe świnki często ze sklepów nie są przyzwyczajone do dużych porcji bo w sklepach dostają bardzo mało. A przez pierwsze dni warto dokładnie obserwować, bo jeśli na prawdę nie je to trzeba do weta jechać.
Świnka_Lusia

Re: Czy to normalne, że moja świnka nie wychodzi z domku?

Post autor: Świnka_Lusia »

hucułek pisze:Większość świnek w szczególności tych ze sklepów jak dostanie domek to nie wychodzi (przy ludziach). Pewnie wychodzi jak jest cisza i spokój, czyli kiedy jest sama lub w nocy. Musi się przyzwyczaić do domu. A co do jedzenia, czy jesteś pewna że nic nie je? Małe świnki często ze sklepów nie są przyzwyczajone do dużych porcji bo w sklepach dostają bardzo mało. A przez pierwsze dni warto dokładnie obserwować, bo jeśli na prawdę nie je to trzeba do weta jechać.
Świnka już zaczęła jeść i wychodzić z domku :) Kupiłam ją z olx, a nie ze sklepu zoologicznego. Dzięki za odpowiedź.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania, nawyki, wybryki”