Domki - problemy, pytania, porady

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

Dianaxx

Re: Domek?

Post autor: Dianaxx »

Płochliwość się zmniejszyła, teraz to ja mogę skakać przy klatce a oni ze stoickim spokojem leżą :levitation: Wczoraj Wicher przespał na nim całą noc :D
Piorunowa

Re: Domek?

Post autor: Piorunowa »

To świetnie, że takie zmiany :D
marthi1

Re: Uwaga na domki z oknami!

Post autor: marthi1 »

Moje świnki mają domek z oknami i jak były małe to przez nie wchodziły. :D Ostatnio Luna przestraszyła się czegoś i chciała wejść przez okno, ale na szczęście nawet łepek jej się nie zmieścił. Będę uważać! :buzki:
Piorunowa

Re: Uwaga na domki z oknami!

Post autor: Piorunowa »

Czytałam już o podobnych przypadkach na innych forach. Domki z oknami niby niepozorne, a jednak mogą być niebezpieczne...
balbinkowo

Re: Uwaga na domki z oknami!

Post autor: balbinkowo »

Mnie właśnie dziś przydarzyło się coś takiego. Moja świnka wsadziła głowę przez okienko swojego nowego domku i narobiła sporo hałasu bo głowa nie chciała przejść z powrotem. Skończyło się "rozbiórką" domku, który teraz jest bez okienka , za to z poszerzonym wejściem ;) Szczęscie że byłam wtedy ze świniakiem u rodziców, to była szybka reakcja i działanie zespołowe. Aż strach pomyśleć co by było jakby nam się to przydarzyło w domu a ja sama bez narzędzi :( , albo gdybym w tym czasie była w pracy...brr... aż strach pomyśleć :shock:

Tak że ja również przestrzegam: UWAŻAJCIE NA OKIENKA W DOMKACH SWOICH PUPILI!
Alissma95

Re: Uwaga na domki z oknami!

Post autor: Alissma95 »

Wychodzi na to, że najlepiej albo zrobić domek samemu lub po prostu półkę zamontować. Najlepszym jak dla mnie rozwiązaniem są norki i hamaki z materiału (choć chyba nie dla każdej świnki są stworzone).
Rysia

Re: Uwaga na domki z oknami!

Post autor: Rysia »

Te okienka są niebezpieczne.
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Domki - problemy, pytania, porady

Post autor: Monalisa »

Ja mam okienka w domku, ale one mają takie sztachetki na krzyż przez środek. Świnki w ogóle się nimi nie interesują, no i oczywiście nie ma opcji żeby wsadziły w to głowę.

To taki domek jest:
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/wyp ... zon/229186

Tyle, że nie używają rampy (za dużo miejsca zajmuje i jakoś nie chciała wchodzić wolała wskoczyć) i wywaliłam przednią ściankę w domku na górze, żeby Chokuś mogła się lepiej pomieścić chociaż i tak się nie mieści, ewentualnie w poprzek.

Tak to wygląda, jeszcze z przedłużeniem w postaci mostka, są dwa miejsca na dole:
Obrazek

Obrazek
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Domki - problemy, pytania, porady

Post autor: Monalisa »

Ten drugi to miałam kiedyś, potem dałam siostrze. Ten pierwszy mi się nie podoba. Ogólnie one są dosyć cienkie i z jakiejś sklejki i tak jak np. świnka siostry sika w domku i na trocinach siedzi to bardzo szybko on się robi nieładny i butwieje.

To tak na jedną świnkę i chyba mniejszą.
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”