Choroby układu moczowego

Kamienie w nerkach, osad w pęcherzu, zapalenie pęcherza, kastracje i sterylizacje;

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
ilona__wwy

Re: Choroby układu moczowego

Post autor: ilona__wwy »

Wczoraj mocz świnki był z krwią, na dodatek tyle tego osadu po wyschnięciu na kartanie że szok. Wybieram się z nia do weta. Nie piszczy przy sikaniu ale może dlatego że bierze shilingtonga (podobno jest przeciwbólowy). Zastanawiam się czy jej dawki nie zwiększyć ? Bierze 1 tabletkę tego słabszego. Może jej warzyywa ograniczyć? niby dużo nie je kawałek pomidora selera naciowego cukinię. :think: Od czego tak tymi fosforanami sika to nie mam pojęcia. Już sama nie wiem co jej wkońcu dawać do jedzenia. :glowawmur: Zgłupiałam Było za dużo wapnia dieta niskowapniowa teraz fosforu
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Choroby układu moczowego

Post autor: Jack Daniel's »

Bo to nie może być czegoś za dużo, albo za mało, tylko konkretny stosunek wapnia do fosforu...
ilona__wwy

Re: Choroby układu moczowego

Post autor: ilona__wwy »

Z dięta będzie problem. Posiedze wieczorami i poprzepisuje ta tabelkę z tymi danymi z guinealinks. Moja mama jej zawsze cos daje a jej przetłumaczyć to masakra a jak jej bede kazała liczyć wapno i fosfór to powie że zgłupiałam. Czyli musze ustalić konkretnie co ma jeść każdego dnia i mamie dać jadłospis bo inaczej to znowu będzie problem. Mam bojowe zadanie ustalic jadłospis dla proska - co polecacie z warzyw ?
:świnka1: Brokuły kalarepa korzeń pietruszki nie dobre, marchewka przejadła się, burak no może raz na pare tygodni, sałata rzymska, cukinia, ogórek, seler naciowy, mieta świeża pycha, papryka no może raz na jakiś czas, rzezucha moze byc, najlepiej to duzo zielonego i świeżego :świnka2:
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Choroby układu moczowego

Post autor: kimera »

Nie oczekuj, że jeśli będziesz rygorystycznie przestrzegać diety i odmawiać śwince niektórych pokarmów, kamienie się nie pojawią. Niestety, w kamicy największą rolę odgrywają skłonności wrodzone, sama dieta nie wystarczy, żeby zapewnić brak nawrotów choroby.
Chodzi mi o to, że jeśli świnka coś lubi, nie warto jej tego odmawiać, sądząc, że jej to zaszkodzi. Byle nie przesadzać.
ilona__wwy

Re: Choroby układu moczowego

Post autor: ilona__wwy »

Odmawiam śwince ulubionego jedzonka tak z umiarem. Uwielbia sałatę ale jak zje kilka listków na dzień to jest rozwolnienie (przy częstych biegunkach są problemy z wagą i apetytem zębami) więc dostaje sałatę ale w mniejszych ilościach listek 2 na dzień.
Dieta kamieni nie wyleczy tylko wspomoże wypłukiwanie piasku, funkconowanie organizmu. Chodzi mi o to by prosiak się dobrze czuł i nie musiała jeździć do weta często. Serce mi się kroi jak widzę że ja coś boli. Dieta wpływa na zdrowie. Mam nadzieję że stan zdrowia Amelki się nie pogorszy - aktualnie czuje się dobrze (urozmaiciłam diete w różne ziółka i warzywa - jak coś polubi to skacze z radości że dostała pyszne jedzonko, a z rok przy chorowaniu wogóle nie skakała ani nie biegała) tylko ten sik krwią jednego dnia mnie zmartwił i dużo piasku w moczu. Jedziemy jutro na kontrol i pobranie krwi, tak na wszelki wypadek czy organizm sobie radzi z tymi fosforanami, czy jakiegoś zapalenia nie ma w pęcherzu. 3 miesiące od ostatniej wizyty - sukces :yahoo:
Awatar użytkownika
Lidka1
Posty: 238
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:04
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Choroby układu moczowego

Post autor: Lidka1 »

Ilona, u nas dieta niewiele zmieniała, nie da się tez precyzyjnie ustalić proporcji wapnia i fosforu w diecie, ale faktycznie na wiele produktów trzeba uważać. Może być tak, że powlekany shilingtong na Twoją prosiałkę nie działa (tak było u nas - tylko shilingtong pian, w skrajnych sytuacjach - dużej ilości piasku czy kamyczków podawany w maksymalnej dawce 2x 1 tabletka) - czynników jest bardzo wiele. U drugiego prośka mieliśmy problem odkładania się fosforu w organizmie (mimo, ze już była wprowadzona dieta), dopiero kuracja ipakitine unormowała sytuację. Nie wiem, jakie leki / zioła jeszcze podajesz - Vabik był bombardowany na wszelkie sposoby - rodi care uro (albo urinovet cat), do tego zioła moczopędne i do pysia herbatka moczopędna w ciągu dnia. Jak się wyciszało, to ograniczaliśmy leki, zioła zostały do dziś.
ilona__wwy

Re: Choroby układu moczowego

Post autor: ilona__wwy »

Bylismy wczoraj u weta. Stwierdzony kamien w cewce moczowej i usuniety mial ok 1 mm. Mala krwawi z macicy (poczatkowo myslelismy ze kamien podraznia cewke i stad krew) Usg wykazalo stan zapalny, powirkszona macice - wzkazana sterylizacja. Dzis jedziemy na zabieg, nie zapisali jej w tygodniu bo to pilne. Dobrze ze sie mamy nie posluchalam bo stwierdzila ze jak jest zwawa i ma apetyt to nie potrzeba weta.
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Choroby układu moczowego

Post autor: joanna ch »

łoł, powodzenia :shock:
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Choroby układu moczowego

Post autor: sosnowa »

Podobną sytuację miałam ze świnką dwa lata temu, tylko bez kamieni. Ciągle osad, zapalenie pęcherza, krew w moczu przy niezłych badaniach, skończyło się krwiomaciczem i operacją. Przeszła to bardzo dobrze i potem nie było już żadnych problemów z tej strony.
technikibart

Re: Choroby układu moczowego

Post autor: technikibart »

Zdjęcie akurat znalazłem w sieci, zauważyłem że albo świnka śwince nie równa. Tak samo jedna z moich świnek ma tak nabrzmiałe, te miejsce tu gdzie jego odbyt a druga nie.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ moczowo-płciowy”