Polska przyroda

Dyskusje niekoniecznie o świnkach.

Moderatorzy: Panna Fiu Fiu, Dzima, kakazuma

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Polska przyroda

Post autor: martuś »

Mi też nie pasował ten ogon w szyi :lol:
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
Prosiak Srosiak
Posty: 479
Rejestracja: 23 kwie 2017, 12:26
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Polska przyroda

Post autor: Prosiak Srosiak »

To taniec godowy ważek ;) Samiec od góry, trzyma samicę cęgami na odwłoku, a ta wygina się w łuk i dochodzi do zbliżenia. Oczywiście na końcu odwłoka samicy, nie za jej głową :P Potem samica składa jajeczka do wody.
Prosiak Srosiak[*] Elmo[*] Misia[*] Bisia[*] Emil[*] Amitka[*] Puszilda[*] Dariusz[*] Monster[*] Zuzanna[*] Kędzior[*] Sweety[*] Alicja[*] Gwiazdka[*] Zbysiu[*] Groszek[*] Lusia[*] Onyk[*]
Awatar użytkownika
katia
Posty: 223
Rejestracja: 10 mar 2018, 20:48
Miejscowość: Ustroń
Kontakt:

Re: Polska przyroda

Post autor: katia »

Niestety nie widzę większości zdjęć :(
Czupi i Milka : viewtopic.php?f=55&t=8592
Obrazek
Awatar użytkownika
urszula1108
Posty: 3209
Rejestracja: 16 maja 2014, 18:01
Miejscowość: Nadolice Wlk/Wrocław
Kontakt:

Re: Polska przyroda

Post autor: urszula1108 »

Prosiak Srosiak pisze:To taniec godowy ważek ;) Samiec od góry, trzyma samicę cęgami na odwłoku, a ta wygina się w łuk i dochodzi do zbliżenia. Oczywiście na końcu odwłoka samicy, nie za jej głową :P Potem samica składa jajeczka do wody.
Dzięki za wyjaśnienie. Ja się zupełnie nie znam, a bardzo mi się ważki podobają. Podobno samce bywają tak "napalone", że nie zawsze patrzą czy partnerka jest tego samego gatunku, albo czy to właściwie partnerka czy partner. Widziałam zdjęcie na którym był międzygatunkowy trójkąt :redface: Czytałam też, że czasem jeśli partner jest mniejszy, to robią sobie przerwę w kopulacji na konsumpcję partnera :shock: Było też napisane, że larwy ważek są tak żarłoczne, że zdarza się im upolować dorosłego osobnika, co jest ewenementem w świecie zwierząt.
To teraz kolejna porcja zdjęć ważek :102:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
piju

Re: Polska przyroda

Post autor: piju »

Są piękne na zdjęciach.
Ale wolę żeby trzymały się z dala.
Kiedyś taka parka, chyba połączona wleciała mi we włosy. Brrrrr...
piju

Re: Polska przyroda

Post autor: piju »

Obrazek

Ja zamiast ważek wrzucę to...
alvantis

Re: Polska przyroda

Post autor: alvantis »

o matko
wszyscy robicie takie zdjęcia że nawet nie interesując się przyrodą aż przyjemnie się te zdjęcia przegląda
Awatar użytkownika
urszula1108
Posty: 3209
Rejestracja: 16 maja 2014, 18:01
Miejscowość: Nadolice Wlk/Wrocław
Kontakt:

Re: Polska przyroda

Post autor: urszula1108 »

piju pisze:Obrazek

Ja zamiast ważek wrzucę to...
Wow :o Niezły kucyk :szczerbaty:
Obrazek
Awatar użytkownika
zwierzur
Posty: 3805
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:59
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Polska przyroda

Post autor: zwierzur »

Raczej perszeron! :shock: Ughhh...!
Dobre chwile są jak wisienki na torcie...
Dropsio

Re: Polska przyroda

Post autor: Dropsio »

Kurde, to nie wiem na jaki hosting załadować żeby nie zniknęły po 10 minutach :/

Ładne te ważki! Świtezianki z ostatnich fot są cudne, uwielbiam je :)

Obiektyw już w przyszły weekend będzie u mnie, próbuję teraz zdobyć aparat... Pływadełko zacznie powstawać po 20 maja, w tym tygodniu wprowadzamy ostatnie poprawki w planach, bo logistycznie trzeba to trochę ogarnąć i zaczynamy kompletować materiały.
Gdyby ktoś nie wiedział co mam na myśli - https://www.youtube.com/watch?v=K4XrSRQfrH0
Z tym że nasz projekt jest ciut inny, na płytszą wodę, niższy, bardziej opływowy, lepiej zamaskowany. Mam nadzieję że zdążymy jeszcze pofocić małe kaczuszki, czajki, perkozki, gęsi, łabędzie. Będzie szansa na wodnika, łęczaki, czajki, sieweczki rzeczne, czaple siwe, żurawie, bąka (i to spora, już wiem którędy łazi 8-) ), a na przelotach na wszelkie inne siewkowce - śniade, alpinki, bataliony, kszyki i co tam się jeszcze nawinie. Jednym słowem - będzie się działo! :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze sprawy”