Grzybica? Świąd?

Grzybice, świerzb, wszoły, łupież, inne problemy;

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
Stasio_01

Grzybica? Świąd?

Post autor: Stasio_01 »

Cześć
Otóż kupiłam 29.09 świnkę w sklepie zoologicznym, tak wiem, już pierwszy błąd.
Stasio, bo tak sie nazywa ten prosiaczek jest nadwyraz inteligentny i przyjazny, pozwala się głaskać wszędzie, w przeciwieństwie do moich poprzednich maluchów. Jest wyjątkowy, piękny i mądry.
Ae nie o tym...
Otóż kilka dni temu zobaczylam, ze nad oczkiem ma łysą plamkę, z białymi jakby śladami a'la łupież. Poszłam od razu do weterynarza.. Kobieta dała mi otoxolan i kazala raz dziennie kroplic miejsce tak, by nie wpadło do oczka.
Okej.
Teraz pytania:
1. Czy jeśli to jest grzybica jestem narażona?
2. Czy powinnam kąpać prosiaczka? Myć wszystko wokół niego?
3. Czy otoxoln jest dobrym specyfikiem na takie coś?
4. Co jeśli leczenie jie pomoże? Eutanazja?
5. Jak zapobiec zarażeniu się od prosiaka? Czy to w powietrzu tez sie unosi ?
6. Co jesli chcialabym wziąć drugie zwierzątko? Musze poczekac jakis okres aż znikną bakterie z np powietrza?
7. Czy powodem choroby moze być klatka po poprzedniej mojej śwince? Granulatu? Siana?
Pomocy.. Jest to moej oczko w głowie.. Nie chce go usypiać ale boje sie że bedzie sie męczył a wet kosil ze mnie kasę..
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Grzybica? Świąd?

Post autor: Bulletproof »

Usypiać zwierzę bo ma grzybicę..? :shock:

Z opisu bym się podkusiła o potwierdzenie, że to grzyb, ale weterynarz nie powiedział co to? Do kogo chodzicie? Ma specjalizację w zwierzętach egzotycznych?
Otoxolan to krople do uszu, nie słyszałam żeby podawać na skórne zmiany...
Grzybica oczywiście może przenieść się na człowieka. Zachowaj higienę przy dotykaniu prośka, dotykaj tylko w rękawiczkach i dokładnie myj ręce.
Świnek nigdy nie kąpiemy- to bardzo osłabia organizm.
Powód może być każdy, zawsze początek to brak odpowiedniej higieny. Możliwe że zaraził się w sklepie, lub w pseudohodowli z której pochodzi, to nie jest rzadkie.

Jeśli chcesz mu dobrać towarzystwo w postaci świnki tej samej płci to super, to bardzo dobry pomysł. Poczekaj do całkowitego wyleczenia i poszukaj kogoś do adopcji ;)
Na razie radziłabym zmienić weta na takiego ze specjalizacją, regularnie smarować zmianę i utrzymywać dobry poziom higieny cały czas. :)
Stasio_01

Re: Grzybica? Świąd?

Post autor: Stasio_01 »

Powiem tak:
Na opakowaniu leku jest napisane ze przeciwgrzybicze, ale podobno to jest preparat do uszu dla psów. Mimo ze trzeci dzien z rzędu kropluje mu to miejsce to juz nie jest białe, ale nadal łyse i chropowate. Dzis zadzwoniłam do tej wet i powiedziala ze co najmniej dwa tyg mam to używać. Moze po prostu bede go obserwować przez ten czas? A no i po kazdym razie jak go biore by podac lek myję ręce a klatkę czyścilam w rękawiczkach.. Teraz jestem chora, przeziębiona i tym bardziej boje sie tej grzybicy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy skórne”