Owies i orkisz

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

Awatar użytkownika
Renika
Posty: 219
Rejestracja: 20 lip 2013, 20:51
Miejscowość: okolice Krakowa
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Re: Owies i orkisz

Post autor: Renika »

Wcześniej były kokcydia ale po 2 tygodniowej kuracji zostały wyleczone. Boby, a raczej pasta z bobów ;) badałam już 3 razy i nic nie wychodzi. Świneczka dodatkowo ma guzka na tarczycy i jeździmy na korekcje ząbków. Ma ok. 5 lat.
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Owies i orkisz

Post autor: Jack Daniel's »

Diarsanyl, to m.in. bentonit jak czytam. Z tegoż samego robi się żwirek dla kotów, którego SPŚM przecież nie zaleca świnkom, bo zakleja jelita. Poza tym, jeżeli to dla psów i kotów, to ciekawe wzrost jakich bakterii jelitowych prebiotyki stymulują.
Nie, żebym się czepiał - zwykła dociekliwość.
Awatar użytkownika
Renika
Posty: 219
Rejestracja: 20 lip 2013, 20:51
Miejscowość: okolice Krakowa
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Re: Owies i orkisz

Post autor: Renika »

Zawsze jak podawałam diarsanyl to boby się poprawiały, a teraz nic nie pomaga...Smectę mogę spróbować tylko poproszę o dawkowanie. I jeszcze sultridin od weta- nie zaszkodzi? Jak myślicie?
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Owies i orkisz

Post autor: Jack Daniel's »

Ja bym takie rzeczy z wetem konsultował, a nie na forum.
Awatar użytkownika
Renika
Posty: 219
Rejestracja: 20 lip 2013, 20:51
Miejscowość: okolice Krakowa
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Re: Owies i orkisz

Post autor: Renika »

Dzisiaj wróciłam od weta więc jestem po konsultacji ale chciałam się jeszcze upewnić pytając na forum, bo może ktoś już stosował ten lek i niepotrzebnie się martwię. Po prostu nie chcę aby był gorzej :(
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Owies i orkisz

Post autor: Jack Daniel's »

Wychodzi na to, że niepotrzebnie się martwisz. Ja nie stosowałem, ale ufam weterynarzom.
lubię

Re: Owies i orkisz

Post autor: lubię »

Renika pisze:Wcześniej były kokcydia ale po 2 tygodniowej kuracji zostały wyleczone. Boby, a raczej pasta z bobów ;) badałam już 3 razy i nic nie wychodzi. Świneczka dodatkowo ma guzka na tarczycy i jeździmy na korekcje ząbków. Ma ok. 5 lat.
Nie chcę Cię martwić, ale w tej sytuacji biegunka może być objawem tarczycowym i/lub nerkowym, jeśli sytuacja trwa już od jakiegoś czasu (nieprawidłowa funkcja tarczycy uszkadza inne organy, m.in. nerki). Kiedy ostatnio robiłaś profil świnkowy?
JD a smecta to niby co jest, jak nie bentonit?
Awatar użytkownika
Renika
Posty: 219
Rejestracja: 20 lip 2013, 20:51
Miejscowość: okolice Krakowa
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Re: Owies i orkisz

Post autor: Renika »

Jutro rozpocznę kurację, zobaczymy co z tego będzie. Możliwe że biegunkę wywołuje guzek na tarczycy i nie da się z tym nic zrobić. Co to jest "profil świnkowy"?
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Owies i orkisz

Post autor: Jack Daniel's »

@lubię, no właśnie nie wiem. Znam się na żywieniu i żywności, nie na bentonitach :P
lubię

Re: Owies i orkisz

Post autor: lubię »

Jack Daniel's pisze:Diarsanyl, to m.in. bentonit jak czytam. Z tegoż samego robi się żwirek dla kotów, którego SPŚM przecież nie zaleca świnkom, bo zakleja jelita. Poza tym, jeżeli to dla psów i kotów, to ciekawe wzrost jakich bakterii jelitowych prebiotyki stymulują.
Nie, żebym się czepiał - zwykła dociekliwość.
To zrób "resaerch" zanim się nie przyczepisz, np. tu http://permakultura.com.pl/bentonit-ogrodzie/ :lol: Smecta dlatego właśnie jest skuteczna, że "zakleja jelita" (wiąże zawartość), jak przesadzisz z dawką, to zrobi to już bez cudzysłowu ;)
Renika pisze:Jutro rozpocznę kurację, zobaczymy co z tego będzie. Możliwe że biegunkę wywołuje guzek na tarczycy i nie da się z tym nic zrobić. Co to jest "profil świnkowy"?
Kompletne badanie krwi, razem z biochemią (ale bez np. hormonów tarczycy). Pozwala określić jak funkcjonują nerki, wątroba etc. Na pewno już to robiłaś, tylko nie spotkałaś się z tą nazwą :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”