Co znaczą te odgłosy?

Czyli czym Twoja świnka zaskoczyć potrafi

Moderator: Pulpecja

Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9995
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Co znaczą te odgłosy?

Post autor: Dzima »

Przepraszam, ale czy piszemy z osobą dorosłą?
Bierzesz świnkę z nieznanego źródła, więc po pierwsze idziesz do weterynarza i robisz jej dwutygodniową kwarantannę. Nooo sorry, ale tak ludziom z Olx nie można ufać!!! Nie łączy się kiedy nie masz pewności!!!
:angry: masz dorodnego knura.SAMIEC
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
xDxD

Re: Co znaczą te odgłosy?

Post autor: xDxD »

Chwila nieuwagi i samiec ujeżdżał samicę. Po natychmiastowym rozdzieleniu widziałem lepką maź na narządach rozrodczych samicy, więc możliwe, że będą młode.
To jest na 100% samiec.
Teraz pytanie: oddać samca do adopcji, czy go wykastrować?
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9995
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Co znaczą te odgłosy?

Post autor: Dzima »

Gratulacje. Ta biała maź to sperma.
Rozdziel. Martwisz się samcem? Za 40dni okaże się czy samica zaciążyła.
:levitation:
I nie chwila nie uwagi tylko nieodpowiedzialne podejście do łączenia...bo gdyby to była samica to takie zachowanie również jest normalne.
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
xDxD

Re: Co znaczą te odgłosy?

Post autor: xDxD »

Nie ma jakichś tabletek na poronienie dla świnek?
No, martwię się samcem, bo nie mam dwóch klatek, dlatego jedna świnka musi być na kocu w dużym kartonie.
Wiem, że moja wina, nie wypieram się tego, chodzi tylko o porady, co zrobić dalej.
xDxD

Re: Co znaczą te odgłosy?

Post autor: xDxD »

Tu Pani w filmie 9:40 mówi, że sytuacje, w jakiej ja się znalazłem, są często i zna gro osób, które właśnie się w takiej sytuacji znalazły:

https://www.youtube.com/watch?v=E4kC8UuZFOY

Pocieszające dla mnie, że nie tylko ja zostałem wprowadzony w błąd przy adopcji/zakupie :)
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co znaczą te odgłosy?

Post autor: Bulletproof »

xDxD pisze:Nie ma jakichś tabletek na poronienie dla świnek?
Ja to tutaj już zostawię.
Trzeba ponieść konsekwencje za swoją nieodpowiedzialność i tyle.
xDxD

Re: Co znaczą te odgłosy?

Post autor: xDxD »

Bez taniego moralizatorstwa, proszę. Jutro idę wykastrować samca to od razu zapytam się, czy istnieję tabletki "dzień po" dla zwierząt. A jak będą małe prosiaki, to znajdę im dom.
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9995
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Co znaczą te odgłosy?

Post autor: Dzima »

Nie myl adopcji z przygarnięciem.
Adopcja to proces, wymagania i warunki, najczęściej z umową adopcyjną. Jesteś na forum stowarzyszenia, to tutaj m.in są świnki do adopcji w domach tymczasowych, wolisz olx....a potem dziwisz się że taka wpadka, chciałeś pomóc i przygarnąć ok, ale trzeba było poczytać i zrobić to z głową.
Nie zrobisz kastracji od ręki, trzeba zrobić badania krwi, umówić się na zabieg.po kastracji samiec jest jeszcze 6 tygodni płodny.
Skrajna głupota najpierw łączyć potem pytać. Narażasz tylko świnkę, więc trudno jest niemoralizowac w tym momencie, prawda? Jest tu wiele dt, którym zmarła ciężarna, umarły maluszki, wszystko przez właśnie nieodpowiedzialnych poprzednich opiekunów itp(u mnie również urodziny się martwe) to nie dziw się, że twoje postępowanie jest negatywnie odebrane.
Rodziel i trzymaj kciuki Żeby cudem nie była w ciąży.
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13489
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Co znaczą te odgłosy?

Post autor: pucka69 »

Jeśli naprawdę samca chcesz kastrować to musisz znaleźć weterynarza od zwierząt egzotycznych, psio - koci może nie dać rady. Rozumiem że mieszkasz w miejscowości Klatka?
Obrazek
xDxD

Re: Co znaczą te odgłosy?

Post autor: xDxD »

Nie, nie. Świniaki mieszkają w klatce, a klatka znajduje się w Tychach :)

Przez 6 tygodni jest jeszcze płodny? O matko. Ktoś z okolicy mógłby mnie poratować i go adotpować? :( Teraz samicy nie mogę zwrócić, bo może być w ciąży, nie zrobię komuś takiego świnstwa. Myślałem, że kastracja pozwoli mi połączyć świniaki i dać do jednej klatki.

Dzwoniłem do około 20 weterynarzy, większość nie robi kastracji świnkom.

Tak, mam świnki z OLX, bo ktoś je musi przygarnąć inaczej co się z nimi stanie?

"Skrajna głupota najpierw łączyć potem pytać. Narażasz tylko świnkę, więc trudno jest niemoralizowac w tym momencie, prawda?"

Musisz zrozumieć, że ja przygarnąłem samicę (tak myślałem) i w życiu bym się nie spodziewał, że może być inaczej. Zresztą tutaj też pisałem, dostawałem odpowiedzi i nikt mi nie zasugerował, że może to być samiec. Skoro to się zdarza tak często, że ludzie na OLX mylą się odnośnie do płci świnek, to pierwszą rzeczą, o którą mnie tu zapytano, powinno być "czy sprawdzałeś płeć świnki?". Zresztą ten samiec na początku był mniejszy i wydaje mi się, że ten jego "cypelek" w organach rozrodczych był dużo mniejszy.

Krótka piłka:
w mojej obecnej sytuacji lepiej kastrować samca, czy znaleźć mu inny dom?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania, nawyki, wybryki”