Kuwetka

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

oldzej

Re: Kuwetka

Post autor: oldzej »

Ja również mam narożną. Jeden mój świnek jest porzadny i wie gdzie sie załatwiać a drugi to Wstreciuszek Brudasek i leje gdzie popadnie. :sadness:
Awatar użytkownika
dortezka
Posty: 7491
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:28
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re: Kuwetka

Post autor: dortezka »

u mnie w narożnej właśnie chodzą w róg, gdzie kuweta jest niższa i wypinają się "ponad" :szczerbaty:
Wątek moich Pipulek: :love:
http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... f=55&t=658

Halinko, Pigulku, Balbisiu, Fifi&Rifi, Freciu.. tęsknimy :cry: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =71&t=4215
basiek1205

Re: Kuwetka

Post autor: basiek1205 »

dortezka pisze:u mnie w narożnej właśnie chodzą w róg, gdzie kuweta jest niższa i wypinają się "ponad" :szczerbaty:

Hahahah :D świniaki cwaniaki :) :lol:
Awatar użytkownika
dortezka
Posty: 7491
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:28
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re: Kuwetka

Post autor: dortezka »

basiek1205 pisze:
dortezka pisze:u mnie w narożnej właśnie chodzą w róg, gdzie kuweta jest niższa i wypinają się "ponad" :szczerbaty:

Hahahah :D świniaki cwaniaki :) :lol:
no ba! kuwetują się? kuwetują! :lol:
Wątek moich Pipulek: :love:
http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... f=55&t=658

Halinko, Pigulku, Balbisiu, Fifi&Rifi, Freciu.. tęsknimy :cry: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =71&t=4215
Lena87

Re: Kuwetka

Post autor: Lena87 »

Ja mam w planach kupić kuwetę moim brudasom, bo zauważyłam, że w jednym kącie klatki się zazwyczaj załatwiają... Może jest szansa, że będą z niej korzystać... A jaki żwirek polecacie?
Hipo

Re: Kuwetka

Post autor: Hipo »

Ja kupiłam moim najpierw tę kuwetę narożną i wrzucałam tam bobki, nawet się tam załatwiały. A potem już obok niej, bo trzeba przeskoczyć, żeby do niej wejść więc po co ruszyć tyłek? Potem im kupiłam takie niskie tacki plastikowe, w każdym kącie stawiałam. No i załatwiały się obok nich, więc dałam sobie spokój :)
Awatar użytkownika
AniaOWCA
Posty: 32
Rejestracja: 11 sie 2013, 8:40
Miejscowość: Białystok
Kontakt:

Re: Kuwetka

Post autor: AniaOWCA »

Moje 3 świniozaury załatwiają się do 2 narożnych kuwet ustawionych w kuchni i brykają sobie po całym mieszkaniu. Jesteśmy z nich dumni :)
Niektórzy myślą, że świnka sama się nauczy korzystania z kuwety... Ok, świnki są inteligentne, ale bez przesady - wychowania nic nie zastąpi, przecież nawet psa na początku trzeba uświadomić gdzie należy się załatwiać ;)
Co prawda rzeczywiście zdarza się, że świnia o dziwo sama załapie, ale nie każda. Nasza Rolka od pierwszego dnia bobczy i siusia tylko do kuwety, ale np. Bójka i Szendi musieliśmy uczyć.
Bójka dłuuugo trzymaliśmy na żwirku wysypanym na całej długości klatki, bez kuwety, aż pewnego dnia nas olśniło, że może warto byłoby spróbować, bo i tak wraca do klatki, żeby się załatwić, więc czemu miałby nie wracać do narożnej kuwety? Przekonywaliśmy go smakołykami, nagradzaliśmy jak załatwiał się w kuwecie, prowadziliśmy go do kuwetki, wabiliśmy go, czasami po prostu sami go wstawialiśmy do niej i zawsze dawaliśmy ulubione jedzonko do pysia za to, że się załatwił do kuwety. Szybko zrozumiał.
Z Szendi było ciężko - myśleliśmy, że jest jakaś niereformowalna... :P No, ale w końcu też pojęła! :D
Nie zamykamy prosiaczków w klatkach, nie mamy nawet żadnego podłoża - żwirek tylko w 2 narożnych kuwetach i sianko w domku, bo i tak latają do kuwetek.
Jak przychodzą do nas znajomi to są w szoku, że świnki chodzą do kuwety i nie są nigdy zamykane w klatkach. Od razu nagle zaczęli postrzegać je jako inteligentne zwierzęta :)
Obrazek
Iris

Re: Kuwetka

Post autor: Iris »

AniaOWCA, gratuluję! Ja chyba nie doceniam świnek morskich, bo myślałam nad takim szkoleniem, ale nawet do niego nie przystąpiłam myśląc, że to za trudne dal świnki. Twoja opowieść podniosła mnie na duchu i zmotywowała do działania :D. Spróbujemy z moimi.

A poza tym Moja Mandy jest baardzo podobna, szczególnie z pyszczka do tej świnki pierwszej od lewej, w podpisie :D.
Pozdrawiam :)
Piorunowa

Re: Kuwetka

Post autor: Piorunowa »

dortezka pisze:u mnie w narożnej właśnie chodzą w róg, gdzie kuweta jest niższa i wypinają się "ponad" :szczerbaty:
A to kombinatory :D No ale do kuwetki się załatwiają, prawidłowo! :lol: A to, że nie zawsze się trafi... :redface:
:P
Madzior

Re: Kuwetka

Post autor: Madzior »

Myślicie, że kupno kuwetki stojącej poza klatką sprawdzi się? Moje pannice znalazły sobie róg stworzony przez ścianę i przylegającą do niej klatkę i kładę im na to koce, czapy, ale zawsze narąbią obok. Jakby jakąś specjalną radość sprawiało im szczanie na panele... :idontknow:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”