Codzienne żywienie.

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

ODPOWIEDZ
hucułek

Codzienne żywienie.

Post autor: hucułek »

Cześć. Ostatnio zastanawiałam się czy dobrze karmię swoje świnki tzn. chciałam porównać z czyimś karmieniem. I stąd moje pytanie, jak u was wygląda dzień świnki od strony jedzenia? Bo już tyle się naczytałam i tyle opinii usłyszałam, że w końcu nie wiem czy bardziej sucho czy mokro.... . Jeśli możecie to napiszcie mi jak wy karmicie swoje prosiaczki w ciągu dnia. ;) Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Codzienne żywienie.

Post autor: Bulletproof »

Obrazek

To jest piramida żywieniowa świnek morskich ;)
Czyli potrzebują stałego dostępu do sianka 24/7. Również powinniśmy zapewniać sporo urozmaiconych ziół i zielonek. Warzywa ja stawiam na 2 porcje dziennie, wielkościowo można porównać do np. ok. 5cm marchewki na świnkę rano, wieczorem pół naci selera.
W ciągu dnia garść karmy Versele Laga Complete, czasem mieszanki z JR Grainless.
Owoce sporadycznie, raz, dwa razy w tygodniu zamiast porcji warzyw :)
hucułek

Re: Codzienne żywienie.

Post autor: hucułek »

Z tą piramidą żywienia się spotkałam i się stosuję. :świnka1: Po prostu zastanawiałam się jakie porcje konkretnych rzeczy dają inni swoim świnkom. A zieleninki nie podaję zbyt dużo, bardziej suszone bo mi chłopaki bardzo tyją. :meeting:
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Codzienne żywienie.

Post autor: Bulletproof »

Jeśli chodzi o zieloną zieleninę to raczej nie tuczy ;) Bardziej korzenne i karma
hucułek

Re: Codzienne żywienie.

Post autor: hucułek »

Moje prosiaki to i od powietrza tyły. :lol: Temu chciałam porównać jak inni karmią.
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Codzienne żywienie.

Post autor: Bulletproof »

Pamiętaj tylko, że duża waga nie oznacza otyłości :lol: Jedynie fałdki, np. pod brodą znaczą że warto by delikwenta odchudzić
hucułek

Re: Codzienne żywienie.

Post autor: hucułek »

Wiem. :) Mojemu Amikowi tłuszczyk bokiem wypadał, a teraz schudł i wygląda dobrze, mimo że właśnie sporo waży - ale jest naprawdę długi. :świnka1: :love:
jacek28

Re: Codzienne żywienie.

Post autor: jacek28 »

A gdzie robicie zakupy na miejscu czy w sklepie internetowym.
hucułek

Re: Codzienne żywienie.

Post autor: hucułek »

A o co konkretnie chodzi? Bo to zależy. ;)
Awatar użytkownika
Gegoru
Posty: 27
Rejestracja: 05 wrz 2018, 9:47
Miejscowość: Kraków
Kontakt:

Re: Codzienne żywienie.

Post autor: Gegoru »

Zakupy odnośnie jedzenia? Na miejscu, w sklepach. To jednak zależy, gdzie mieszkasz i czy masz dostęp do sklepów zoologicznych (w małych miejscowościach nie zawsze są), ale w dużym mieście to nie problem. Warzywa i owoce to wiadomo, że sklep, warzywniak. A Internet? To raczej chodzi o suchą karmę i sprawdza się, czy jest adekwatna cena do ilości i sprawdzonego dostawcy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”