Podłoże kuwety

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
meserszmit007

Podłoże kuwety

Post autor: meserszmit007 »

Witam! :świnka1:
Moje świnki bardzo ładnie korzystają z kuwety i było to super ułatwienie sprzątania do puki używałam maty łazienkowej.
Jakiś czas temu kupiłam im dry bed. Świnki go kochają, wolą często leżeć na nim niż w śpiworkach, jednak nie jestem w stanie pozbyć się z niego pyłku z peletu. Jak wsypałam im trociny do kuwety było jeszcze gorzej :cry:
Macie jakieś sposoby na posprzątanie tego? A może używacie do kuwety czegoś innego?
Dzisiaj się poddałam i położyłam im mate łazienkową ale nie chciałabym pogarszać im komfortu i zrezygnować z dry beda.
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9995
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Podłoże kuwety

Post autor: Dzima »

Wytnij kawałek maty łazienkowej dopasowanej kształtem do kuwety i połóż na pellet.
Mam i polecam :like:
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
vojtas12
Posty: 8
Rejestracja: 20 lip 2017, 21:46
Miejscowość: Warszawa/Inowrocław
Kontakt:

Re: Podłoże kuwety

Post autor: vojtas12 »

Cześć

Mam krytyczny wręcz problem z podłożem w klatce. Mam teoretycznie niepylacy żwirek bardzo gruby plus drybed. Ale dwie moje Świnki od dłuższego czasu maja problem z oczami, nie wiem czemu, wet wskazuję podłoże. Zasugerujcie proszę jakieś rozwiązanie. Chciałbym zachować drybed, bo Świnki je lubią. Co ciekawe trzecia świnka (z adopcji SPSM) nie ma żadnych problemów...
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Podłoże kuwety

Post autor: Bulletproof »

Jakie są to problemy? Skąd pochodzą tamte świnki? Może alergia na sianko?
Awatar użytkownika
Gegoru
Posty: 27
Rejestracja: 05 wrz 2018, 9:47
Miejscowość: Kraków
Kontakt:

Re: Podłoże kuwety

Post autor: Gegoru »

Pojawia się pytanie, jaka jest przyczyna chorób oczu? Bo z tego, co rozumiem, w kuwecie/w klatce jest żwirek niepylący, gruby, na to dopasowany drybed. W takim przypadku jaki zachodzi kontakt z oczami świnek? Zmienić weterynarza, na takiego, który zajmuje się świnkami i się na nich zna, bo trochę to wygląda na spychologię z jego strony. Może to być kwestia sianka, może coś im wpadło do oka, może zapalenie spojówek, etc., etc. Bez dobrego weterynarza ani rusz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”