Co znaczą te odgłosy?

Czyli czym Twoja świnka zaskoczyć potrafi

Moderator: Pulpecja

xDxD

Re: Co znaczą te odgłosy?

Post autor: xDxD »

Tak się prezentują:

https://ibb.co/LtjJd22
https://ibb.co/t82b1w3

Rozetka to samiec :P
Awatar użytkownika
Cynthia
Moderator globalny
Posty: 12499
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:05
Miejscowość: Kęty/Zielonka
Lokalizacja: Kęty/Zielonka
Kontakt:

Re: Co znaczą te odgłosy?

Post autor: Cynthia »

xDxD pisze:
Musisz zrozumieć, że ja przygarnąłem samicę (tak myślałem) i w życiu bym się nie spodziewał, że może być inaczej. Zresztą tutaj też pisałem, dostawałem odpowiedzi i nikt mi nie zasugerował, że może to być samiec. Skoro to się zdarza tak często, że ludzie na OLX mylą się odnośnie do płci świnek, to pierwszą rzeczą, o którą mnie tu zapytano, powinno być "czy sprawdzałeś płeć świnki?". Zresztą ten samiec na początku był mniejszy i wydaje mi się, że ten jego "cypelek" w organach rozrodczych był dużo mniejszy.

Krótka piłka:
w mojej obecnej sytuacji lepiej kastrować samca, czy znaleźć mu inny dom?
Krótka piłka - zanim bierzesz zwierzę do domu, to czytasz, dowiadujesz się, jakie warunki są mu potrzebne. Czytasz dużo. Różne źródła.

Jak śmiesz mieć pretensje do ludzi tutaj, że nie zadali Ci odpowiedniego pytania. To Ty odpowiadasz za zwierzęta, które bierzesz pod swoją opiekę, zarówno za te obecne, jak i te, które prawdopodobnie przez swoją bezmyślność sprowadzisz na świat. Nie, na OLX nie znają się na świnkach, OLX to nie centrum adopcyjne, to portal do wymiany i kupna sprzedaży/zakupu różnych rzeczy i usług. Nikt poważny nie wrzuca pozyskanego z niewiadomego źródła zwierzaka do własnej świnki, bo poza pomyłką w sprawie płci, to możesz sobie przynieść do domu tysiące chorób, zaczynając od grzybicy na E cuni skończywszy.

A skąd my do cholery mamy wiedzieć, co dla Ciebie jest lepsze w Twojej obecnej sytuacji? W sumie to Twoja sytuacja nikogo tu nie obchodzi, ani to że masz problem. Najbardziej interesuje nas to, w jakiej sytuacji są Twoje zwierzęta. Czy mają zapewnione odpowiednie warunki bytowe(?), odpowiednie żywienie(?), towarzystwo (tego nie mają), kontrolę lekarza specjalisty (najbliższy w Bielsku - Białej na Sieroszewskiego 12 dr Iza Całus), i rozsądnego właściciela (to największy brak na tą chwilę - raczej bez perspektyw).

Weź Ty chłopie zacznij od czytania strony o żywieniu, przestrzeni życiowej i od wizyty u specjalisty. http://forum.swinkimorskie.eu/SPSM/inde ... &Itemid=79
Przemyśl trochę temat, przyjdź z konkretnymi pytaniami, zanim coś zrobisz, podasz, wdrożysz... Żebyś już tym biednym zwierzakom więcej szkód nie wyrządził. I zamiast tu upominać ludzi o nie moralizowanie, spuść z tonu, dokształć się, dopytaj, i udowodnij, że Ci zależy na dobru tych zwierząt, a nie że przyszedłeś to podnosić ludziom ciśnienie.
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9995
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Co znaczą te odgłosy?

Post autor: Dzima »

Dodam jeszcze .... czy samiec ma łyse na pyszczku koło nosa? grzybica czy świerzb? :think:

:shakehands:
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
xDxD

Re: Co znaczą te odgłosy?

Post autor: xDxD »

czy samiec ma łyse na pyszczku koło nosa? grzybica czy świerzb?
Ta świnka morska ma dziwny zwyczaj... lizania się z psem labradorem przez kratki. Poważnie jak widzi psa, to leci do krat, a że labradory to uosobienie anielskiego spokoju, to się lizały. Niestety jednego razu śwince skleiły się włosy od śliny psa i wypadły. Dałem klatkę wyżej, gdzie pies nie sięga.
xDxD

Re: Co znaczą te odgłosy?

Post autor: xDxD »

Jak śmiesz mieć pretensje do ludzi tutaj, że nie zadali Ci odpowiedniego pytania
Po prostu stwierdzam fakt, że nikt z tutaj obecnych mnie o to nie spytał, co jest prawdą.

Mniej słów, więcej treści. Twoją wypowiedź można skondensować do:
Tak, puste pole. Prócz bicia piany, nic tam nie ma. Rozumiem, że jesteś kobietą i taka jest wasza natura, ale jednak na profesjonalnym forum oczekuję profesjonalizmu.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Co znaczą te odgłosy?

Post autor: porcella »

Jeszcze do tego mizogin.
Litości.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co znaczą te odgłosy?

Post autor: Bulletproof »

xDxD pisze:
Rozumiem, że jesteś kobietą i taka jest wasza natura, ale jednak na profesjonalnym forum oczekuję profesjonalizmu.
:laugh:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania, nawyki, wybryki”