Mysza, Winyl i Zołza

Tutaj opowiadamy o naszych pupilach.

Moderator: pastuszek

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
Awatar użytkownika
Kropcia
Posty: 1171
Rejestracja: 03 mar 2015, 11:47
Miejscowość: Pruszków
Kontakt:

Re: Karina i Karmela

Post autor: Kropcia »

Koni, trawka dobra, ale w momencie trzymania moich dziewczyn i Twoich chłopców pod oddzielnymi kloszami :) chociaż widząc takie lachonki, Twoi chłopcy zbzikowaliby ;) Ale umówić się na herbatkę tudzież jakiś spacer, chętnie :)
TM Karinka (4.01.17), Karmelka (2.12.18), Lukrecja (12.09.19), Pistacja (1.12.20), Pchełka (25.07.21)
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23057
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Karina i Karmela

Post autor: porcella »

klosz jest zbędny. wystarczą wierzchy od klatek... :-)

Swoją drogą... na warszawskich Bielanach w ciągu kilku miesięcy powstały trzy świetne świnkowe DS (a nawet jeden awaryjny DT :buzki: ) - a wszystkie świnkomiłośniczki mają nicki na literę "k" ... :think: Może jakiś doktoracik w tej sprawie? :laugh:
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
koni

Re: Karina i Karmela

Post autor: koni »

porcella pisze:Może jakiś doktoracik w tej sprawie? :laugh:
Porcella, może lepiej nie...bo jak nas zaczniesz na czynniki pierwsze rozkładać, to jeszcze świnki nam odbierzesz :)
...ale swoją drogą...fajny zbieg okoliczności. To jak z Pastuszkiem...napisała do mnie, że wysyła 2 zamówienia ( w tym samym czasie) na moją ulicę. Okazało się, że jedno poszło właśnie do Kropci. Świat jest mały ;)


...no, a dziewczyny...piękne...kiedyś pewnie poznam ;)
sempreverde

Re: Karina i Karmela

Post autor: sempreverde »

Kuleczki :love:

Jak tam pierwsze dni życia w nowym domku? Jak panny zareagowały na przeprowadzkę?

Śliczne są obie, takie kluciate! Dobrze że będziesz im robić dużo fotek, bo ja będę dużo zaglądać :102:
Awatar użytkownika
Kropcia
Posty: 1171
Rejestracja: 03 mar 2015, 11:47
Miejscowość: Pruszków
Kontakt:

Re: Karina i Karmela

Post autor: Kropcia »

Uch, dużo by opowiadać ;)

Na początek poczęstuję Was jeszcze dodatkowym zdjęciem bonusowym naszego dżungarka Boo

Obrazek

A co do świnek. Do popołudniowego ogórka podeszły znacznie chętniej. już się powoli do nas przyzwyczajają. Wieczorem stwierdziłam, że im ogarnę i to był mój błąd :/ Trochę siana, trochę zapaszków i alergia w ruch :/ Ale na szczęście nie ma tragedii. Panny dziś wyszły na wybieg, a w zasadzie chciały się z powrotem dostać do klatki :lol: Na początek Karinka przestraszona sobie klapnęła. Karmelka trochę śmielej łaziła. W końcu zaczęła od zewnątrz piłować pręty klatki. Po przerwie na pietruszkę obie piłowały :D Koniec końców wlazły do środka.
Cały czas kombinuję z wyposażeniem klatki- wczoraj były na gołym sianku, dziś dostały kapciocha i jeszcze jedną poduszeczkę. Mam wrażenie, że za małą klatkę mam :D Dziś sesja z ogórem, pietruszką i piłowaniem prętów :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
TM Karinka (4.01.17), Karmelka (2.12.18), Lukrecja (12.09.19), Pistacja (1.12.20), Pchełka (25.07.21)
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23057
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Karina i Karmela

Post autor: porcella »

Huhu widzę, że babony skotłowaly matę :-) Musialy być dynamiczne...

Wiesz, spróbowałabym zrobić im trap - odpowiednio płaski - żeby mogły wchodzic i wychodzić z klatki w czasie wybiegów, bedą się czuły śmielsze. I może półki ze sklejki wzdłuż krótszych boków? To powiększa powierzchnię klatki i świnki lubia się na nich wylegiwać i patrzeć "z góry" na świat.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
Asita
Posty: 9429
Rejestracja: 18 lut 2015, 18:11
Miejscowość: Sopot
Kontakt:

Re: Karina i Karmela

Post autor: Asita »

O to to, półka będzie super a na półce legowisko-tron :szczerbaty:
Ostatnia fotka powalająca :lol: :´´Ty, widzisz, tam w środku jest nasz dom...tylko jak tam wleźć? :think: ´´
Moje myszaki http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=4152
Żurek i Alfredzik na zawsze pozostaną z nami
Awatar użytkownika
Kropcia
Posty: 1171
Rejestracja: 03 mar 2015, 11:47
Miejscowość: Pruszków
Kontakt:

Re: Karina i Karmela

Post autor: Kropcia »

Tak, tak półka i wejścio- wyjście na stały wybieg będą. Chwilowo mi skarbówka odmawia przelania zwrotu podatku :/ Pierwsze rzeczy będziemy dorabiać po wypłacie mojego TŻ, czyli gdzieś w tym tygodniu. I będzie to własnie albo półka z wyjściem, albo zabudowa wybiegu.
TM Karinka (4.01.17), Karmelka (2.12.18), Lukrecja (12.09.19), Pistacja (1.12.20), Pchełka (25.07.21)
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23057
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Karina i Karmela

Post autor: porcella »

No, na szczęście kawalek sklejki oklejony matą nie powinien byc specjalnie kosztowny :-)
Zajrzyjcie do działu "mieszkaniowego" - tam jest sporo pomysłów na świńskie "mebelki".
Różne są patenty :-) Grunt, że baby zachwycone!
Sądząc ze zdjęć - mam taką samą klatkę, która służy mi juz chyba siódmy rok. Od razu na początku wykroiliśmy w kuwecie, pośrodku dłuższego boku, owalną dziurę, przez którą świnki wychodzą na wybieg, a kiedy trzeba zamknąć, to ten kawałek plastiku zostawiłam i zaklejam taśmą montazową.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
Kropcia
Posty: 1171
Rejestracja: 03 mar 2015, 11:47
Miejscowość: Pruszków
Kontakt:

Re: Karina i Karmela

Post autor: Kropcia »

Dać sobie radę damy :) Popatrz z resztą na zdjęcie z Boo i jego stojak na poidło. Sama kleiłam :) Czy sklejka, czy inna listewka, tudzież według nazewnictwa Brico- kantówka, trochę kołów i heja banana :)
TM Karinka (4.01.17), Karmelka (2.12.18), Lukrecja (12.09.19), Pistacja (1.12.20), Pchełka (25.07.21)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze świnki”