Klatka...

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

CurlyHead

Re: Klatka...

Post autor: CurlyHead »

Słuchajcie , pomyslałem jeszcze nad zrobieniem samej "klatki" -czemu w cudzysłowie? Już tłumaczę.

Otóż pomyślałem ,że mógłbym kupić kuwetę 100/120 cm (samą) ,dzisiaj w Castoramie zauważyłem ,ze są siatki (można byłoby z nich zrobić po prostu "ala klatkę" bez pokrywy górnej

LINK:

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/imag ... fJrrR88JLg

Tylko jedno pytanie... wie ktoś może jak można byłoby coś takiego połączyć by uformować taki prostopadłościan / prostokąt ?

I czy pomysł jest idiotyczny , czy warty przemyślenia ? Ostatecznie 5m takiej siatki kosztuje ok.35 zł , kuweta chyba ok.10-15 zł ?
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Klatka...

Post autor: joanna ch »

kuweta chyba ok.10-15 zł ? hę? a gdzie taka tania? używana jakaś? nowa kuweta sama kosztuje z 70-80 złotych.

Mi się wydaje że to próżny trud przy robieniu tak stosunkowo małej klatki - bo ta siatka nie jest aż taka sztywna żeby to jakoś wyglądało. Będzie koślawe, będziesz musiał tą siatkę na czymś opierać.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23062
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Klatka...

Post autor: porcella »

Pomysł trudny z przyczyn j.w. , ale kierunek myślenia właściwy. :-)
Jest 150 pomysłów na samoróbki w watku Wszystko o klatkach. U nas samoróbkowe wybiegi-kojce mają Katiusha, loriain i parę innych osób. Warto popatrzeć na fotki. Są też kratki CC - dość drogie niestety.
No i zawsze może być np skrzynka z oknami (tylko dobrze trzeba przemyśleć materiał i konstrukcję). W swoim czasie (nie było wtedy porządnych klatek) świnki mieszkały u mnie w szufladzie ze starego biurka, nadbudowanej w górę listewkami. Wyłaziły, owszem, póki młode, potem już doopki za ciężkie, to się nie chciało. Problem tylko w zabezpieczeniu dna przed moczem, ale to jest do zrobienia.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Klatka...

Post autor: Bulletproof »

Podobno nie chciałeś setki ze względu na brak miejsca? :think:
Ja polecam samemu złożyć kuwetę z polipropylenu (12zł za 2x1m) i do tego kratki z cel lęgowych (1,30 za sztukę, zamiast 20zł za kratkę C&C), można wtedy zrobić klatkę o takich wymiarach jakie Ci pasują, możesz zrobić prostokątną, kwadratową, w kształcie litery L, itd.

Wygląda to mniej-więcej tak:

Obrazek
loriain

Re: Klatka...

Post autor: loriain »

Dobrze, ze jednak myslisz o wiekszej powierzchni ;) ja mam boki klatki w ten sposob zrobione: rama zbita z takich grubszych listewek i na to naciagnieta siatka do budowy kroliczych zagrod. A tyl i front to przenosny wybieg (zabraklo siatki :P) Funkcjonuje dobrze ;)

Obrazek
lubię

Re: Klatka...

Post autor: lubię »

Mam taką siatkę, kupiłam jako ogrodzenie wybiegu/łatwą do spakowania klatkę. Ogrodzić się da, ale cholery idzie dostać, bo bez szkieletu to się wygina i pokłada. Taniej i szybciej będzie wykorzystać kratki do cel lęgowych, jak pisze Bullet (kati w swoim wątku parę razy wrzucała link, skąd brała swoje), bo są same z siebie sztywne. Łączysz zaciskami do kabli, bardziej znanymi pod nazwą tyrytytki ;) Nie kojarzę w Castoramie żadnych kuwet takich gabarytów :think: Łączenie kilku mniejszych może być upierdliwe w sprzątaniu, a może właśnie odwrotnie - to już dużo zależy od człowieka. Na pewno jak chcesz sam zrobić kuwetę dokładnie na wymiar dostępnego kawałka podłogi, to jak wspomniano wyżej - polipropylen kanalikowy jest bardziej niż spoko :)
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Klatka...

Post autor: Bulletproof »

Kratki do cel lęgowych są na allegro ;)
A PP powinien być w Mrówce, chyba że to co słyszałam że już nie ma to prawda :?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”