Świnki z przekrzywioną główką.

Problemy z zębami, problemy z jedzeniem, problemy okulistyczne, problemy z uszami, problemy z nosem;

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Edix
Posty: 116
Rejestracja: 13 sty 2015, 15:10
Miejscowość: Grudziądz
Kontakt:

Świnki z przekrzywioną główką.

Post autor: Edix »

Witajcie Drodzy Forumowicze:)
Mam do Was szczegolną prośbę: czy ma ktoś czas obejrzeć filmik na Youtoube i odpowiedzieć co sądzi o tych świniaczkach z przekrzywioną główką bez orientacji w terenie? Oni się tam zastanawiają czy to od ślepoty, zapalenia ucha czy jeszcze coś innego a ja czy to przypadkiem nie ta choroba e. Cuniculi choć nigdy nie widziałam chorej na to świnki to z opisu dość się zgadza.
Filmy te od jakiegoś czasu oglądam i są z punktu ratowania świnek z Los Angeles:

https://youtu.be/4pTI3iZmb5Q

Dziękuję i czekam cierpliwie na odpowiedzi....
MANIEK (NIKIFOR) i MUFFIN (MILAN) SZILA i SZARLIZ GRUBY I GRAŻYNKA

EDZIULA KULUSZEK ♥♥♥ ZA TM* (23.08.2017), ZIGGY SHAOLIN ♥♥♥ ZA TM* (27.11.2018), MAXIU (SOPEL)♥♥♥ZA TM* (14.08.2019), LOLUŚ (FRODO) ♥♥♥ ZA TM* (22.11.2020)
Awatar użytkownika
zwierzur
Posty: 3799
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:59
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Świnki z przekrzywioną główką.

Post autor: zwierzur »

Nie jestem weterynarzem, nic więc nie powiem na temat ewentualnej diagnozy. Ta najmniejsza świnka jest wierną kopią mojego samczyka, który trafił do mnie w podobnym wieku i zachowywał się identycznie jak maluch na filmiku. U nas problemem są nawracające ostre stany zapalne ucha. Chłopak ma przebudowane obie puszki i zmienioną strukturę kości w obrębie obu uszu. Stale znajduje się w nich wydzielina ropna. W tej chwili samczyk ma prawie 4 lata i radzi sobie lepiej, niż na początku.
Dobre chwile są jak wisienki na torcie...
Awatar użytkownika
Edix
Posty: 116
Rejestracja: 13 sty 2015, 15:10
Miejscowość: Grudziądz
Kontakt:

Re: Świnki z przekrzywioną główką.

Post autor: Edix »

Dzięki za odpowiedź zwierzur :) Super że Twój swiniaczek sobie tak radzi. Czyli jednak to możliwe że to od zapalenia ucha może być... Kiedyś do nich pisałam czy brali pod uwagę e. CUNICULI ale oni dali mi odpowiedź jakby nie bardzo wiedzieli o co mi chodzi. I znów po czasie natknęłam się właśnie na ten filmik i tak mi szkoda tych świnek że postanowiłam tu poruszyć ten temat. Zawsze wydawało mi się że oni w Ameryce więcej się znają na wszystkim. A widzę że wszystkie świnki które mają przekrzywioną główke uważają za ślepe...
MANIEK (NIKIFOR) i MUFFIN (MILAN) SZILA i SZARLIZ GRUBY I GRAŻYNKA

EDZIULA KULUSZEK ♥♥♥ ZA TM* (23.08.2017), ZIGGY SHAOLIN ♥♥♥ ZA TM* (27.11.2018), MAXIU (SOPEL)♥♥♥ZA TM* (14.08.2019), LOLUŚ (FRODO) ♥♥♥ ZA TM* (22.11.2020)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Twarzoczaszka”