Świnka dziwnie przekrzywia głowę i nie chce jeść

Złamania, stłuczenia, problemy mięśniowe, mniejsza ruchliwość;

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
panziup

Świnka dziwnie przekrzywia głowę i nie chce jeść

Post autor: panziup »

Witam wszystkich.
Otóż mam takie problem, od kilku dni zauważyłam, że moja świnka, jest to samiec, dziwnie przekrzywia głowę ale tylko wtedy, kiedy chce mu przez klatkę dać pietruszkę. Wygląda to tak jakby chciał ją wziąć ale coś go odrzucało. Ale od wczoraj kiedy daje mu pietruszkę to nawet nie podchodzi do ręki, nie interesuje go ona, co wcześniej było niedopomyślenia. Druga świnka je zaś bez problemu.
Tak samo był on zawsze aktywny, biegał, skakał a teraz siedzi tylko w domku i wychodzi na czas posiłku. Jednakże zjada głównie suchą karmę a z mokrej czasem coś tylko skubnie.
Czy ktoś wie, co mu może dolegać? Jest mi strasznie przykro, jak na niego patrzę.
Dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Świnka dziwnie przekrzywia głowę i nie chce jeść

Post autor: porcella »

To może być wszystko - od zapalenia ucha zaczynając, po E.cuniculi, poprzez rozmaite zaburzenia. Weterynarz znający się na zwierzętach egzotycznych powie coś więcej. Zapalenie ucha u świnek leczy się dlugo, ale nie należy rezygnować, nieleczone powoduje problemy z zębami (taka anatomia).
Sprawdź, czy stracił na wadze (świnkę trzeba ważyć raz na tydzień i najlepiej zapisywac wagę).
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ ruchowy”