Codzienne menu, porcje, karmienie młodych świnek

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

Świniomaniaczka

Re: Żywienie 2-miesięcznej świnki

Post autor: Świniomaniaczka »

Ponieważ winogrona są za słodkie dla świnek, mają pestki, a te "sklepowe" są nafaszerowane chemią, za to te "domowe" za kwaśne ;)
MrKozub

Re: Żywienie 2-miesięcznej świnki

Post autor: MrKozub »

Winogron nie można, bo posiadają za dużo cukrów[gluzkoza/fruktoza] i z tego co wiem powoduje to nagły skok cukru we krwi, a dalej zwiększoną pracę serca. Przy okazji w winogronach poza nawozami, jest GMO, np. winogrona bezpestkowe, mandarynki bez pestek etc.
Sensibles

Re: Żywienie 2-miesięcznej świnki

Post autor: Sensibles »

Ahm, czyli chodzi o chemię? Ok, dziękuję, nie wiedziałam.

MrKozub, odchodząc trochę od tematu, to co z tego, że winogrona, mandarynki etc są modyfikowane genetycznie? GMO nie powoduje że te owoce czy warzywa są niezdatne do spożycia : )
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Żywienie 2-miesięcznej świnki

Post autor: Jack Daniel's »

Karenik, Beaphar Care + ma 20% białka i to karma polecana przez moją wetkę do żywienia ciężarnych i młodych świnek
Podpis usunięty przez administratora.
swinka_Fifi

Re: Codzienne menu, porcje, karmienie młodych świnek

Post autor: swinka_Fifi »

witam
piszę tu pierwszy raz, tyle się naczytałam o świnkach i nie wiem co robić
mam pierwszy raz świnkę :) kupiłam ją ze sklepu zoologicznego i pan mówił zeby wogóle nie dawać świeżych owoców ani warzyw bo świnka może mieć rozwolnienie, że od 18 lat ma świnki i on daje tylko suchą karmę, plus sianko i wodę.
No i bardzo pan namieszał mi w głowie. Czy naprawdę nie dawać nic :(
na razie świnkę mam 2 dni i je tylko suchą karmę, sianko i wodę
mam możliwość uzyskania niektórych warzyw z działki, ale co potem zimą? kupujecie warzywa w sklepach? czy takie warzywa są zdrowe? nie zaszkodzą takie z marketu?
pozatym muszę doczytać jeszcze jaką karmę polecacie, bo na razie mamy "na wagę" ale czytam że nie warta...

tyle czytałam, a mam świnkę teraz i nie wiem nic, a wydawało mi się to takie proste :(
Ann

Re: Codzienne menu, porcje, karmienie młodych świnek

Post autor: Ann »

Pan oczywiście nagadał Ci głupot - świnki uwielbiają świeże jedzenie! Oczywiście wszystko z umiarem, wprowadzaj warzywa i owoce stopniowo - jeśli świnka nie jest przyzwyczajona do takich rzeczy albo jest młodziutka po tak nagłej zmianie diety może dostać biegunki. Teraz, kiedy lato w pełni, warto też po jakimś czasie wypuścić świnkę na działkę (oczywiście przykrywając ją np. górą od klatki, zapewniając zacienione miejsce i wodę z poidełka), żeby poskubała sobie świeżej trawki ;)
Zimą o świeże i zdrowe rzeczy ciężko, najlepiej kupować np. w małych sklepikach lub warzywniakach, tam zwykle warzywa są zdrowsze niż te z marketu.
Nie martw się, każdy z nas kiedyś zaczynał, tutaj znajdziesz dużo przydatnych informacji :) I koniecznie pomyśl o towarzystwie dla swojej świnki ! ;)
swinka_Fifi

Re: Codzienne menu, porcje, karmienie młodych świnek

Post autor: swinka_Fifi »

Ann dzięki!
już moja świnka dostała natkę pietruszki i kawałek marchewki
na razie nic jej nie jest
więc powoli wprowadzam :)

hmmm.. towarzystwo, no na pewno moja świnka byłaby szczęśliwa, ale chyba na razie nie...
velines19

Re: Codzienne menu, porcje, karmienie młodych świnek

Post autor: velines19 »

Moją świnkę w zoologicznym tak nauczyli jeść suchą karmę i siano, że u mnie tylko to chciała jeść, a broń boże jakby karma była inna niż jej ulubiona - od razu ma focha i nie chce jeść :) Aktualnie jestem na etapie sprawdzania na co maleńka ma alergię, bo inne choroby już wykluczyłam z powodu braku objawów... a co do picia, to przez jeden dzień nie pije nic, a w drugi całe mnóstwo wody... ;)
velines19

Re: Codzienne menu, porcje, karmienie młodych świnek

Post autor: velines19 »

Oczywiście świeżą trawkę i inne smakołyki, które teraz uwielbia też dostaje. Rano mam pobudki ok. 8 bo Niunia ma smaka na trawę. :)
Tola

Re: Codzienne menu, porcje, karmienie młodych świnek

Post autor: Tola »

U mnie non stop: siano, póki jest to jeszcze.. świeża trawa/ ciągle mogłyby jeść/ marchew, buraki, jabłko, ogórek, czasem śliwka węgierka, koperek, dla odmiany liście sałaty zwykłej, młode kalafiora, kalarepy i zwykłe płatki owsiane górskie, to świniaki sztuk 4.. wciągają jak odkurzacz chomika :) inne nasiona,dodatki.. wybrzydzają, dostały liście z gałązkami brzozy.. i nie było łał ! Jęły rozglądać się za trawą.. jedzą na żądanie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”