Stado po nowemu Ruda, Chmura, Sprocket, Panda, bez Arayi II

Świnki, które znalazły swoje domy

Moderator: silje

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23062
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Wielka Czwórka - Araya i Reszta, znów zmiany w ekipie

Post autor: porcella »

Ale 930g? Nie spodziewalam się, że chudziak tak pięknie przybierze :like:
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Wielka Czwórka - Araya i Reszta, znów zmiany w ekipie

Post autor: sosnowa »

Jaka ona jest cudowna. Też się rozpłynęłam :love: :love: :love: :buzki:
Awatar użytkownika
Lidka1
Posty: 238
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:04
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Wielka Czwórka - Araya i Reszta, znów zmiany w ekipie

Post autor: Lidka1 »

Dawno się nie odzywaliśmy, bo właściwie nie było żadnych ekscesów. Aż do piątku.... Ponieważ Araśka zachowywała się trochę "podejrzanie" a Behemoth postanowił jednak, że dostosuje się do wyglądu różnych metalowych guru i stwierdził, że żylastość i zasuszenie jest jednak lepsze (choć żadnych innych objawów nie przejawiał), zmobilizowało mnie to w końcu do pojechania na przegląd (jedynie Diabełek w terminie) - i mamy klops. Behemoth ma znowu zapalenie nerek, większe niż poprzednio (na szczęście pozostałe części dróg moczowych są w porządku) i niestety anemię. Leczymy się intensywnie - wór tabletek + kroplówki, za tydzień kontrolna krew i zobaczymy co dalej, za dwa tygodnie usg. Trufla na dość szybką kastrację, bo się cysty ruszyły :glowawmur:. Araya seniorka, która w sumie mnie zmobilizowała, zdrowa jak koń na szczęście (tylko za gruba, ale jak odchudzać, jak w stadzie dwa szczupaki :roll: ), Ruda również w porządku, tylko trochę chuda.... I jeszcze mamy (tzn. ktoś ma) lokatorów na gapę - więc jeszcze dodatkowo fenbendazol bo nicienie w bobkach :(. Na razie Behemoth priorytetem, Trufla musi chwilę wytrzymać - w dwa dni wydałam ponad 1000 zł, a to dopiero początek :glowawmur:
Także ten, o kciuki prosimy.... I ewentualnie jakby ktoś miał się podzielić rubenalem, to chętnie odkupimy kilka tabletek. W sklepach opakowania 300mg/60 tabl. - bez sensu wydana kasa, nie zjemy tyle, a Pulsvet ma ostatnie zapasy 75mg i nie bardzo chce sprzedać, bo nigdzie nie można go kupić.
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Wielka Czwórka - Araya i Reszta, znów zmiany w ekipie

Post autor: sosnowa »

O rety, to się narobiło. Kciuki z całych sił!
Rubenalu niestety nie mam już.
Daj sobie spokój z odchudzaniem, po pierwsze, to faktycznie, jak to niby zrobić w tej sytuacji, po drugie, jak ona jest starsza a w dobrym stanie, to bym nie ruszała. Niestety, wszyscy aż za dobrze wiemy, jak to jest z tymi grubymi, co to nagle schudli.
Mocno trzymam.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23062
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Wielka Czwórka - Araya i Reszta, znów zmiany w ekipie

Post autor: porcella »

Kciuki zbiorowo i nieustająco. BTW coś mi mówi, że jak się pozbędziecie nicieni, to i zdrowie wróci stadu. To straszne świństwo jest a jak wytrujesz żywe, to jeszcze organizm się pozbywa tzw produktów przemiany materii i w ogóle fuj. Rubenalu niestety nie mam. Ale krzyknij na FB, na Caviarni, nie tylko na warszawskiej, tam jest sporo osób, a nuż?
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
Lidka1
Posty: 238
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:04
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Wielka Czwórka - Araya i Reszta, znów zmiany w ekipie

Post autor: Lidka1 »

porcella pisze: BTW coś mi mówi, że jak się pozbędziecie nicieni, to i zdrowie wróci stadu. To straszne świństwo jest a jak wytrujesz żywe, to jeszcze organizm się pozbywa tzw produktów przemiany materii i w ogóle fuj.
Mam nadzieję - już raz przerabialiśmy nicienie, na razie trochę brak apetytu po fenbendazolu, ale wtedy też tak było. Chociaż dla mnie gorsze gardie - nie mogliśmy się choler pozbyć przez długi czas :glowawmur:

Jedziemy dziś ze szczupakiem na kontrolę - macanie i krew. Nie przybrał ani grama, ale przynajmniej nie schudł. I jednak jest bardziej żywotny niż przed tygodniem. Mam nadzieję, że już kroplówki nie będą potrzebne - ostatnia była mocno oprotestowana i paszcznie, i cieleśnie :(. Spróbuję jeszcze wycyganić rubenal - z nim ogólnie jest problem, na fb jakaś dziewczyna też niedawno szukała. Ostatecznie najwyżej kupię opakowanie i ja się będę dzielić...
Awatar użytkownika
Lidka1
Posty: 238
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:04
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Wielka Czwórka - Araya i Reszta, znów zmiany w ekipie

Post autor: Lidka1 »

Jestem załamana :sadness: Byliśmy wczoraj na kontrolnych badaniach krwi i dziś pani dr zadzwoniła - po tygodniu leczenia wyniki są jeszcze gorsze. Bardzo wysoka kreatynina, wysoki mocznik... Od jutra kroplówki dożylne + posiew moczu + zmiana antybiotyku + USG na cito :( Bardzo się boję, że to nie przyniesie poprawy, cholernie boję się zostawiać go w szpitalu - mam paskudne doświadczenia i z Vabikiem i z Twisterem - żaden z nich już nie wrócił :sadness: Chce mi się najzwyczajniej w świecie wyć... Trzymajcie proszę mocno kciuki.
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Wielka Czwórka - Araya i Reszta, znów zmiany w ekipie

Post autor: sosnowa »

Całym sercem i z całych sił.
Pisz, jak jest, murem z Wami.
Awatar użytkownika
Lidka1
Posty: 238
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:04
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Wielka Czwórka - Araya i Reszta, znów zmiany w ekipie

Post autor: Lidka1 »

sosnowa pisze: Pisz, jak jest.
No jest niestety bardzo nieciekawie. Po 8 dniach antybiotykoterapii zamiast poprawy mamy zapalenie prawie wszystkiego - trzustki, żołądka, jelit i nadal nerek. Behemoth przestał jeść samodzielnie, niezbyt chętnie je ratunkową i ogólnie jest bardzo słaby i odrętwiały. Długo wczoraj rozmawiałam z wetką - spróbujemy jeszcze powalczyć - dostał metronidazol i bactrim, kroplówki dożylne, mocny przeciwbólowy. Dajemy mu czas do poniedziałku - jeśli nie będzie poprawy, to nie pozwolimy, żeby dłużej cierpiał. To wszystko nie tak miało być :sadness: Baby wiedzą, że coś się dzieje - jest cicho i smutno. Ruda spędza czas pod legowiskiem, żarcie zostaje w miskach... ech...
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Wielka Czwórka - Araya i Reszta, znów zmiany w ekipie

Post autor: sosnowa »

:sadness: :glowawmur: :fingerscrossed: :fingerscrossed: :fingerscrossed:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uratowane”