Nawilżacze ultradźwiękowe, a świnka morska...

Moderator: Dzima

zagli

Re: Nawilżacze ultradźwiękowe, a świnka morska...

Post autor: zagli »

Niestety nikt więcej nie napisał, więc ciężko mi ocenić czy taki nawilżacz jest niebezpieczny. Poza tym nie wiem czy Klaudiuszek umiałby przekazać, ze jest mu źle :idontknow:

Po prostu kupię inny typ nawilżacza.
Awatar użytkownika
Skiti
Posty: 1132
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:14
Miejscowość: Grudziądz
Lokalizacja: Grudziądz (kuj-pom)
Kontakt:

Re: Nawilżacze ultradźwiękowe, a świnka morska...

Post autor: Skiti »

Zawsze możesz kupić inny ;) Przynajmniej nie będziesz zastanawiała się nad skutkami niepożądanymi.
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Nawilżacze ultradźwiękowe, a świnka morska...

Post autor: Jack Daniel's »

Taki nawilżacz ma nieco inne działanie, niż odstraszacz :)

"Nawilżacz zbudowany jest z generatora, zalanego i zabezpieczonego przed wodą w korpusie obudowy, oraz membrany piezoceramicznej - jej zadaniem jest przetworzenie impulsów elektrycznych wytwarzanych przez generator na drgania mechaniczne o wysokiej częstotliwości. Membrana w kontakcie z wodą przekazuję energię drgań cząsteczkom wody, co powoduje wyrzucanie ich w górę, a w rezultacie, otrzymywana jest duża ilości mgły oraz fontanna wody o wysokości około 45mm. Czujnik pełni rolę zabezpieczającą - wykrywa, czy poziom wody jest na tyle wysoki, by zakryć membranę; urządzenie nie może pracować poza wodą, i nie pracuje- w momencie wyjęcia nawilżacza z wody, układ jest natychmiast wyłączany, sygnalizując stan czuwania diodą sygnalizacyjną."

Przede wszystkim, ultradźwięki w wodzie inaczej się rozchodzą, a cały układ jest izolowany do powietrza. Więc zwierzęta domowe nie powinny na to reagować, chyba że na świeże powietrze w jego okolicy :)

Odstraszacz natomiast nie ma żadnych izolacji i fale ultradźwiękowe rozchodzą się w powietrzu.
Podpis usunięty przez administratora.
sempreverde

Re: Nawilżacze ultradźwiękowe, a świnka morska...

Post autor: sempreverde »

No właśnie, jak to jest z tymi nawilżaczami?

http://dogcare.dailypuppy.com/can-dogs- ... -6491.html

Tutaj jest w sumie napisane, żeby lepiej nie używać w pomieszczeniu ze zwierzętami. Sama nie wiem... :idontknow:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”