Podziel się z nami swoimi myślami!

Dyskusje niekoniecznie o świnkach.

Moderatorzy: Panna Fiu Fiu, Dzima, kakazuma

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
Olek

Re: Podziel się z nami swoimi myślami!

Post autor: Olek »

Pewnie też się bierze to z tego że za niedopełnienie obowiązku rodzicielskiego są większe kary niż za zwierzątko.
Val

Re: Podziel się z nami swoimi myślami!

Post autor: Val »

Bo dziecko jest ważniejsze od zwierzęcia. To prawda. Ale nieprawdą jest, że to zwalnia opiekuna zwierzęcia z obowiązku leczenia go. Jak nie daje rady, to powinien poszukać dla zwierzaka innego domu, choćby na jakiś czas, jeśli sytuacja jest przejściowa.
Kiedyś wrócił mi jeden tymczas szczurzy - po roku. Najbardziej rozsądny zwrot, jaki widziałam. Szczur był gryziony przez kolegę (wcześniej nie było problemu, dopiero jak zaczęli dorastać), a właścicielka bywała często na pogotowiu ze względu na trudną końcówkę ciąży i nie mogła ich upilnować. Wzięłam bez słowa pretensji z powrotem - dla mnie to była odpowiedzialność. Kochali szczury, ale dla ich dobra postanowili z nich zrezygnować. A ten szczur był moim najbardziej długowiecznym ;)
Awatar użytkownika
Chryzantem
Posty: 952
Rejestracja: 05 sie 2013, 14:37
Miejscowość: Katowice
Kontakt:

Re: Podziel się z nami swoimi myślami!

Post autor: Chryzantem »

Jack Daniel's pisze:Mnie zastanawia, że jak dziecko jest chore, to lecą od razu od lekarza, nawet w nocy. A jak zwierzę ma w nocy biegunkę i kładzie się na boku, to "do rana poczeka, nic mu się nie stanie". :glowawmur:
nie zapomnij o wczesniejszym zapytaniu na fb/forum/internecie "a co to znaczy jak mi sie swinka przez rece przelewa?" albo "moj pies od 5 dni nie robil kupy, czy powinnam isc do weterynarza?"
uwielbiam takich ludzi :roll:

nie mam dzieci i nie zamierzam, wiec to swinki rzadza moim zyciem. dla moich wspolpracownikow to jest chore, jak moge jezdzic specjalnie do weta do Warszawy albo kupowac im karme za 15 zl.
Andzia [*], Klara [*], Zosia [*], Stefanka [*], Nunci [*], Fifka[/url]
Val

Re: Podziel się z nami swoimi myślami!

Post autor: Val »

Olej tych ludzi, ważne że Twoje świnie mają dobrze :)
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Podziel się z nami swoimi myślami!

Post autor: martuś »

Jest jeszcze jedna grupa "właścicieli". Zwierzę choruje kilka dni. Im się "przypomina" w niedzielę, że pies wymiotuje od kilku dni i ma sraczkę z krwią. Dzwonią wtedy po wszystkich gabinetach w okolicy i szukają kogoś kto ma dyżur pozagodzinowy. Jak się dodzwonią to "zawracają dupy" gadają o wszystkim i o niczym. Jak się zapytasz dlaczego dzwonią po takim czasie i to akurat jak ktoś ma wolne to odpowiadają, że byli pewni, że samo przejdzie ale nagle pies się gorzej poczuł. Mówisz, że jak najbardziej przyjedziesz dla nich specjalnie to gabinetu i tu pada pytanie od "właścicieli" - a ile to będzie kosztowało? Po czym stwierdzają, że jednak to jest za drogo i poczekają do poniedziałku jak będą płacili tylko za standardową wizytę a nie za wizytę niedzielną. A jak pies się przekręci i nie doczeka do normalnej wizyty to winę zwalają na weterynarza bo oni dzwonili ale nikt ich nie chciał przyjąć za darmo :levitation:
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
Chryzantem
Posty: 952
Rejestracja: 05 sie 2013, 14:37
Miejscowość: Katowice
Kontakt:

Re: Podziel się z nami swoimi myślami!

Post autor: Chryzantem »

moze to taki typ, co w niedziele dopiero ma czas zerknac na zwierze domowe, i tak stwierdza "grazyna, ten nasz pimpus/azor/kundel to chyba bardziej ruchliwy powinien byc co nie?"
gorzej jak pimpus od paru dni juz po drugiej stronie mostu...
Andzia [*], Klara [*], Zosia [*], Stefanka [*], Nunci [*], Fifka[/url]
Awatar użytkownika
Panna Fiu Fiu
Administrator
Posty: 7609
Rejestracja: 07 lip 2013, 17:15
Miejscowość: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Podziel się z nami swoimi myślami!

Post autor: Panna Fiu Fiu »

Przeszukując zdjęcia do artykułów na główną natrafiłam na porównanie czaszki świnki morskiej i kapibary: https://lh3.googleusercontent.com/-IZUH ... 3acc_b.jpg :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Chryzantem
Posty: 952
Rejestracja: 05 sie 2013, 14:37
Miejscowość: Katowice
Kontakt:

Re: Podziel się z nami swoimi myślami!

Post autor: Chryzantem »

kapibary to takie duze swinki morskie, ktore maja bardziej wywalone :P ale kurde, nie sadzilam ze sa tak duze
Andzia [*], Klara [*], Zosia [*], Stefanka [*], Nunci [*], Fifka[/url]
Awatar użytkownika
Panna Fiu Fiu
Administrator
Posty: 7609
Rejestracja: 07 lip 2013, 17:15
Miejscowość: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Podziel się z nami swoimi myślami!

Post autor: Panna Fiu Fiu »

Autor zdjęcia napisał:
This capybara is not particularly large. I have one that is larger and have seen live capybaras with likely larger skulls. Guinea pigs are also rather big-headed in terms of rodent body proportions. Regardless, the size disparity is still striking.
Mówi samo za siebie ;)
Obrazek
lubię

Re: Podziel się z nami swoimi myślami!

Post autor: lubię »

Rewelacja! Wygląda jak zwierzę współczesne i jego kopalny przodek :szczerbaty:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze sprawy”