Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

czyli jak własnoręcznie zrobić hamak, domek, półkę itp.

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
czarna4472

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: czarna4472 »

potrzebuje jakiegos pomyslu ze tak powiem na juz i z tego co mam pod reka bo nie bedzie niestety to stale rozwiazanie :cry:
lubię

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: lubię »

Świnki nie powinny mieć problemu z przeskakiwaniem nad brzegiem kuwety, może trochę im zajmie załapanie, że mogą to robić ;) Ale jeśli koniecznie chcesz im ułatwić, to weź koc, zwiń go wzdłuż w szeroki makaron i połóż na łączonych brzegach kuwet, a końce trochę podwiń, żeby się utworzył jakby stopień. Szybko i nietrwale, ale dość skutecznie :D
czarna4472

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: czarna4472 »

już załapały na szczęście :102: kochani, a może macie jakiś pomysł jak z dwóch składanych setek zrobić klatkę dwupoziomową? ma to sens co myślicie?
lubię

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: lubię »

Nie wiem, czy się da - ja mam piętrową i ta dolna część jest sporo wyższa od górnej, bo tam wchodzi kuweta z góry. Musiałabyś chyba od razu wstawić w regał, żeby to się trzymało :|
czarna4472

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: czarna4472 »

tzn wiesz jedną mam otwierana z góry na środku i bym tylko te drzwiczki wywaliła ,a na reszcie krat opierałby się spód tej górnej klatki. Raczej zastanawiam się pod jakim kątem zrobić im podest żeby sobie na luzie mogły iść, a nie się wspinać. I co za tym idzie czy zrobić im półpiętra żeby zmniejszyć te kąty? I ewentualnie jakiej szerokości zrobić półkę pierwszą i półpiętra i jak już będzie podest wychodził na górna klatkę to jak go przymocować żeby była to bezpieczna konstrukcja ,która nie grozi zawaleniem i uszkodzeniem moich kochanych prosiaczków.
lubię

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: lubię »

Nie wiem czy kraty nie będą się uginać (ja w tej chwili mam klatki ustawione jedna na drugiej i muszę podpierać panelami, żeby się nie uginało). A kąty - im mniejsze tym lepsze, obsługa rampy i tak trochę im zajmie. Półki możesz zrobić szersze, będą miały od razu domek. Jak ustabilizować? Hmm, może małe otworki w kuwecie i po prostu przykręcać? Albo na kołeczki, byle się nie przesuwało? U mnie rampa do klatki ma na górze szerszą deszczułkę, ale bez dociążenia/dociśnięcia jej nie jest stabilna i jak prosiaki buszują po klatce, to mogą ją bez problemu zrzucić (na szczęście jest lekka, ale denerwuje mnie konieczność uzupełniania takich niedoróbek). Chyba że ta deseczka byłaby na całą szerokość klatki, wtedy nie mogłyby jej zrzucić. Możesz też zrobić wcięcie na dolnej półce dokładnie na wymiar rampy, to by zabezpieczało przed przesuwaniem.
czarna4472

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: czarna4472 »

lubię ,dzięki wielkie na pewno przydadzą mi się twoje rady :love: :buzki: :buzki: :buzki:
lubię

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: lubię »

Cała przyjemność po mojej stronie, szkoda że czasu brak na dokładniejsze przemyślenie projektu :)
MojProsiaczekTolek

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: MojProsiaczekTolek »

Tolek, od kąt pamiętam, nigdy nie robił sobie nic z tego, że jego hamaczki, norki, tuneliki i legowiska były mokre i aż przesiąknięte siurami. Postanowiłam więc definitywnie zakończyć im żywot i je po prostu wyrzucić (no bo ile razy w tygodniu można nastawiać pralkę z wyłącznie Tolusiowymi rzeczami?). Jednak, jakiś czas temu, z pomocą przyszedł wujek Google i dziwnym zbiegiem okoliczności trafiłam na jakieś gryzolubne forum (nie będę pisać nazwy, bo to może być (anty)reklama :lol:), na którym to też znalazłam `przepis` na hamak z wykorzystaniem maty łazienkowej ;), która zaraz po zamontowaniu:
a) zakochała się w Tolku (z wzajemnością; boję się, że mam konkurencję :laugh:)
b) problem przemoczonych materiałów znikł w magiczny sposób, a to dlatego, że mata przepuszcza wszystkie siury w dół na ... kolejną matę, a w efekcie na trociny :buzki:
c) tylko raz (w sobotę) piorę całe ekwipunek (głównie maty, cudotwórczy hamak i tunele), a w razie mokrej i nieestetycznie wyglądającego hamaka - przecieram tylko mokrą szmatką, a ja mogę iść na jogę :mrgreen:

Jeżeli wy też macie problem z wiecznie mokrym, materiałowym wyposażeniem, albo nie rozumiecie jak zrobić tak piękne klatki, jakie można podziwiać w dziale `Świnkowe mieszkanko` - to mamy rozwiązanie!

Co potrzebujemy?
⦁ kawałek maty łazienkowej, dopasowany do wielkości świnki
⦁ 1,5-2 m taśmy z poliestru; do kupienia w pasmanterii lub sklepie z materiałami
⦁ igła do szycia lub nietoksyczny, mocny klej
⦁ karabińczyki, zatrzaski lub agrafki - ewentualnie

Mierzymy świnkę i wycinamy odpowiednio wielki prostokąt; tak duży aby świnka mogła się w nim bezproblemowo zmieścić, a jeszcze zostanie luz po bokach. Odmierzamy idealny kawałek taśmy; taśma będzie przebiegać po przekątnych hamaka i powinna z obu stron wystawać 30-50 cm (zależne od wielkości klatki i od wielkości na jakiej chcemy powiesić hamak) by wygodnie można było przywiesić hamak do prętów.
[img][IMG]http://i61.tinypic.com/161luzp.png[/img][/img]
Taśmę przyszywamy do maty lub - idąc na łatwiznę - przyklejamy mocnym klejem i zostawiamy do wyschnięcia. Ostatecznie możemy przyszyć zatrzaski, karabińczyki lub przypiąć agrafki (tylko na niewielkiej odległości od podłoża; na większej - mogą nie wytrzymać), aby wygodniej przymocować hamaczek do klatki.
[img][IMG]http://i59.tinypic.com/315g3s1.png[/img][/img]

PS. Zdjęcia nie są moje i zostały znalezione na innym forum
MojProsiaczekTolek

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: MojProsiaczekTolek »

Tolek, od kąt pamiętam, nigdy nie robił sobie nic z tego, że jego hamaczki, norki, tuneliki i legowiska były mokre i aż przesiąknięte siurami. Postanowiłam więc definitywnie zakończyć im żywot i je po prostu wyrzucić (no bo ile razy w tygodniu można nastawiać pralkę z wyłącznie Tolusiowymi rzeczami?). Jednak, jakiś czas temu, z pomocą przyszedł wujek Google i dziwnym zbiegiem okoliczności trafiłam na jakieś gryzolubne forum (nie będę pisać nazwy, bo to może być (anty)reklama :lol:), na którym to też znalazłam `przepis` na hamak z wykorzystaniem maty łazienkowej ;), która zaraz po zamontowaniu:
a) zakochała się w Tolku (z wzajemnością; boję się, że mam konkurencję :laugh:)
b) problem przemoczonych materiałów znikł w magiczny sposób, a to dlatego, że mata przepuszcza wszystkie siury w dół na ... kolejną matę, a w efekcie na trociny :buzki:
c) tylko raz (w sobotę) piorę całe ekwipunek (głównie maty, cudotwórczy hamak i tunele), a w razie mokrej i nieestetycznie wyglądającego hamaka - przecieram tylko mokrą szmatką, a ja mogę iść na jogę :mrgreen:

Jeżeli wy też macie problem z wiecznie mokrym, materiałowym wyposażeniem, albo nie rozumiecie jak zrobić tak piękne klatki, jakie można podziwiać w dziale `Świnkowe mieszkanko` - to mamy rozwiązanie!

Co potrzebujemy?
⦁ kawałek maty łazienkowej, dopasowany do wielkości świnki
⦁ 1,5-2 m taśmy z poliestru; do kupienia w pasmanterii lub sklepie z materiałami
⦁ igła do szycia lub nietoksyczny, mocny klej
⦁ karabińczyki, zatrzaski lub agrafki - ewentualnie

Mierzymy świnkę i wycinamy odpowiednio wielki prostokąt; tak duży aby świnka mogła się w nim bezproblemowo zmieścić, a jeszcze zostanie luz po bokach. Odmierzamy idealny kawałek taśmy; taśma będzie przebiegać po przekątnych hamaka i powinna z obu stron wystawać 30-50 cm (zależne od wielkości klatki i od wielkości na jakiej chcemy powiesić hamak) by wygodnie można było przywiesić hamak do prętów.
Obrazek
Taśmę przyszywamy do maty lub - idąc na łatwiznę - przyklejamy mocnym klejem i zostawiamy do wyschnięcia. Ostatecznie możemy przyszyć zatrzaski, karabińczyki lub przypiąć agrafki (tylko na niewielkiej odległości od podłoża; na większej - mogą nie wytrzymać), aby wygodniej przymocować hamaczek do klatki.
Obrazek

PS. Zdjęcia nie są moje i zostały znalezione na innym forum
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”