Zatwardzenia, zaparcia, wzdęcia

Biegunki, zatwardzenia, wzdęcia, zapalenie jelit, nieprawidłowa waga;

Moderator: Dzima

Ann

Re: Zatwardzenia, zaparcia, wzdęcia

Post autor: Ann »

Kupiłam Tosi Lakcid do podania i mam pytanie - 1/2 ampułki raz czy dwa razy dziennie? :think:
Awatar użytkownika
gren
Posty: 1416
Rejestracja: 14 wrz 2013, 19:21
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa, Targówek
Kontakt:

Re: Zatwardzenia, zaparcia, wzdęcia

Post autor: gren »

Nie mam pojęcia jak podaje się Lakcid. Na pewno lepiej podziała Enteroferment - biały proszek do rozpuszczania w wodzie, (powinni mieć u zwykłego weta psio-kociego).
Dawna grenouille ;)
Moreni

Re: Zatwardzenia, zaparcia, wzdęcia

Post autor: Moreni »

Mam problem z Momo. Od kiedy dostały dziś zielone, ma problemy z wypróżnianiem - widać, że się wysila przy wypychaniu bobków i kwili przy tym. To już nie pierwszy raz, ale wcześniej nie kojarzyłam tych dwóch faktów (dopiero dziś przyłapałam ją na gorącym uczynku, wcześniej słyszałam tylko jak stęka w klatce). Można jej coś podać w domowym zakresie, żeby się nie męczyła?
tala930

Dziwne zachowanie swinki

Post autor: tala930 »

Hej
Bardzo bym chciała prosić o pomoc. Wczoraj zauważyłam że świnka je siano, nie chce swoich przysmaków ogórka ani pietruszki. Wydaje mi się że może mieć zatwardzenie bo nie widzę świeżych bobkow. Ma słaby apetyt ale wyjelam go na dywan to biega tak jak zawsze. Pije normalnie. Zrobił jeden Bobek ale taki malutki. Co polecacie do jutra bo dzisiaj niedziela i żadnego weterynarza nie ma

/połączyłam tematy, admin.
ita79

Re: Dziwne zachowanie swinki

Post autor: ita79 »

coś czytałam, że koperek dobrze jest podać.. w razie jakby wzdęcie jakieś miała świneczka.
Myślę też, że masaż brzuszka delikatny nie zaszkodzi - o ile świnka pozwoli na taki i nie zestresuje jej to , ewentualnie jak woli głaskanie wzdłuż grzbietu- zawsze to coś i może mięśnie zrelaksować - ale podkreślam- tylko jeśli świnka sama będzie chętna a takie zabiegi.
lubię

Re: Dziwne zachowanie swinki

Post autor: lubię »

Espumisan/Bobotic/Infacol czy inny simeticon w kroplach dla niemowląt i obmacać brzuszek. Czy jest wzdęty, czy coś się w środku przelewa, czy świnka protestuje przy dotyku, w którym miejscu?
angel9906

POMOCY!!! - nieustający problem

Post autor: angel9906 »

Drogie i drodzy, potrzebuję pomocy. Mój adoptowany Marley, już 1,5 tygodnia ma spore problemy z przewodem pokarmowym. Zaczęło się od wzdęć, sporych, ale niebolesnych. W brzuszku się "przelewało" i bulgotało. Wizyta w Medicavecie (leczymy się u dr Kacprzak). Dostał antybiotyk (Bactrim), plus probityk oczywiście. No i na espumisanie jedziemy bez przerwy. Brał leki od zeszłego czwartku do środy. Bez wyraźnej poprawy. Trochę zeszło mu wzdęcie, ale za to popsuły się bobki. W środę znów w MV. Prześwietlenie nic nie wykazało. Zmiana leków na L-glutaminę i ulgastran. Jest na nich od wczoraj plus ścisła siankowa dieta. Efekt jest taki, że w brzuchu nadal się przelewa, choć jest trochę mniej wzdęty. Bobki robi takie mikro, pojada to siano, ale bez przekonania. No i siedzi taki osowiały pod ręcznikiem, a normalnie jest bardzo aktywną świnką.

Martwię się strasznie. Myślę czy nie iść gdzieś indziej po jakąś dodatkową konsultację.
Ma ktoś z Was jakiś pomysł co z nim może być? Może sugestię leków? Lekarza innego? Strasznie mi go żal, bo taki biedny siedzi i widzę, że nie bardzo mu te leki wszystkie pomagają.

Będę wdzięczna za każdą pomoc!!!
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zatwardzenia, zaparcia, wzdęcia

Post autor: kimera »

Jest taki preparat ziołowy dla świnek, Diaro-Herb dr Ziętka, który ma pomagać przy zaburzeniach trawiennych i biegunkach. Podaję go teraz swojemu świnkowi, który pożera tę papkę w nieprawdopodobnym tempie. Tak mu smakuje, że próbuje wyrwać strzykawkę z ręki :). Nie będziesz miała przynajmniej problemów z podawaniem preparatu.
http://super-swistak.pl/305,dr-zietek-d ... -75ml.html
angel9906

Re: Zatwardzenia, zaparcia, wzdęcia

Post autor: angel9906 »

Dzięki za sugestię, ale niestety wyniki badań krwi wykazują, że to coś z wątrobą. Parazytologiczne badania wyszły czyste.
W czwartek idziemy na USG, żeby sprawdzić co to może być, ale sytuacja nie wygląda jakoś super... :(
Awatar użytkownika
Pandorzaste
Posty: 419
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:54
Miejscowość: Kolbudy
Kontakt:

Re: Zatwardzenia, zaparcia, wzdęcia

Post autor: Pandorzaste »

Nie wiem co się dokładnie dzieje u Twojego prosiaczka, ale moja świnka miała wątrobę w potwornie złym stanie, niemal przestała jej pracować. Lekarze podali jej wówczas Zentonil i dostawała go potem do pysia w wyznaczonej dawce przez miesiąc. Po miesiącu wątroba jakoś się odbiła. Niestety, to niekoniecznie też musi zadziałać u Twojego prosiaczka, ale daję znać po prostu. Z Naewią też było kiepsko i objawy miała bardzo podobne.

*teraz wszystko z nią w porządku :) *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ pokarmowy”