Urodzeni 3-go lipca - czwórka labików Potrzeba DT!!!

Tutaj koordynujemy działania związane z ratowaniem świnek z laboratoriów.

Moderatorzy: porcella, pucka69

DankaPawlak

Re: Urodzeni 3-go lipca - czwórka labików Potrzeba DT!!!

Post autor: DankaPawlak »

Karpatka, podłóż tymczasowo gazety pod maty. Po jednym dniu wywalaj gazety i jakoś to będzie.
Przez dwa dni wytrzymają.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23061
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Urodzeni 3-go lipca - czwórka labików Potrzeba DT!!!

Post autor: porcella »

Taki intensywny zapach moczu może (nie musi) oznaczać jakąś infekcję dróg moczowych - pospolitą u świnek, bo ich narządy mają kontakt z podłożem. Złapałabym mocz i dała do zbadania, a niezależnie od tego można dawać 1/6 tabletki uroseptu - na pewno nie zaszkodzi.
Może to być też wpływ jakiegoś pokarmu - kapustne wszystkie wzmagają zapachy. Nawet liście kalarepki.
Sama uzywam mat, piorę je w automacie - zamknięte w starej poszewce - do prania dodaję sporo octu i troszeczkę płynu do prania. Suszę na balkonie - na słońcu. Ale nie ma konieczności uzywania mat.

Jeśli mogę cos doradzić dla labów - nie szykuj im norek, jest gorąco i będą się o nie lały. Każdy przedmiot wlożony do klatki może byc powodem do draki u takich zestresowanych nastolatków płci męskiej. Dopiero, jak wyluzują, można spróbować, i raczej dałabym ze dwa pudelka po butach z wyciętymi z boku wejściami. One się będą na początku tylko przeganiały gromadką z kata w kąt.
Żeby zaobserwowac zachowanie, lepiej tylko przykryć klatkę ręcznikiem, tak, żeby z jednej strony zwisał i rzucić solidną kupę siana na środek.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13494
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Urodzeni 3-go lipca - czwórka labików Potrzeba DT!!!

Post autor: pucka69 »

Jak je wczoraj karmiłam to taki rudy jasny podszedł i wziął ogórka z ręki. Oraz pił przy mnie wodę z pojnika. Najśmielszy jest zdecydowanie.
Obrazek
karpatka

Re: Urodzeni 3-go lipca - czwórka labików Potrzeba DT!!!

Post autor: karpatka »

Liście kalarepy to ich podstawowa dieta. Kochają je na zabój. :D Zazwyczaj jedzą liście kalarepy+coś lub jarmuż+coś. ;-)
Poza tym maty cuchną nie moczem, a piżmem i samczym, hmm temperamentem. Pomimo tego, że nie są już agresywne, niestety jak się zaczną kłócić np o konkretną marchewkę, to zaczynają dziwny taniec w którym podnoszą nogi i leją na siebie jak psy. Niewiele i nie moczu, ale tego białawego, śmierdzącego paskudztwa, którego nie mogę się pozbyć. W końcu sikanie na kolegę to przednia zabawa. ;-)
odeta89

Re: Urodzeni 3-go lipca - czwórka labików Potrzeba DT!!!

Post autor: odeta89 »

karpatka pisze:Niewiele i nie moczu, ale tego białawego, śmierdzącego paskudztwa, którego nie mogę się pozbyć. W końcu sikanie na kolegę to przednia zabawa. ;-)
to sperma :P
lubię

Re: Urodzeni 3-go lipca - czwórka labików Potrzeba DT!!!

Post autor: lubię »

To dopiero jest zabawa :mrgreen: Świnie w każdym calu i jakby nie patrzeć :szczerbaty:
karpatka

Re: Urodzeni 3-go lipca - czwórka labików Potrzeba DT!!!

Post autor: karpatka »

Maluchy już u mnie. Padam na twarz. Szoguny małe. :D
Awatar użytkownika
Elurin
Moderator globalny
Posty: 2666
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:43
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Urodzeni 3-go lipca - czwórka labików Potrzeba DT!!!

Post autor: Elurin »

karpatka pisze:Szoguny małe. :D
To co, dasz któremuś na imię Anjin-san? ;)
Peu importe notre âge
On est tous écoliers
Il faut tourner des pages
Réapprendre à voler
Par Lynda Lemay
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laboświnki”