Mole książkowe

Dyskusje niekoniecznie o świnkach.

Moderatorzy: Panna Fiu Fiu, Dzima, kakazuma

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
csm-101

Re: Mole książkowe

Post autor: csm-101 »

kimera a miałaś do czynienia z czytnikami z e-inkiem nie lcd? Ja audiobooki też lubię ale do tego wystarcza mi w zupełności telefon.

Panna Fiu Fiu tylko błagam, żadnych naklejek ochronnych na ekran bo wtedy czytnik z e-papierem przestaje być czytnikiem z e-papierem i chamsko odbija światło. Lepiej kupić okładkę.
Awatar użytkownika
Panna Fiu Fiu
Administrator
Posty: 7609
Rejestracja: 07 lip 2013, 17:15
Miejscowość: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Mole książkowe

Post autor: Panna Fiu Fiu »

Miałam okazję korzystać z czytnika z naklejką. Byłam zadowolona :-)

Wracając do książek - jeszcze dodam, że lubię młodzieżówki różne (tzn. Szkoła przy Cmentarzu) oraz książki historyczne (II Wojna Światowa).
Obrazek
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Mole książkowe

Post autor: kimera »

Tak, widziałam czytniki z e-inkiem. Do czytania książek są zapewne lepsze, ale są też jednocześnie droższe. Mój telefon nadaje się tylko do dzwonienia (strasznie głupi model Nokia, z aparatem i odtwarzaczem, ale bez wyjścia :)).
Ja do swojego Prestigio dorobiłam sobie okładkę, która rzuca trochę cienia na ekran, dzięki czemu mogę czytać w autobusie przy oknie.
csm-101

Re: Mole książkowe

Post autor: csm-101 »

kimera teraz kindle classic można już kupić w naprawdę rozsądnej cenie. Jeżeli Twój telefon ma odtwarzacz mp3 to wcale nie jest głupi bo w sieci jest pełno audiobooków. A za pomocą ivony jak komuś nie przeszkadza sztuczny lektor, samemu łatwo przygotować audiobooka. Poza tym na telefony które obsługują gry java (czyli nawet najsłabsze modele) polecam mbooki. Za pomocą Tequillqa Cat Book Reader łatwo zrobić z ebooka mbooka.
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Mole książkowe

Post autor: kimera »

Nadal uważam, że bez sensu jest produkcja tanich modeli telefonów bez wyjścia i kart, bo nie po to kupuję telefon za 100 zł, żeby dokładać do niego abonament na internet w telefonie po to, żeby wyjąć zdjęcie lub wgrać muzykę.
csm-101

Re: Mole książkowe

Post autor: csm-101 »

A może ktoś się pochwali profilem na http://www.goodreads.com jeżeli ma? :D
Agmeszka

Re: Mole książkowe

Post autor: Agmeszka »

Ja tez uwielbiam czytac. Czytam wszystko co dobre od horrorow do obyczajowych.
Ostatnio przeczytalam Rok 1984 Orwella - dobra ksiazka.
Kiedys mialam faze na Koontza-Falszywa pamiec to super ksiazka,
czytalam tez Mastertona-Walhalla jedna z lepszych jego ksiazek,
lubie tez Kinga-gGra eralda, Misery.itd
Jedna z moich ulubionych ksiazek to Lot nad kukulczym gniazdem Kena Keseya.

Ja do czytania uzywam tableta, najzwyklejszego Manty. Teraz jest o tyle latwo ze ebooki sa dostepne od reki.
Oczywiscie uwielbiam szelest papieru, ale nie zawsze jest czas na chodzenie po bibliotekach i kasa na ksiazki.
Jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma :)
csm-101

Re: Mole książkowe

Post autor: csm-101 »

Agmeszka też ostatnio przeczytałem Rok 1984 Orwella. Bardzo dobra książka, nie tylko o historię opisaną w niej chodzi ale ma drugie dno. Jak dla mnie wymiata. Co do Lotu nad kukułczym gniazdem to książka napisana w znakomitym klimacie chociaż na koniec spodziewałem się chyba trochę czegoś innego, co nie zmienia faktu że była bardzo dobra.
Awatar użytkownika
Cynthia
Moderator globalny
Posty: 12502
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:05
Miejscowość: Kęty/Zielonka
Lokalizacja: Kęty/Zielonka
Kontakt:

Re: Mole książkowe

Post autor: Cynthia »

"Lot..." fantastyczny, z Orwella czytałam "Folwark zwierzęcy". "Gra Geralda' Mastertona była fantastyczna. "Hrabia Monte Christo" fantastyczne tak jak i "Józef Balsamo" Dumasa. No i niesamowity "Szerszeń" Ethel Lilian Voynich. Polecam Wam. Muszę do tego wrócić w wolnej chwili...
csm-101

Re: Mole książkowe

Post autor: csm-101 »

Jak dla mnie Folwark był... dobry. Nic poza tym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze sprawy”