Podziel się z nami swoimi myślami!

Dyskusje niekoniecznie o świnkach.

Moderatorzy: Panna Fiu Fiu, Dzima, kakazuma

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23062
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Podziel się z nami swoimi myślami!

Post autor: porcella »

Jack Daniel's pisze:Trochę smutno, że doświadczone i jakby nie patrzeć zasłużone DT zostaje usunięte z grupy DT na forum, bo już nie jest seledynowym, czyli członkiem SPŚM. No cóż - tylko bez płaczu, że nie ma gdzie świnek upchnąć. No, to tyle jeżeli chodzi o żale i smutki :)
P.S. Mam nadzieję, że świnka która zeszła w MV (a jej dwie koleżanki jeszcze w domku) zostanie zgłoszona z art 35. w związku z art. 6, pkt. 2 ustęp 10 UoOZ (a koleżanki odebrane). Lubię zajmuje się sprawą, a ja zostałem poproszony o konsultację prawną przez zainteresowaną osobę. Myślę, że pozostałe 2 świnki można (i należy wręcz) odebrać z art. 7, pkt. 3 ww. Ustawy
Bardzo proszę, nie pisz takich nieprzemyślanych rzeczy w publicznym wątku. Ustawę każdy może sobie przeczytać, problem w dostosowaniu przepisu do właściwej sytuacji. Jestem przekonana, że tu to nie zachodzi.
W omawianym przypadku przyczyną śmiertelnego zejścia była choroba - byc może źle lub za późno wykryta, ale leczona w specjalistycznej lecznicy.
Na pewno nikt nie będzie odbierać świnek z niczyjego domu z powodu nieporadności w leczeniu. Pani- postąpiła rozsądnie, bo kiedy koszty leczenia przerosły jej możliwości, uznała, że się zwierząt zrzeknie.
W przeciwieństwie do innej, nieznanej bliżej osoby, która podrzuciła dzisiaj dwie świnki (trzyletnie samce) a Straż Miejska je zgarnęła na nasze barki.

BTW - zamiast się obrażać mógłbyś po prostu napisać, że chcecie być znowu DT i prosisz o dostęp do grupy.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Podziel się z nami swoimi myślami!

Post autor: Jack Daniel's »

Ale przecież nigdy nie pisaliśmy, że nie chcemy być DT, bo chyba między zawieszeniem, a całkowitą rezygnacją jest różnica, nie? Aga też ma się zgłosić do koordynatora na "przesłuchanie"? Może od razu test jakiś napiszmy? Dla mnie to niepoważne i takie trochę zagranie 'z zemsty'. Ale to tylko moje subiektywne wrażenie :)

Dla mnie przesłanki zachodzą, co do sprawy. Po konsultacji oczywiście to napisałem, sam nie mam jeszcze tyle doświadczenia. Już z Kasią wyjaśniam na PW.
Awatar użytkownika
Cynthia
Moderator globalny
Posty: 12502
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:05
Miejscowość: Kęty/Zielonka
Lokalizacja: Kęty/Zielonka
Kontakt:

Re: Podziel się z nami swoimi myślami!

Post autor: Cynthia »

Chcenie nie ma nic do rzeczy. Pisałeś że nie możecie być DT, a że ta przerwa trwa półtora roku no to Cię nie ma w grupie. Ale jak wracasz do tymczasowania nie ma problemu. To co, bierzesz labki z MV? Przywrócić Cię do grupy jako oficjalne DT?
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13495
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Podziel się z nami swoimi myślami!

Post autor: pucka69 »

Jack Daniel's pisze:Dla mnie przesłanki zachodzą, co do sprawy. Po konsultacji oczywiście to napisałem, sam nie mam jeszcze tyle doświadczenia.
Jakie to są przesłanki? Tylko konkretnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Podziel się z nami swoimi myślami!

Post autor: Jack Daniel's »

pucka69 pisze:
Jack Daniel's pisze:Dla mnie przesłanki zachodzą, co do sprawy. Po konsultacji oczywiście to napisałem, sam nie mam jeszcze tyle doświadczenia.
Jakie to są przesłanki? Tylko konkretnie.
Konkretnie, to sprawy nie ruszam, póki konkretne osoby mają konkretny kontakt z obecnymi opiekunami. Dość konkretnie, czy mało konkretnie? Wymieniłem konkretne artykuły wcześniej. Co ja się będę publicznie rozpisywał... obiecałem - nie wypada.
Cynthia pisze:Chcenie nie ma nic do rzeczy. Pisałeś że nie możecie być DT, a że ta przerwa trwa półtora roku no to Cię nie ma w grupie. Ale jak wracasz do tymczasowania nie ma problemu. To co, bierzesz labki z MV? Przywrócić Cię do grupy jako oficjalne DT?
No tak. Ale Aga jakimś dziwnym trafem w grupie jest :) A DT mamy wspólne. Czyli wychodzi dyskryminacja po kolorku, oj nieładnie. Przywrócić do grupy? Łaskawcy :)
Przemyślę, czy wezmę labki. Jeszcze pół roku temu bym się nie zastanawiał. Ale skoro łaskawie miałbym zostać znowu DT, to ja łaskawie przemyślę. Bo chyba cierpicie na nadmiar DT, skoro i tak się ich pozbywacie lekką ręką.
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13495
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Podziel się z nami swoimi myślami!

Post autor: pucka69 »

Super że mnie zbyłeś. Konkrety same, naprawdę. Nie wypada? Łał ...
Świnka nie była zaniedbana. Pani ją leczyła dopóki była wydolna finansowo, potem nam ją oddała. Więc za co ja mamy właściwie zgłaszać? Nie ma obowiązku bycia spostrzegawczym oraz posiadania dużej ilości gotówki. Co napiszesz? "Właścicielka nie dość szybko zauważyła że świnka jest chora"? Czy "Właścicielka nie dysponowała funduszami pozwalającymi na leczenie świnki"?
Obrazek
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23062
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Podziel się z nami swoimi myślami!

Post autor: porcella »

A policja zabije nas śmiechem i będzie miała rację.
Poza tym - co za sens robić problemy ze spraw prostych? Chcecie pomóc - pomagajcie. Nie - to nie.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Podziel się z nami swoimi myślami!

Post autor: Jack Daniel's »

Spytam u źródła, jak to było z tym karmieniem ;) Dlatego powtórzę - co ja się będę rozpisywał, nie mając pełnych danych. Nie znam najwyraźniej całej sytuacji.

@Porcello, to nie ja robię problem. Ja się tylko zastanawiam co za różnica między "zawieszam", a "rezygnuję" i czemu dopiero dziś dowiaduję się, że jest jakiś okres, jaki przerwa od tymczasowania nie może trwać. Półtora roku to My walczyliśmy dzień w dzień praktycznie o zdrowie i życie świnki - mimo iż inni członkowie w między czasie otwarcie kazali ją nam dać do uśpienia, bo to nie ma sensu. To nas kosztowało straszne finanse. I tymczasy miałyby cierpieć z tego powodu? Przez te wypominane półtora roku straciliśmy w rodzinie 4 świnki. I co więcej - ostatnie tymczasy wydaliśmy do adopcji przed świętami Bożego Narodzenia 2014. Rzeczywiście. PÓŁTORA ROKU jak obszył.
Jak napisałem. Łaskawcy.
Awatar użytkownika
Panna Fiu Fiu
Administrator
Posty: 7609
Rejestracja: 07 lip 2013, 17:15
Miejscowość: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Podziel się z nami swoimi myślami!

Post autor: Panna Fiu Fiu »

Dlaczego Metalove jeszcze była (a już nie jest)? Bo ma nick na M a Ty masz na J. Grupę sprawdza się alfabetycznie bo tak jest prościej. ;) Z grupy wypadła tęcza kolorów ale tylko Ty masz jakiś problem. :) Po co Ci dostęp do działu z numerkami, problemami DT, poradnikiem i umawianiem się kto co bierze na DT skoro Ty nie brałeś? Po co Ci "spam" (jak to zawsze ładnie mówisz) PW z pytaniem czy ktoś coś weźmie?
Obrazek
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13495
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Podziel się z nami swoimi myślami!

Post autor: pucka69 »

Jack Daniel's pisze:Spytam u źródła, jak to było z tym karmieniem ;) Dlatego powtórzę - co ja się będę rozpisywał, nie mając pełnych danych. Nie znam najwyraźniej całej sytuacji.
Znaczy co? Zadzwonisz do pani i będziesz ją pytał czy karmiła? Czy zamierzasz pytać Pulsvet lub Medicavet? Jako kto będziesz pytał, przepraszam? Jako osoba prywatna, tak?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze sprawy”