Kuwetkowanie, załatwianie się do kuwetki

Czyli czym Twoja świnka zaskoczyć potrafi

Moderator: Pulpecja

pyszczek

Re: Swinka nie chce sie zalatwiac do kuwetki

Post autor: pyszczek »

Bardzo mnie to wlasnie zastanawia i bawi bo mój prosiak to jak nie miał dry-bedu to sikal i bobki gubił gdzie popadnie, lecz po kupnie i wstawieniu kuwetki robi tylko tam :P
Moim zdaniem to zależy też od prosiaczka i jego widzimisie, ale tak jak wyżej wstaw kuwetkę tam gdzie najczęściej robi. :)
Majka745

Re: Swinka nie chce sie zalatwiac do kuwetki

Post autor: Majka745 »

Ja też próbowałam różnych sposobów, aby nauczyć moich chłopców załatwiać się do kuwetki. Sposób z przekładaniem bobków i siśków też przetestowałam - u moich okazał się nieskuteczny. W końcu uznałam, że to bezsensu, bo i tak robią jak im się podoba, i ku mojemu ździwieniu świnki załapały do czego służy ta kuwetka wypełniona granulatem, która stoi w ich klatce. Co prawda tylko siusiają do niej, bo z bobkami, to różnie - ale i tak jestem z nich dumna. :D A na wybiegu wszystko robią, tam gdzie należy. :102:
P.S. Słyszałam, że świnka musi mieć inną ściółkę w kuwetce, a inną w klatce. Ja moim klatkę wykładam ręcznikiem, a na to dywaniki, a do kuwetki sypię granulat. ;)
KarolciaB

Re: Swinka nie chce sie zalatwiac do kuwetki

Post autor: KarolciaB »

Hej :D
Mam mały problem z moimi dziewczynami. Klatka moich świniaczków jest zawsze otwarta, dziewczyny biegają po pokoju. Jest on w 100% bezpieczny już dawno o to zadbałam, problem tkwi gdzie indziej. Dziewczyny maja swoje dwa ulubione miejsca ( pod szawkami ), jak bym tam nie wysprzątała, odkaziła one i tak jak wychodzą to siusiają i robią bobki właśnie w tych miejscach. Oczywiście normalnie załatwiają się również w klatce. Chciałabym ograniczyć do minimum załatwianie się świnek właśnie w tych miejscach. Macie jakieś pomysły jak to zrobić? Dzięki za wszystkie odpowiedzi :buzki:
Majka745

Re: Swinka nie chce sie zalatwiac do kuwetki

Post autor: Majka745 »

Może spróbuj jakoś uniemożliwić im wchodzenie w te miejsca albo poszukaj w necie może jest jakiś zapach którego świnki nie lubią, to powinno je zniechęcić. Dla psów i kotów, a właściwie przeciw psom i kotom, są takie preparaty. Jak np. kot drapie meble, to wystarczy popsikać i wtedy nawet podejdzie. Albo jak pies sika gdzieś w domu, to tak samo - popsikamy i tam więcej nie nasika. Sama używałam takich preparatów (o ile dobrze pamiętam, były to firmy "Akyszek") i teraz kot nie drapie mi łóżka, chyba że zapach wywietrzeje, to trzeba popsikać jeszcze raz; no o psie że już załatwia się na dworzu, to chyba nie muszę pisać? ;)
Nie wiem czy takie coś dla gryzoni znajdziesz, ale może jakiegoś zapachu nie lubią? może to by podziało... jak coś znajdziesz, to napisz jestem ciekawa, a na dodatek może się komuś przydać ;)
Farizah

Re: Swinka nie chce sie zalatwiac do kuwetki

Post autor: Farizah »

ja mam pytanie- moje świnki załatwiaja się do kuwetki ale zastanawiam się czy jak nasypię im tam granulatu to czy go nie zjedzą?
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Swinka nie chce sie zalatwiac do kuwetki

Post autor: kimera »

Karolciu, najprostsze rozwiązanie twojego problemu to położenie w tych miejscach podkładu higienicznego. Swinki wybrały sobie to miejsce i raczej nie przestaną go używać. Za to nie powinny chdzić nigdzie indziej.
Granulat - żwirek drewniany do kuwet jest OK, świnki nie będą go jeść.
Majka745

Re: Swinka nie chce sie zalatwiac do kuwetki

Post autor: Majka745 »

kimera pisze:Granulat - żwirek drewniany do kuwet jest OK, świnki nie będą go jeść.
A nawet jakby się zdarzyło, to nic im nie będzie. Granulat jest w pełni bezpieczny. ;)
patrynia99

Re: Swinka nie chce sie zalatwiac do kuwetki

Post autor: patrynia99 »

Ja równierz mam problem... :help: mój prosiaczek odkąd kupiłam mu kuwetę, cofa się (jak to samce przed wypróżnieniem) i zatrzymuje zaraz przed kuwetą!!! Kuwete ma w klatce ok. 3 tydzień i się tak zastanawiam czy ja coś źle zrobiłam, czy mój facet poprostu robi mi na złość.... :idontknow: Ściółka w klatce to najzwyklejsze trociny a do kuwetki sypię piasek...
PS: Sposób z przekładaniem kupek i siuśków jak dotąd nie działa.... :-(
Majka745

Re: Swinka nie chce sie zalatwiac do kuwetki

Post autor: Majka745 »

patrynia99 pisze:Sposób z przekładaniem kupek i siuśków jak dotąd nie działa....
U mnie, to też nie działało. A jak masz ustawione w klatce, spróbuj może poprzestawiać. Możesz dać poidełko nad kuwetką, niektóre świnki piją i siusiają jednocześnie, a przynajmniej tak wyczytałam.
patrynia99

Re: Swinka nie chce sie zalatwiac do kuwetki

Post autor: patrynia99 »

Dziękuję i na pewno wypróbuję :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania, nawyki, wybryki”