Suchy pokarm

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

MEMOrySTICKer

Re: Suchy pokarm

Post autor: MEMOrySTICKer »

Nie znam karmy Mucki, ale kupowałam /kupuję dla moich chłopaków siano i mieszanki ziołowe tego producenta. Jakość bardzo dobra, chłopaki zadowolone. Oceniając na tle produktów innych marek oceniam Mucki jako jedną z tych wart uwagi. Poza Mucki bardzo sobie chwalę markę Bunny (do pokarmu Bunny Basis Marzenie świnki morskie przekonywali się dosyć długo, ale jak teraz jedzą go bardzo chętnie) oraz Timę (tu szczególnie maty lniane - są rewelacyjne).
dominika_b

Re: Suchy pokarm

Post autor: dominika_b »

Eee, cenowo bardziej się opłaca od CC. :D Następnym razem ją wezmę
MEMOrySTICKer

Re: Suchy pokarm

Post autor: MEMOrySTICKer »

Ja tylko przypomnę, że zmieniając pokarm należy pamiętać, by robić to stopniowo (u psów zaleca się rozłożenie wprowadzania nowego pokarmu na 10-14 dni, dokładnych zaleceń w odniesieniu do świnek nie znam). Związane jest to z koniecznością przystosowania się flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym. Określone składniki pokarmu sprzyjają rozwojowi konkretnej flory. Jeśli zmiana jest zbyt gwałtowna, może dojść do patogennych procesów gnilnych w przewodzie i sensacje żołądkowe gotowe.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2013, 10:28 przez MEMOrySTICKer, łącznie zmieniany 1 raz.
dominika_b

Re: Suchy pokarm

Post autor: dominika_b »

Moje uwielbiają Time Mega C i bardzo mnie to cieszy. :D :D
Awatar użytkownika
awa39
Posty: 175
Rejestracja: 17 lip 2013, 15:50
Miejscowość: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Suchy pokarm

Post autor: awa39 »

awa39 pisze:Ostatnio dostałam od weta trochę karmy TROVET, małe ciemnozielone kuleczki bardzo moim prośkom zasmakowały ( na co dzień jedzą tylko CC - innej nie ruszają). W w/wym karmach nie znalazłam opisu TROVET co o niej sądzicie, czy można ją stosować zamiennie z CC jako urozmaicenie i czy jest jakościowo tak dobra jak CC?

Czy nikt nie stosuje TROVET-u, czy jest warta uwagi i pieniędzy?
speedy

Re: Suchy pokarm

Post autor: speedy »

awa39 pisze:Czy nikt nie stosuje TROVET-u, czy jest warta uwagi i pieniędzy?
Ja nie kupowałam świnkom, ale z tego co pamiętam ze starego forum, to była oceniana pozytywnie. Może zapytaj jeszcze w SB, tam szybciej ktoś zauważy ;)
Luwczus

Re: Suchy pokarm

Post autor: Luwczus »

Moja uwielbia Trovet więc szczerze polecam :)
dominika_b

Re: Suchy pokarm

Post autor: dominika_b »

Trovet czyli taka co ma zielone opakowanie i świnke rozetke na nim?
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Suchy pokarm

Post autor: Jack Daniel's »

Nie. Trovet ma taki szaro-fioletowy design. Z tego, co pamiętam to już podchodzi pod specjalistyczną karmę weterynaryjną. Więc i cena jest odpowiednio wyższa. Kiedyś dostałem na spróbowanie, to tylko tymczasy się tym żywiły, które miały niedobory wszystkiego. A moim rezydentkom nie smakowała.
Podpis usunięty przez administratora.
Talia

Re: Suchy pokarm

Post autor: Talia »

JD, o tą Ci chodzi? http://images.sklepy24.pl/92944695/3956 ... h-275g.jpg
To już konkretnie specjalistyczna musi być skoro kg kosztuje ponad 50zł :shock:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”