Dry bed - co gdzie i jak? :)

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: Lilith88 »

One z czasem miękną. Ja mam technikę, składam w harmonijkę na cztery i później całość na pół w ten sposób łatwo się upycha a i pierze ładnie mimo że poskładany.
Sylwia&Daria

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: Sylwia&Daria »

No nic, kupiłam 2 na gumowanym spodzie. Musiałam się wczoraj zdecydować, bo kupony zniżkowe na allegro traciły ważność.
Arya90

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: Arya90 »

Też go tak poskładałam :) To dobrze, że z czasem mięknie :) Może będzie łatwiej.
stokrotkaS

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: stokrotkaS »

Zastanawiam się nad wymienieniem pinio i tocin na drybed.....Tylko nasuwa mi się pytanie ....
Czy przy gładkowłosej śwince ( bardzo liniejącej w okresach zima-wiosna i lato-jesień ) i śwince kundelek :szczerbaty: ( w umowie adopcyjnej jest rozetka, ale tak na prawdę ciężko stwierdzić jaka jest jej sierść ) mój drybed nie będzie wyglądał źle ( czyli czy nie będzie cały we włosach ) po paru dniach użytkowania ? Jeśli tak to czy łatwo z niego wyczesać sierść ? :buzki:
Jest też kwestia zapachu...Przy stosowaniu seni + mata łazienkowa zapaszek, w pokoju gdzie dodam śpię, :lol: nie był przyjemny już po jednym dniu...w takich momentach zastanawiam się czy mój nos jest tak wrażliwy czy może moje świnki tak dużo sikają :? ....W każdym razie czy przy stosowaniu drybedu nie .....śmierdzi na chacie :lol: ?
I może ktoś kiedyś przeszedł z pinio i trocin na drybed i mógłby napisać jak ocenia zmianę ?
I ostatnie pytanie...Czy dry bed - sam w sobie- brzydko pachnie ? Mata nieprzyjemnie pachniała gumą a później po wymianie do tego jeszcze śmierdziała moczem....
Fionka2014

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: Fionka2014 »

Pod dry Bed musisz tez cos podłożyć co będzie chłonęło mocz świnek.
Sam w sobie dry Bed nie ma zapachu nawet jak świnki siusiają, ale ja mam pod nim pallet więc mocz jest odrazu odprowadzony z niego :)
Miałam kiedyś na samym podkładzie u mnie sie spr ale wymieniałam podkład co dwa dni...czasem codziennie
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: Lilith88 »

Dry bed nie ma zapachu a przynajmniej ja nic nie czuję, on jest antybakteryjny i przepuszcza całą wilgoć pod spód więc później w trakcie użytkowania też nie ma zapachu. Tylko jeszcze jedno, pod nim musi być żwirek, czyli albo zostaje pino albo ja polecam taki http://www.zooplus.pl/shop/koty/zwirek_ ... best/30773 jest zbrylający ale 100% drewniany i bezpieczny dla zwierząt, wcześniej polecała go Sempre i się skusiłam żeby wypróbować i na prawdę nie żałuję, jest rewelacyjny i sprząta się bardzo łatwo, wystarczy łopatka jak do kuwety dla kota żeby wybrać zbrylony/zasikany.

Sam podkład się sprawdza ale z dry bedem już nie bardzo, on oddaje mocz i jest wypychany na górę dry i jakoś dry jest mokry wtedy i nawet codzienne zmienianie nic nie daje.
stokrotkaS

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: stokrotkaS »

Dzięki za odpowiedzi :buzki:
Sprzątanie i użytkowanie dry bedu jest łatwiejsze niż w przypadku trocin pinio mat itd.. ?
I tak trochę średnio łapię o co chodzi z tym cennikiem poniżej....Wiem, że kupię rozmiar L ale poza tym... :think: :idontknow:
aktualny cennik :
Łapki , gładkie non slip, na zielonym spodzie
roz L - 150 x 100 - 100 zł
roz M - 100 x 75 - 65 zł
roz S - 75 x 50 - 45 zł
duża łapa, pasy
roz L - 150 x 100 - 105 zł
roz M - 100 x 75 - 70 zł
roz S - 75 x 50 - 50 zł
heavy duty greenback
roz L - 150 x 100 - 125 zł
roz M - 100 x 75 - 80 zł
roz S - 75 x 50 - 60 zł

przesyłka 17 zł (przedpłata), 25 zł pobranie
Który będzie najlepszy ? :)
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: Lilith88 »

Ja polecam na zielonym spodzie. Reszta to opisy wzorów ale wszystkie wzorzyste są na gumie od spodu. Te na zielonym spodzie mają gęstszy włos a jeszcze gęstszy (i dłuższy) ma heavy duty (też jest na zielonym spodzie), im gęstszy włos tym mniej się w niego wbijają siano, jedzenie i bobki. Jak się jednak coś powbija to najlepiej wyczesać szczotką zgrzebłem dla zwierząt :) Sprząta się o tyle łatwiej, że wystarczy codziennie zgarnąć bobki z dry a raz na około 5 dni wyprać dry będą i przebrać żwirek.
stokrotkaS

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: stokrotkaS »

Dzięki, chyba się zdecyduje na dry bed :) ;)
Arya90

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: Arya90 »

Polecam. Rozwiązanie dużo fajniejsze, niż mata. Trochę mi zajęło przekonanie się do niego, ale na ten moment już bym do maty nie wróciła, a do trocin to już w ogóle ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”