Choroby układu moczowego

Kamienie w nerkach, osad w pęcherzu, zapalenie pęcherza, kastracje i sterylizacje;

Moderator: Dzima

Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23055
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Choroby układu moczowego

Post autor: porcella »

tak, Marceli dostaje urofuraginę 1/2 tabletki 2xdziennie. Ale on ma pęcherz zapalony chronicznie.
Zapalenie nerek? uuu poważna sprawa, antybiotyk chyba trzeba?
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
miska82
Posty: 294
Rejestracja: 29 gru 2015, 20:11
Miejscowość: warszawa
Kontakt:

Re: Choroby układu moczowego

Post autor: miska82 »

Czekamy na wyniki bakteriogramu i posiewu. Piszczy przy bobczeniu i sikaniu póki co 2 antybiotyki nie trafione
:( a jedna nerka wyczuwalna i bolesna. Kamienie i piasku brak. My mamy 3/4 tabletki dziennie. Czym mogę go jeszcze wspomóc? Dzięki za odpowiedź z tą furagine
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23055
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Choroby układu moczowego

Post autor: porcella »

Urosept? rozgnieść i podac z wodą -1/4 pastylki raz albo 2 razy, to ludzki lek, ziołowy, niedrogi, a bardzo skuteczny.
Tylko koniecznie musisz go dopajać! Marcelemu daję dwa razy dziennie 50ml wody, czy naparu ziołowego, a jeszcze widzę, że i sam pije i ogórka dostaje.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
miska82
Posty: 294
Rejestracja: 29 gru 2015, 20:11
Miejscowość: warszawa
Kontakt:

Re: Choroby układu moczowego

Post autor: miska82 »

Chłopak je i pije sam ale dokarmiany jest i 2 razy podskornie 10ml kroplowki mu robie...
Jeszcze te spadki wagi ehhhh Oki dam mu urosept jeszcze. A co z ziół?
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23055
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Choroby układu moczowego

Post autor: porcella »

Marceli dostaje napar ze znamion kukurydzy, ale to przeciw kamicy, a Twój zdaje się, kamicy nie ma, więc może nie ma potrzeby ziół. Urosept zawiera mieszankę ziołową.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Choroby układu moczowego

Post autor: kimera »

Wszystkie zalecane zioła to te, które mają działanie moczopędne. Część z nich i tak jest świnkowym przysmakiem, więc możesz mu podawać: pietruszka, liście brzozy, liść pokrzywy, mniszek, perz, skrzyp.
miska82
Posty: 294
Rejestracja: 29 gru 2015, 20:11
Miejscowość: warszawa
Kontakt:

Re: Choroby układu moczowego

Post autor: miska82 »

Dziekuje Wam :buzki:
Agania
Posty: 14
Rejestracja: 19 sty 2017, 20:13
Miejscowość: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Choroby układu moczowego

Post autor: Agania »

PILNE! Potrzebuję na szybko porady - u mojej świnki niestety nawrót UTI - jak zwykle w Wigilię wieczorem. Mam zalecenie aby w takich przypadkach podać bactrim tylko zgubiłam kartkę z dawką - na guinealynx piszą że na 1kg 0, 625cc czyli rozumiem że cc to to samo co ml. Wychodzi na to , że dawka to 0,625 ml co 12 godzin. Czy może mi ktoś na szybko potwierdzić?
Madziara

Re: Choroby układu moczowego

Post autor: Madziara »

Witam. Mam problem z moja świnką(samiczka w wieku 1 roku)Od pewnego czasu piszczy przy oddawaniu moczu. Brała już Furagin i Urosept,potem silniejszy antybiotyk i lek przeciwzapalny i przeciwbólowy ale nic nie pomaga. Z badania Usg wyszło wszystko ok, RTG też miała robione i na końcu cewki moczowej wyszło "jakieś " zaciemnienie. Pani doktor podejrzewa że może to być mały kamyczek lub piasek który właśnie powoduje ból.Powiedziała że jeżeli leki nie pomogą będzie potrzebna operacja. Mam pytanie do osób które stosowały u swoich swinek Shilintonga czy w tym wypadku jest sens podawać te tabletki skoro kamyczek(piasek) jest na końcu cewki moczowej? Moja Pani doktor nie zna tego preparatu. Chciałabym jej oszczędzić cierpienia.Moze ktoś ma jakieś pomysły i uwagi jak jej pomoc. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Choroby układu moczowego

Post autor: martuś »

Badanie moczu było robione? Ja stosowałam shilintong ale moja miała kamień w pęcherzu, którego nie udało nam się rozpuścić. Kamień zaczął schodzić i niestety zablokował cewkę. Udało się nieoperacyjnie go wyciągnąć. Świnki przy wyjściu cewki mają zachyłek w którym lubią się gromadzić takie rzeczy... Ale z reguły udaje się to wyciągnąć. Ewentualnie możecie spróbować przepłukać cewkę ale to w jakimś delikatnym ogłupieniu (najlepiej na wziewce).
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ moczowo-płciowy”